Bakım ve sağlık

Evcil hayvanınızın sağlıklı olması çok önemlidir. Bu yüzden sahipleri onları gerekli tüm bakımı sağlamalıdır. Sonuçta, sağlıklı bir evcil hayvan mutlu bir evcil hayvandır. Bu bölümde ipuçları ve öneriler hakkında bilgi edinin.

Köpeklerde Hamilelik ve Emzirme ile ilgili 9 İpucu

Köpeklerde hamilelik ve emzirme, dişi köpeklerin hayatındaki en önemli iki aşamadır. Bu dönemlerde köpeğinize nasıl bakacağınız konusunda bilgili olmanız önem arz etmektedir. Köpeğiniz de bu dönemlerden bir tanesindeyse ya da sadece hazır olmak istiyorsanız bu makaleyi okumaya devam edin.

Kedinizin Kulakları Nasıl Temizlenmeli?

Kediler, doğaları gereği temiz yaşayan canlılar. Bununla birlikte, temizlenirken kolayca erişemedikleri belirli alanlar var. Bunun en önemli örneklerinden biri de kulakları. Kendilerine bakım yaptıkları bu temizlik rutinlerini tamamlamalarına yardımcı olmak için kedinizin kulakları nasıl temizlenmeli mutlaka öğrenin.

Çay Ağacı Yağının Köpeğiniz için Faydaları

Çay ağacı yağının birçok faydası bulunmaktadır. Genellikle sağlık mağazalarında satılan ve genellikle bilimsel olarak Melaleuca alternifolia olarak bilinen Avustralya çay ağacının yapraklarından çıkarılan bitkisel bir üründür. Bu ağaç türü, Avustralya’ya özgü bir bitkidir.

Kırmızı Pancar Köpekler İçin Sağlıklı Mıdır?

Köpeğiniz için doğal ve sağlıklı bir sürü gıda vardır. Bunları düzgün bir şekilde nasıl hazırlayacağınızı ve pişireceğinizi bilirseniz, köpeğinizin sağlığının iyi olmasına yardımcı olabilirler. Bazı sebzeler ve baklagiller köpekler için çok faydalıdır. Kırmızı pancar da bunlardan biridir, biliyor muydunuz? Kırmızı…

Büyük Köpek Bakımı

Köpek cinsleri çok çeşitlidir, farklı farklı renklerde, boyutlarda ve şekillerde olabilirler. Tabii ki bütün köpeklerin ihtiyaçları benzerdir; yiyecek, barınma, sevgi ve şefkat gibi. Fakat, büyük köpek cinslerinde dikkat edilmesi gereken farklı şeyler de olduğunu biliyor muydunuz? Büyük köpek cinslerinin bakımı,…

Köpeklerde Strabismus: Sebepleri ve Tedavileri

İnsanlardaki gibi, köpeklerde de strabismus (şaşılık) gözlerin aynı anda, aynı yöne bakmadığı bir göz rahatsızlığıdır. Strabismus bir kusur olarak görülmesine rağmen, bazı köpek ve kedi türlerinde ve hatta bazı insan kültürlerinde de arzu edilen bir özelliktir.

Yaşlı Köpeklerde Görülen 3 Sağlık Durumu

Köpeklerdeki yaşlanma süreci insanlarınkinden çok da farklı değildir. Köpekler yaşlandıkça vücutlarında birtakım değişimler yaşarlar. Bu durum, günlük rutinlerinde ve hatta ruh hallerinde bile değişime neden olabilir. Bu yazımızda yaşlı köpeklerde görülen 3 yaygın sağlık durumuna değineceğiz.

Bu Youtube Kanalı ile Köpeğiniz Çok Rahatlayacak!

Müziğin tıpkı insanları etkilediği gibi hayvanları da olumlu yönde etkilediği kanıtlanmıştır. Bu sebeple, her geçen gün evcil hayvan sahipleri çoğu durumda en iyi arkadaşlarını sakinleştirmek için müziğe başvuruyor. Bugün, Relax My Dog Youtube kanalı hakkında bilgi vereceğiz.

Köpeğinizi Yılan Sokarsa Ne Yapmalısınız?

Asla köpeğinizin başına gelmeyeceğini düşünseniz bile, kırsalda yaşıyorsanız ya da köpeğinizle dağ gezintileri yapıyorsanız, yılan ısırıklarının gerçekleşme olasılığı daha yüksektir. Her yıl 15.000 yılan sokması yaşanıyor. Eğer köpeğinizi yılan sokarsa, belirtilere dikkat etmeli ve aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

Köpeklerin Ayaklarındaki İncinmeler Nasıl Tedavi Edilir?

Köpeklerin ayaklarındaki incinmeler, birçok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Köpeklerin ayakları hassas bölgelerdir, özellikle patileri oldukça hassastır. Ancak bu hassas bölgeler birçok farklı şekilde yaralanabilir. Köpeğinizin ayakları sık sık yaralanıyor mu? Köpeklerin ayakları hassas bölgelerdir. Özellikle köpeğiniz hareketliyse sık sık…

Köpeklerde Diş ve Diş Eti Hastalıkları

Köpeklerde diş ve diş eti hastalıkları 2 yaşının üzerindeki evcil hayvanlarda, özellikle bütün küçük ırklarda yaygın olarak görülmektedir. Bakteri plağı damakta birikir, bu durum erken aşamalarda tedavi edilmezse ciddi sonuçlar doğurabilir.

Zoantropi Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Zoantropi hastası olan bir kişi hayvan olduğuna inanır. Bu tür kişiler gerçekten başka bir hayvana dönüştüklerine inanırlar ve zihinlerinde hangi hayvana dönüşürlerse o şekilde davranmaya başlarlar. Birçok farklı zoantropi türü vardır ve kişi hayalinde hangi hayvan türünü seçerse, ona göre…

Pireleri Evden Uzak Tutmak için Tüyolar

Pireleri evden uzak tutmak önem vermeniz gereken konulardan bir tanesidir çünkü tüm aile bireylerinin sağlığı buna bağlıdır. Pireler zor hayvanlardır ve en zor koşullarda bile hayatta kalabilirler. Bir pire yemek yemeden bir hafta boyunca dayanabilir. Buna ek olarak, bir köpeğin…

Evcil Hayvanların Diş Sağlığı

Evcil hayvanınızın ağız sağlığı, yaşam kalitesi açısından oldukça önemlidir. 10 hayvandan yaklaşık olarak 9’u, 4 yaşına gelmeden diş eti problemleriyle bağlantılı olan hastalıklara yakalanıyor. Evcil hayvanların diş sağlığı, göz ardı edilmemesi gereken bir konudur.

Köpeğinizin Sevmediği ve Sizin Bilmediğiniz Şeyler

Köpeklerin sadık bir arkadaş olduğunu herkes bilir. Köpekler her zaman bizi mutlu etmeye ve bizimle zaman geçirmeye hazırlardır. Bununla birlikte, köpeğinizin bilmediğiniz sevmediği bazı şeyler de bulunabilir. Ayrıca, seninle birlikte senin günlük rutinini yapmak zorunda kalabilirler.

Köpeğinizin Gözlerini Temizlemek için İpuçları

Eğer köpeğinizin gözlerini nasıl temizleyeceğiniz konusunda şüpheye düştüyseniz, muhtemelen köpeğinizin göz çevresindeki akıntı bir türlü geçmek bilmemiştir. Köpeğinizin gözlerini temizlemek için emin olmanız gereken ilk konu, bu akıntının kaynağının bir sağlık probleminden kaynaklanıp kaynaklanmadığıdır.

Kedilerin Dilleri: Temizlik İçin Nasıl Kullanırlar

Kedi sahipleri hayvanlarının hem çok ilgi çekici hem de çok temiz olduğunu bilirler. Kedilerin, bedenlerini temiz tutmak için her gün uyguladığı çok titiz bir hijyen rutini vardır. Bu yazımızda, kedilerin dillerinin, onların sağlığında ve temizliğinde oynadığı büyük rolden bahsedeceğiz.

Hayvanlarda Yüksek Kolesterol Belirtisi ve Tedavisi

Kandaki yüksek kolesterol seviyesinden sadece insanlar etkilenmez. Çok yaygın olmasa da, evcil hayvanlarımız da hiperlipidemiyanın sebep olduğu sorunlardan muzdarip olabilir. Bu makalede, evcil hayvanlardaki yüksek kolesterol belirtilerinden ve tedavisinden bahsedeceğiz. Ayrıca hiperlipidemiyanın ana sebeplerini ve nasıl önleyebileceğinizi de anlatacağız.