Sağlık

Evcil hayvanlarımızın sağlığı son derece önemlidir, bu yüzden bu bölümü onlarda görülen en yaygın hastalıklar, tedaviler ve gerekli bakımlar hakkında konuşmaya ayırıyoruz.

Köpeklerde Düşük: Nedenleri

Evinize yeni bir köpeğin gelecek olması şüphesiz bir kutlama sebebidir, ancak hamile köpeğinizin bu süreci en sakin şekilde geçirdiğinden emin olmanız oldukça önemlidir. Köpeklerde düşük birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Bazen öngörülemeyen olaylar hamile köpeklerin düşük yapmasına neden olabilir.

Köpeklerde Hamilelik ve Emzirme ile ilgili 9 İpucu

Köpeklerde hamilelik ve emzirme, dişi köpeklerin hayatındaki en önemli iki aşamadır. Bu dönemlerde köpeğinize nasıl bakacağınız konusunda bilgili olmanız önem arz etmektedir. Köpeğiniz de bu dönemlerden bir tanesindeyse ya da sadece hazır olmak istiyorsanız bu makaleyi okumaya devam edin.

Kedinizin Kulakları Nasıl Temizlenmeli?

Kediler, doğaları gereği temiz yaşayan canlılar. Bununla birlikte, temizlenirken kolayca erişemedikleri belirli alanlar var. Bunun en önemli örneklerinden biri de kulakları. Kendilerine bakım yaptıkları bu temizlik rutinlerini tamamlamalarına yardımcı olmak için kedinizin kulakları nasıl temizlenmeli mutlaka öğrenin.

Çay Ağacı Yağının Köpeğiniz için Faydaları

Çay ağacı yağının birçok faydası bulunmaktadır. Genellikle sağlık mağazalarında satılan ve genellikle bilimsel olarak Melaleuca alternifolia olarak bilinen Avustralya çay ağacının yapraklarından çıkarılan bitkisel bir üründür. Bu ağaç türü, Avustralya’ya özgü bir bitkidir.

Köpeklerde Vitiligo: Belirtileri

Bu cilt pigmentasyon bozukluğu, nüfusun çok küçük bir bölümünü etkilemektedir. Buna hem köpekler hem de insanlar dahildir. Köpeklerde vitiligo, vücudun çeşitli noktalarında açık renk lekeler olarak görülmektedir. Daha fazla detayı yazının devamında bulabilirsiniz.

Kırmızı Pancar Köpekler İçin Sağlıklı Mıdır?

Köpeğiniz için doğal ve sağlıklı bir sürü gıda vardır. Bunları düzgün bir şekilde nasıl hazırlayacağınızı ve pişireceğinizi bilirseniz, köpeğinizin sağlığının iyi olmasına yardımcı olabilirler. Bazı sebzeler ve baklagiller köpekler için çok faydalıdır. Kırmızı pancar da bunlardan biridir, biliyor muydunuz? Kırmızı…

Büyük Köpek Bakımı

Köpek cinsleri çok çeşitlidir, farklı farklı renklerde, boyutlarda ve şekillerde olabilirler. Tabii ki bütün köpeklerin ihtiyaçları benzerdir; yiyecek, barınma, sevgi ve şefkat gibi. Fakat, büyük köpek cinslerinde dikkat edilmesi gereken farklı şeyler de olduğunu biliyor muydunuz? Büyük köpek cinslerinin bakımı,…

Köpeklerde Eklem Problemleri: Doğal Ve Kimyasal Takviyeler

Köpeklerde eklem problemleri son derece yaygındır. Neyse ki bugünlerde köpeklerin eklem sağlığına iyi gelen takviye çeşitlerine birçok yerde rastlamanız mümkün. Bu tür ürünler kolajen, glükozamin sülfat, kondroitin sülfat ve hiyalüronik asit gibi kimyasal ve doğal bileşenlerin bir araya gelmesiyle oluşuyor.

Labradorlarda Artrit Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bazı köpek cinslerinin bazı hastalıklara ve durumlara daha yatkın olduğunu biliyor musunuz? Labradorlarda artrit de böyle bir durumdur.  Labradorların aşırı kilo almaya yatkınlığı, onları bu hastalığa yatkın kılan faktörlerden biridir. Yine de,  artritin etkilerini önlemek ve rahatlatmak için kontrol edilebilecek…

Köpeklerde Strabismus: Sebepleri ve Tedavileri

İnsanlardaki gibi, köpeklerde de strabismus (şaşılık) gözlerin aynı anda, aynı yöne bakmadığı bir göz rahatsızlığıdır. Strabismus bir kusur olarak görülmesine rağmen, bazı köpek ve kedi türlerinde ve hatta bazı insan kültürlerinde de arzu edilen bir özelliktir.

Kedi Kısırlaştırma: Güvenli ve Gerekli Bir Şey mi?

Bir evcil hayvana sahip olmak biz insanlar için oldukça güzel. Ama ne yazık ki, nadiren evlerinden çıkan kedilerde libidonun çok yükselmesi gibi sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Kedilerin bu durumlarını ifade etme biçimleri, hem siz hem de onlar için oldukça can sıkıcı…

Köpeklerin Göz Çevresindeki Siğiller

Siğiller derinin yüzeyinde büyüyen iyi huylu tümörlerdir. Vücudun ağız çevresi, kulak, koltuk altı, karın ve genital bölge dahil olmak üzere, farklı birçok bölgesinde görülebilir. Bazı durumlarda göz çevresinde de siğiller görülebilir.

Yaşlı Köpeklerde Görülen 3 Sağlık Durumu

Köpeklerdeki yaşlanma süreci insanlarınkinden çok da farklı değildir. Köpekler yaşlandıkça vücutlarında birtakım değişimler yaşarlar. Bu durum, günlük rutinlerinde ve hatta ruh hallerinde bile değişime neden olabilir. Bu yazımızda yaşlı köpeklerde görülen 3 yaygın sağlık durumuna değineceğiz.

Köpeğinizde Hot Spot Belirtileri

Tıp dünyasında hot spot, akut sulu dermatit olarak bilinir. Bu lezyonların oluştuğu bölgeler sıcak olduğu için hot spot yani sıcak bölge adını alırlar. Bu derideki tahrişler, köpeğinizin sürekli olarak kaşınmasına ve bu noktaların iz bırakmasına neden olur.

Bu Youtube Kanalı ile Köpeğiniz Çok Rahatlayacak!

Müziğin tıpkı insanları etkilediği gibi hayvanları da olumlu yönde etkilediği kanıtlanmıştır. Bu sebeple, her geçen gün evcil hayvan sahipleri çoğu durumda en iyi arkadaşlarını sakinleştirmek için müziğe başvuruyor. Bugün, Relax My Dog Youtube kanalı hakkında bilgi vereceğiz.

Kedilerde Layşmanyaz: Nedenleri ve Tedavisi

Kedilerde layşmanyaz, Leishmania infantum parazitinin neden olduğu bir hastalıktır. Bu paraziter hastalık çeşitli omurgalı türlerini etkileyebilir ve tatarcık sinekleri gibi omurgasız taşıyıcılar aracılığıyla yayılır.

Köpeklerde Böcek Isırıkları: Korunma Yöntemleri

İlkbahar ve yaz, evcil hayvanların sivrisinek ve diğer böcek ısırıklarına en açık olduğu mevsimlerdir. Köpekleri böcek ısırıklarından korumak için alınan önlemlerin farkında olmak, köpeğinizin doğadan vazgeçmeksizin sağlıktan zevk almasını sağlayacaktır. Bugün bu ipuçlarını ve köpeğinizin ısırılması durumu için özel tedavileri…

Lavanta Yağının Köpeklere Faydaları

Lavanta yağı, Amerika Birleşik Devletleri’nde çok yaygın bir bitki olan aynı adlı bitkinin çiçeklerinden gelir. Bu yağ, rahatlatıcı özellikleri nedeniyle insanlar arasında özellikle popülerdir – ancak köpekler için de harikadır. Köpekler için lavanta yağı doğal bir yatıştırıcı işlevi görür, ancak…