Bakım ve sağlık

Evcil hayvanınızın sağlıklı olması çok önemlidir. Bu yüzden sahipleri onları gerekli tüm bakımı sağlamalıdır. Sonuçta, sağlıklı bir evcil hayvan mutlu bir evcil hayvandır. Bu bölümde ipuçları ve öneriler hakkında bilgi edinin.

Pireleri Evden Uzak Tutmak için Tüyolar

Pireleri evden uzak tutmak önem vermeniz gereken konulardan bir tanesidir çünkü tüm aile bireylerinin sağlığı buna bağlıdır. Pireler zor hayvanlardır ve en zor koşullarda bile hayatta kalabilirler. Bir pire yemek yemeden bir hafta boyunca dayanabilir. Buna ek olarak, bir köpeğin…

Evcil Hayvanların Diş Sağlığı

Evcil hayvanınızın ağız sağlığı, yaşam kalitesi açısından oldukça önemlidir. 10 hayvandan yaklaşık olarak 9’u, 4 yaşına gelmeden diş eti problemleriyle bağlantılı olan hastalıklara yakalanıyor. Evcil hayvanların diş sağlığı, göz ardı edilmemesi gereken bir konudur.

Köpeğinizin Gözlerini Temizlemek için İpuçları

Eğer köpeğinizin gözlerini nasıl temizleyeceğiniz konusunda şüpheye düştüyseniz, muhtemelen köpeğinizin göz çevresindeki akıntı bir türlü geçmek bilmemiştir. Köpeğinizin gözlerini temizlemek için emin olmanız gereken ilk konu, bu akıntının kaynağının bir sağlık probleminden kaynaklanıp kaynaklanmadığıdır.

Kedilerin Dilleri: Temizlik İçin Nasıl Kullanırlar

Kedi sahipleri hayvanlarının hem çok ilgi çekici hem de çok temiz olduğunu bilirler. Kedilerin, bedenlerini temiz tutmak için her gün uyguladığı çok titiz bir hijyen rutini vardır. Bu yazımızda, kedilerin dillerinin, onların sağlığında ve temizliğinde oynadığı büyük rolden bahsedeceğiz.

Hayvanlarda Yüksek Kolesterol Belirtisi ve Tedavisi

Kandaki yüksek kolesterol seviyesinden sadece insanlar etkilenmez. Çok yaygın olmasa da, evcil hayvanlarımız da hiperlipidemiyanın sebep olduğu sorunlardan muzdarip olabilir. Bu makalede, evcil hayvanlardaki yüksek kolesterol belirtilerinden ve tedavisinden bahsedeceğiz. Ayrıca hiperlipidemiyanın ana sebeplerini ve nasıl önleyebileceğinizi de anlatacağız.

Yavrularda Hıçkırık Tedavisi

Yavru köpeklerin hıçkırması tamamen normaldir. Aşırı yemek ya da sürekli hareket halinde olmak diyaframın istemsiz kasılmasına neden olabilir. Hıçkırıklar sinir bozucu olsa da genelde birkaç dakika sonra geçer. Ancak bazıları daha uzun, hatta tüm gün de sürebilir. Bugünkü makalemizde yavrularda hıçkırık…

Ağız Bakımı İçin Köpeğinizi Neyle Beslemelisiniz?

Köpeklerlerin dişleri sağlam olsalar da yine de bakıma ihtiyaç duyarlar. Fakat, düzenli olarak onların dişlerini temizlemek yorucu bir iş olabilir çünkü köpekler bu işlemden pek de hoşlanmazlar. İşte size iyi haber! Köpeğinizi beslerken tercih ettiğiniz yiyecekler sayesinde köpeklerin ağız bakımını…

Evcil Hayvanlarınıza İyi Bakmanın Yolları

Bir kedi sahiplenmek büyük miktarda sorumluluk almayı gerektirir, çünkü evcil hayvanlarınız tamamen size bağımlıdır. Evcil hayvanlarınıza iyi bakabilmek için izlemeniz gereken bazı temel adımlar vardır. Bugünkü yazımızda, bunu tam olarak nasıl yapabileceğinizi okuyabilirsiniz. Bu tavsiyeler her ne kadar bariz gözükse…

Köpek Kulübesini Süslemek için 5 İpucu

Köpeğiniz rahat ve güvenli olduğu sürece kulübesinin nasıl göründüğünü umursamaz. Eğer bir köpeğiniz varsa, onlara samimi bir ev ortamı hazırlamalısınız. Köpek kulübesini süslemek için birçok yaratıcı yöntem bulunmaktadır. Bu 5 ipucunu uygularsanız, ön ve arka bahçeniz harika gözükecektir.

Hamile Bir Kediyi Nasıl Fark Edersiniz?

Evcil hayvanlar ara sıra evden kaçabilirler ve geri dönene kadar da dışarıda neler yaptığını bilemeyebilirsiniz. Sorunlardan kaçınmak ve kedinizin sağlığından emin olmak için, kedinizin hamile olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Bugünkü yazımızda hamile bir kediyi nasıl fark edeceğinizi anlatacağız.