Eğitim

Bir evcil hayvanı eğitmek ya da yetiştirmek kolay bir iş olmasa da kesinlikle imkansız değildir. Bu bölümde, onları bir çok şeyi yapabilmeleri amacıyla eğitmek, yetiştirmek ve büyütmek için gerekli bilgileri bulacaksınız.

Koku Bırakma: İnsanların Üzerine İşeyen Köpekler

Evcil hayvan sahibi olmak her zaman güllük gülistanlık bir deneyim olmayabilir. Evcil hayvanınızdaki istenmeyen davranışı bir gecede değiştiremezsiniz. Özellikle erkek bir köpeğiniz varsa, evin etrafında yaptığı koku bırakma merasimlerine aşinasınızdır. Bazı köpekler insanların üzerine bile işeyebiliyor!

Kedilerin Kendilerine Has Kişilikleri Vardır

Çoğu insan genel bir kanı olarak kedilerin diğer hayvanlara göre daha az sosyal olduklarını düşünmektedir. Ancak son çalışmalara göre kedilerin kendilerine has kişilikleri vardır. Bu 5 ana karakter yapısını bilmeniz, evcil hayvanınızla olan ilişkinizi geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Bir Köpeğin Saygısını Kazanmak

Evcilleştirilen ilk hayvanlar köpeklerdir. Bu, sevdiğimiz yol arkadaşımızın filogenetik tarihinin binlerce yıl boyunca sadakat, bağlılık ve saygı üzerine inşa edildiği anlamına gelir. Ancak, köpekler robot değildir. Sürü halinde yaşayan ve diğer köpeklerin saygısını ve sadakatini kazanan “alfa” köpekleri tanıyan sosyal…

Pozitif Köpek Eğitimi Nedir?

Köpeğinizin bir davranış problemi olduğunda ve bu problemi nasıl çözeceğinizi bilemediğinizde bir köpek eğitmenine başvurursunuz. Çoğu uzman kendisine pozitif eğitimci derler, ancak çoğu sahip bu kelimenin anlamını tam olarak bilmez. Bu sebeple, pozitif köpek eğitimi hakkında daha fazla şey öğrenmek…

Clicker Kullanarak Kedi Eğitmek

Köpekler her zaman kedilerden daha fazla öğrenme yeteneğine sahip olarak kabul edilir, ancak bu şeilde kabul edilmesi bunun doğru olduğu anlamına gelmez. Olumlu sonuçlar veren ve clicker kullanılan yeni bir kedi eğitim yöntemi vardır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek…

Köpeğiniz Misafirleri Sevmiyor Mu? Bu ipuçlarına göz atın!

Köpeğimizi seviyoruz. Ona her şeyden daha fazla önem veriyoruz. Ancak evimize misafirler geldiğinde onu odaya kilitlemek istiyoruz. Eve misafir geldiğinde bazı köpekler neden bu kadar dayanılmaz oluyor? Köpeğimiz misafirleri sevmiyor, peki ya bu davranışları önlemek, hatta değiştirmek için ne yapılabilir?

Köpeğiniz için Zeka Geliştirici Oyunlar

Oyunla tedavinin, zihinsel veya fiziksel engelli insanlar üzerindeki inanılmaz etkisi yadsınamaz. Örneğin, davranış bozukluğu olan çocuklarda ya da Alzheimer hastalığı olan yaşlılarda, oyunla tedavinin, hastaların yaşam kalitesini yükselttiği kanıtlanmıştır.

Tasma Eğitimi: Köpeğiniz Yürümeyi Reddettiğinde

Köpeğinizi yürüyüşe çıkartıyorsunuz ve aniden duruyor ve yürümeyi reddediyor. Sizin de başınıza geldi mi? O zaman, haydi bu küçük dostunuzla yürüyüşünüzü kolaylaştıracak olan tasma eğitimi ile ilgili bazı bilgiler edinelim. İlk olarak, köpeğinizin, yürüyüşün ortasında neden birden durduğunu anlamaya çalışalım.

Köpekler Aile Üyelerini Nasıl Tanır?

İnsanlar için yabancı ve tanıdık yüzleri birbirinden ayırt etmek çok kolaydır. Bu beynimizin işleyişiyle ve zaman içinde nasıl geliştiğiyle alakalıdır. Peki ya, köpekler gibi diğer hayvanların kendi türlerini ya da aile üyelerini nasıl tanıdığını merak ettiniz mi? Cevabı makalemizde!

Köpek Gezdirici Olarak Çalışmak için İpuçları

Yeni nesil beraberinde yepyeni soluklar getiriyor. İş herkesin yapabileceği yeni, eğlenceli meslekler olunca övgüyü kesinlikle genç nesil hakediyor. Kim birkaç yıl önce köpek gezdirici olmayı düşünürdü ki? Peki siz hiç düşündünüz mü? Tamamen hayatta kalmanızı sağlayacak bir meslek olmayabilir; ancak…

Eş Cinsel Köpekler Var mı?

Özellikle köpeklerin davranışları bazen tuhaf olabilmektedir. Aynı cinsiyetten köpeklerin samimi davranışlar içerisine girdiğini görmüş ve bu köpeklerin eş cinsel olup olmadığını veya bunun normal bir davranış olup olmadığını merak etmiş olabilirsiniz.

Köpeğiniz İçin Agility: Eğitim ve Beslenme

Köpek sahiplerinin köpekleriyle birlikte spor ve hobilere katılımı giderek daha yaygın hale geliyor. Bu, ikisine de yarar sağlayan ve aralarındaki bağı güçlendiren bir şeydir. Köpek agility aktivitesi, evcil hayvanınızla yapabileceğiniz en zorlu disiplinlerden biridir, fakat aynı zamanda en ödüllendirici olanıdır.

Hijyen Alışkanlıkları: Köpeğiniz için Eğitim

Köpeğinizin eğitimi, davranış problemlerini engelleyecek ve evinizde hastalığın çoğalmasını önlemeye yardımcı olacak bazı hijyen alışkanlıklarını içermelidir. Aşağıda, köpeğinizi iyi hijyen alışkanlıkları konusunda eğitmenize yardımcı olacak üç basit adım sunuyoruz.