Bakım ve sağlık

Evcil hayvanınızın sağlıklı olması çok önemlidir. Bu yüzden sahipleri onları gerekli tüm bakımı sağlamalıdır. Sonuçta, sağlıklı bir evcil hayvan mutlu bir evcil hayvandır. Bu bölümde ipuçları ve öneriler hakkında bilgi edinin.

Kedinizi Yazın Serinletmenin Yolları

İnsanlar sıcaklık değişikliklerine fizyolojik ya da davranış değişiklikleri yoluyla uyum sağlayabilirler. Yazın terleriz, daha çok sıvı tüketiriz ve gölgede kalmaya çalışırız. Kediler de aynısını yapar. Kedinizi yazın serinletmenin yolları hakkında daha fazlasını öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin.

Köpekler için Zehirli Yiyecekler

Köpeğinizi doğal yiyeceklerle ya da köpekler için uygun olmayan atıştırmalıklarla besleseniz de, köpeğiniz için zehirli yiyeceklerin neler olduğunu bilmeniz gerekir. Köpekler farklı yiyeceklere dayanabilse de, bazı yiyecekler onlar için zehirli olabilmektedir.

Köpeklerde Halitoz Sebepleri

Çoğu insan köpeklerde görülen halitoz durumunun doğal olduğunu düşünmektedir. Bir köpeğin kötü kokmasının normal olduğunu düşünmektedirler. Ancak bu gerçek değildir. Eğer köpeğinizin ağzı kötü kokuyorsa, bunun altında başka bir sorun yatmaktadır.