Eğitim

Bir evcil hayvanı eğitmek ya da yetiştirmek kolay bir iş olmasa da kesinlikle imkansız değildir. Bu bölümde, onları bir çok şeyi yapabilmeleri amacıyla eğitmek, yetiştirmek ve büyütmek için gerekli bilgileri bulacaksınız.

Kedinizi Eğitmek İçin Öneriler

Bazen biraz zor görünse de, kedinizi eğitmeyi öğrenebilmeniz imkansız değildir. Bir kediyi eğitmek söz konusu olduğunda, başarının sırrı, kediyi işbirliği yapmaya ikna edecek bir yöntem bulmaktır. Ortada “bir antlaşma” olduğunu ve bundan onun da bir çıkarı olacağını ona göstermelisiniz.

Köpek Eğitimi Ve Yapılan En Yaygın 7 Hata

Köpek eğitmek kolay bir iş değildir. Eğer ilk defa bir evcil hayvanı eğitmeye çalışıyorsanız, bazı hatalara düşebilirsiniz ve bu hatalar eğitim sürecini daha zor bir hale getirebilir. Hatta bu tür hatalar, köpeğinizle aranızda sorunlar oluşmasına neden olabilir. Köpek eğitimi hakkında…

Köpeğinizle Konuşmak İçin İpuçları

Köpek sahiplerinin en çok merak ettiği şeylerden birisi de, köpeklerini eğitebilmek ve onlara istediklerini yaptırabilmek için onlarla nasıl iletişim kurabilecekleridir. Bu makalede, köpeğinizle konuşmak ve onunla iletişim kurabilmek için kullanabileceğiniz bazı etkili ipuçları paylaşacağız.

Ceza Tasmaları, Davranış Problemlerine Sebep Oluyor

Uzun zamandır, boğma veya şok tasmaları köpek davranışlarını düzeltmek için etkili araçlar olarak görülmüştür. Bununla birlikte, zaman içinde çeşitli ceza tasmalarıyla ‘düzeltilmiş’ köpeklerin iyileşmediğini de gördük. Bu köpekler iyileşmek yerine yeni davranışsal problemler geliştirirler.

Neden Köpeğinizle Oyun Oynamalısınız?

Kış yolda olduğuna göre, eskisi gibi köpeğinizi dışarıya çıkaramayacaksınız. Ancak bu yüzden köpeğinizi egzersizlerinden ya da oyunlarından etmenize gerek yok. Durumu köpeğiniz ile oyun oynayarak tersine çevirebilirsiniz!

Köpek Eğitiminde Uygulamalı Psikoloji

Köpeğinizi düzgün eğitmek, gelecekteki davranışlarını etkileyeceği için gereklidir. Köpek eğitiminde uygulamalı psikoloji çok önemlidir. Köpek psikolojisi, köpeğinizi daha iyi eğitmek için onun düşüncelerini ve duygularını daha iyi anlamanızı sağlayan bir uygulamadır.

Köpeğinizin Davranışını Nasıl Düzeltebilirsiniz?

Köpeğinizin davranışını düzeltmek için iki yöntem olduğunu düşünebilirsiniz: olumlu ve olumsuz. İlki ödüllere dayalıyken, ikincisi basitçe bağırmaya yöneliktir. Bazı eğitmenler ikisinin bir karışımının gerekli olduğunu ileri sürmektedir. Makalemizde, bu konu hakkında daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Köpek Eğitiminde Sakinleştirici İşaretler

Eğer gerginseniz köpeğiniz komutlarınıza uymayabilir. Ayrıca, onu sakinleştirmeniz de zorlaşır. Bu sebeplerden dolayı köpek eğitiminde sakinleştirici işaretler önemli rol oynar. Makalemizi okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Köpeğinizin Yatağa Çişini Yapmasını Engelleyin

Köpekler yavruyken, onlara her şeyi öğretmelisiniz. Aynı şekilde, köpekler yaşlandıkça, yaşadıkları unutkanlık nedeniyle bazı öğrendikleri şeyleri güçlendirmek gerekir. Köpeğin yatağa işemesini önlemek için, birkaç ipucu içeren bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Bir Kediye Pati Vermesini Öğretebilir Misiniz?

Kediler ve köpekler insanların evde beslediği evcil hayvanlar arasında en çok bilinen ve yaygın olan hayvanlardır, ancak aynı zamanda bu iki hayvan birbirinden çok farklıdır. Çoğu insan köpeklerin çok kolay eğitilebildiğini düşünürken, kedilerin ise istenilen bir şeyi asla yapmadığını düşünmektedir.…

Harika Bir Köpek: Alman Kurdu Eğitimi

Alman Kurdu evcil hayvan olarak en çok istenen ırklardan biridir. Bu köpeklerin kişilikleri, zekaları ve öğrenme becerileri, bakımını ve eğitimini kolaylaştırıyor. Siz de sahiplenmeyi düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse, Alman Kurdu eğitimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Yavru Köpeğinize Vermeniz Gereken Temel Eğitimler

İlk defa bir yavru köpek edindiğinizde eğitim verme konusunda kafanız biraz karışabilir. Köpeğinize yapabileceğiniz en kötü şey, vermeniz gereken temel eğitimleri es geçmenizdir. Tabii bununla birlikte uzak durmanız gereken bazı hatalar da vardır. Temel eğitimler ile ilgili sizi doğru yönlendirecek…

Kediler Dokununca Neden Isırır?

Kedileri tanımlamak için kullanabileceğimiz birçok söz var; “sağı solu belli olmaz” belki de en uygunu olabilir. Bugünkü yazımızda kediler neden ısırır sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

Köpeğinize Kum Kabı Eğitimi Verin

Genelde, kum kabı denildiğinde insanların akıllarında kediler canlanır. Ancak çoğu köpek sahibi hayvanlarına kum kabı eğitimi vermektedir. Çok pratik ve hijyenik bir seçenek olan kum kabı, ailesi işteyken evde yalnız kalan köpekler için idealdir.

Köpeğinizin Saldırganlığı ile Başa Çıkmak

Köpeğinizin saldırganlığı ile başa çıkmak, özellikle bu davranışlarıyla daha önce karşılaşmamışsanız sizin için zor bir durumdur. Aslında bu gibi durumlar, hayvanı sakinleştirmeye çalışırken yaralanma riski olacağı için korkunç bir durum halini alabilir.

7 Çeşit Tasma ve Kullanım Şekilleri

Köpeğinizi park gibi güzel bir yere yürüyüşe götürdüğünüzde, size olduğunca yakın olmasına dikkat edersiniz. Bu yüzden kazalardan ya da olaylardan kaçınmak için köpeğinize tasma takmalısınız.

Köpekler İçin En Yaygın 6 Uyku Pozisyonu

Hayvanlar birçok farklı pozisyonda uyuma ve dinlenmelerine yardımcı olan bir vücut yapısına sahiptir. Yaşlandıkça farklı alışkanlıklar ve davranışlar geliştirme eğiliminde oldukları doğru olsa da, köpekler için oldukça ortak pek çok uyku pozisyonu vardır. Bu yazıda, bu pozisyonların altısı hakkında konuşacağız.