Eğitim

Bir evcil hayvanı eğitmek ya da yetiştirmek kolay bir iş olmasa da kesinlikle imkansız değildir. Bu bölümde, onları bir çok şeyi yapabilmeleri amacıyla eğitmek, yetiştirmek ve büyütmek için gerekli bilgileri bulacaksınız.

Harika Bir Köpek: Alman Kurdu Eğitimi

Alman Kurdu evcil hayvan olarak en çok istenen ırklardan biridir. Bu köpeklerin kişilikleri, zekaları ve öğrenme becerileri, bakımını ve eğitimini kolaylaştırıyor. Siz de sahiplenmeyi düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse, Alman Kurdu eğitimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Yavru Köpeğinize Vermeniz Gereken Temel Eğitimler

İlk defa bir yavru köpek edindiğinizde eğitim verme konusunda kafanız biraz karışabilir. Köpeğinize yapabileceğiniz en kötü şey, vermeniz gereken temel eğitimleri es geçmenizdir. Tabii bununla birlikte uzak durmanız gereken bazı hatalar da vardır. Temel eğitimler ile ilgili sizi doğru yönlendirecek…

Kediler Dokununca Neden Isırır?

Kedileri tanımlamak için kullanabileceğimiz birçok söz var; “sağı solu belli olmaz” belki de en uygunu olabilir. Bugünkü yazımızda kediler neden ısırır sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

Köpeğinize Kum Kabı Eğitimi Verin

Genelde, kum kabı denildiğinde insanların akıllarında kediler canlanır. Ancak çoğu köpek sahibi hayvanlarına kum kabı eğitimi vermektedir. Çok pratik ve hijyenik bir seçenek olan kum kabı, ailesi işteyken evde yalnız kalan köpekler için idealdir.

Köpeğinizin Saldırganlığı ile Başa Çıkmak

Köpeğinizin saldırganlığı ile başa çıkmak, özellikle bu davranışlarıyla daha önce karşılaşmamışsanız sizin için zor bir durumdur. Aslında bu gibi durumlar, hayvanı sakinleştirmeye çalışırken yaralanma riski olacağı için korkunç bir durum halini alabilir.

7 Çeşit Tasma ve Kullanım Şekilleri

Köpeğinizi park gibi güzel bir yere yürüyüşe götürdüğünüzde, size olduğunca yakın olmasına dikkat edersiniz. Bu yüzden kazalardan ya da olaylardan kaçınmak için köpeğinize tasma takmalısınız.

Köpekler İçin En Yaygın 6 Uyku Pozisyonu

Hayvanlar birçok farklı pozisyonda uyuma ve dinlenmelerine yardımcı olan bir vücut yapısına sahiptir. Yaşlandıkça farklı alışkanlıklar ve davranışlar geliştirme eğiliminde oldukları doğru olsa da, köpekler için oldukça ortak pek çok uyku pozisyonu vardır. Bu yazıda, bu pozisyonların altısı hakkında konuşacağız.

Köpeğinizi Isırmaktan Nasıl Alıkoyarsınız?

Dört ayaklı dostlarımız sadece bizlere sadık olmakla ya da (bazen aşırıya kaçan) havlamaları ile kalmazlar. Maalesef bazen de bir insanı ısırdıkları için, ciddi yaralanmalara ve hatta ölüme sebebiyet verdikleri için haberlere çıkarlar. Peki köpekleri ısırmaktan nasıl alıkoyarsınız?

Köpeğinizle Yürüyüş: Yürüyüşleri Geliştirmek için 10 İpucu

Bir köpek sahibi olmanın en can sıkıcı yönlerinden biri, köpeğinizi hoş ve sakin bir yürüyüşe çıkaramamaktır. Köpeğinizin sürekli tasmasını çekmesi ve komutları dikkate almaması stresli olabilir. Bu nedenle, köpeğinizle yürüyüş deneyiminizi geliştirmek için size 10 faydalı ipucu vereceğiz.

Noosa Sörf Festivali: Köpekler ve Sahipleri İçin Bir Spor

Sörf tahtanızda dalgaların üzerinden kayma konusunda tutkuluysanız ve köpeğiniz de öyleyse, o zaman Noosa Sörf Festivali’ni kaçırmamalısınız. Bu festival 25 yıldır Avustralya’da düzenleniyor. Bu festivale katılmak için dünyanın her yerinden hayranlar ve sporcular geliyor. Ancak, 2012 yılında başladığından bu yana…

Isıran Kediler İçin Çözüm Önerileri

Kedilerin; sahiplerini, diğer kedileri ve hayvanları ısırmak gibi bir alışkanlığı vardır. Bu durum zaman zaman eğlenceli olabilir ama kedinizin ısırmayı alışkanlık haline getirmesi tehlikelidir. Bugünkü yazımızda ısıran kediler için bazı önerileri derledik.

Köpekler Çocukların Öğrenimine Yardımcı Olur

motor becerileriniÇocuklu bir evde köpek sahibi olmanın faydalarından birkaç kez bahsettik. Sadece tavır ve sevgileri ile, çocuklarınıza iyi şeyler öğretebilirler. Bu fantastik dersler hayatlarının geri kalanında çocuklarınızla kalacak. Köpeklerin çocukların öğrenmesine nasıl yardımcı olduğunu anlamak için okumaya devam edin.

Fırtına Korkusu Olan Köpeklere Yardım Etmek

Dört ayaklı dostunuz şimşek, gök gürültüsü gibi kötü havalarda duyulan seslerden korkuyorsa bu yazımıza bir göz atmalısınız. Fırtına korkusu olan köpeklere nasıl yardım edebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. İlginizi çekebilir: Yağmur Sesi Köpekleri Nasıl Etkiler?

Şok Tasması Takmayı Deneyen Adam

Çok fazla havlayan köpekler için genellikle şok tasması ya da havlama önleyici tasma tavsiye edilir. Bununla birlikte, bir adam, köpeğine bir şok tasması takmadan önce, bu tasmanın köpekte nasıl bir his yaratacağını görmek için önce kendi üzerinde denemeye karar verdi.

Bir Köpeği Sosyalleştirmek Üzerine Bir Rehber

Köpekler doğdukları andan itibaren, özellikle altı hafta ile dört ay arasında çok hızlı öğrenirler. Elbette, yavruyken öğrendikleri her şeyi yetişkin oldukları döneme kadar getirirler ve bunun içerisine sosyalleşmek de dahildir. Bununla birlikte, bir köpeği sosyalleştirmek için neler yapabilirsiniz?

Köpeklerin Pislikte Yuvarlanma Nedenleri

Eğer havlayan, dört bacaklı bir arkadaşınız varsa, muhtemelen aşağıdakileri fark etmişsinizdir: Bazı şeylerle uğraştığınız bir anda, köpeğinizin eve kokuşmuş bir çimenlik alandan tüyleri kir içerisinde geri döndüğünü fark edebilirsiniz. Bazı su birikintileri, dışkı veya hayvan kalıntılarında yuvarlanmış olabilir. Bu yazıda…

Köpeğinizin İnsanların Üzerine Atlama Alışkanlığına Bugün Son Verin!

Köpeğinizin insanların üzerine atlamasını durdurmak için, heyecanlı olmasını önlemek ve insanları başka türlü selamlamayı öğretmek gerekir. Birçok köpek, sahibi eve döndüğünde öyle heyecanlanır ki, üzerlerine atlamaya başlarlar. Bunu, pençelerini sahiplerinin bacaklarına koyarak yaparlar ve hatta bazen can acıtıcı olabilirler. Bu…

Yoga Yapan Köpek Pancino ile Tanışın

Köpekler her zaman bizi nasıl gülümseteceklerini bilirler. Üzgün veya mutsuz olmanız önemli değil. Her zaman sizi daha iyi hissettirmeyi bilirler. Asla hayal edemeyeceğiniz eğilimleri ve başka herhangi bir hayvanda bulması imkansız görünen davranışları vardır. Bu yazıda, bu şaşırtıcı hayvanlardan biriyle…