Eğitim

Bir evcil hayvanı eğitmek ya da yetiştirmek kolay bir iş olmasa da kesinlikle imkansız değildir. Bu bölümde, onları bir çok şeyi yapabilmeleri amacıyla eğitmek, yetiştirmek ve büyütmek için gerekli bilgileri bulacaksınız.

Köpekler Aile Üyelerini Nasıl Tanır?

İnsanlar için yabancı ve tanıdık yüzleri birbirinden ayırt etmek çok kolaydır. Bu beynimizin işleyişiyle ve zaman içinde nasıl geliştiğiyle alakalıdır. Peki ya, köpekler gibi diğer hayvanların kendi türlerini ya da aile üyelerini nasıl tanıdığını merak ettiniz mi? Cevabı makalemizde!

Köpek Gezdirici Olarak Çalışmak için İpuçları

Yeni nesil beraberinde yepyeni soluklar getiriyor. İş herkesin yapabileceği yeni, eğlenceli meslekler olunca övgüyü kesinlikle genç nesil hakediyor. Kim birkaç yıl önce köpek gezdirici olmayı düşünürdü ki? Peki siz hiç düşündünüz mü? Tamamen hayatta kalmanızı sağlayacak bir meslek olmayabilir; ancak…

Eş Cinsel Köpekler Var mı?

Özellikle köpeklerin davranışları bazen tuhaf olabilmektedir. Aynı cinsiyetten köpeklerin samimi davranışlar içerisine girdiğini görmüş ve bu köpeklerin eş cinsel olup olmadığını veya bunun normal bir davranış olup olmadığını merak etmiş olabilirsiniz.

Köpeğiniz İçin Agility: Eğitim ve Beslenme

Köpek sahiplerinin köpekleriyle birlikte spor ve hobilere katılımı giderek daha yaygın hale geliyor. Bu, ikisine de yarar sağlayan ve aralarındaki bağı güçlendiren bir şeydir. Köpek agility aktivitesi, evcil hayvanınızla yapabileceğiniz en zorlu disiplinlerden biridir, fakat aynı zamanda en ödüllendirici olanıdır.

Hijyen Alışkanlıkları: Köpeğiniz için Eğitim

Köpeğinizin eğitimi, davranış problemlerini engelleyecek ve evinizde hastalığın çoğalmasını önlemeye yardımcı olacak bazı hijyen alışkanlıklarını içermelidir. Aşağıda, köpeğinizi iyi hijyen alışkanlıkları konusunda eğitmenize yardımcı olacak üç basit adım sunuyoruz.

3 Farklı Köpek Tuvalet Eğitim Pedi

Köpeklerimize öğretmemiz gereken en önemli derslerden bir tanesi, tuvalet eğitimidir. Bu görevi kolaylaştırmak için, hayvan uzmanları, eski gazetelerin yerine pratik ve hijyenik olan yavru köpek tuvalet eğitim pedleri üretmişlerdir. Biz bugünkü makalemizde 3 farklı tuvalet eğitim pedi hakkında bilgi vereceğiz.

Doganın Köpekler İçin Faydaları

Daha önce hiç dogayı duydunuz mu? Eğer duymadıysanız, keşfetmek için okuyun. Bu yazımızda size doga yapmanın köpeğiniz için olan faydalarından bahsedeceğiz. Bu egzersizi köpeğiniz ile birlikte yapmak, ikiniz için de çok faydalı olacaktır. Hazır mısınız? Haydi dogaya!

Kedinizi Eğitmek İçin Öneriler

Bazen biraz zor görünse de, kedinizi eğitmeyi öğrenebilmeniz imkansız değildir. Bir kediyi eğitmek söz konusu olduğunda, başarının sırrı, kediyi işbirliği yapmaya ikna edecek bir yöntem bulmaktır. Ortada “bir antlaşma” olduğunu ve bundan onun da bir çıkarı olacağını ona göstermelisiniz.

Köpek Eğitimi Ve Yapılan En Yaygın 7 Hata

Köpek eğitmek kolay bir iş değildir. Eğer ilk defa bir evcil hayvanı eğitmeye çalışıyorsanız, bazı hatalara düşebilirsiniz ve bu hatalar eğitim sürecini daha zor bir hale getirebilir. Hatta bu tür hatalar, köpeğinizle aranızda sorunlar oluşmasına neden olabilir. Köpek eğitimi hakkında…

Köpeğinizle Konuşmak İçin İpuçları

Köpek sahiplerinin en çok merak ettiği şeylerden birisi de, köpeklerini eğitebilmek ve onlara istediklerini yaptırabilmek için onlarla nasıl iletişim kurabilecekleridir. Bu makalede, köpeğinizle konuşmak ve onunla iletişim kurabilmek için kullanabileceğiniz bazı etkili ipuçları paylaşacağız.

Ceza Tasmaları, Davranış Problemlerine Sebep Oluyor

Uzun zamandır, boğma veya şok tasmaları köpek davranışlarını düzeltmek için etkili araçlar olarak görülmüştür. Bununla birlikte, zaman içinde çeşitli ceza tasmalarıyla ‘düzeltilmiş’ köpeklerin iyileşmediğini de gördük. Bu köpekler iyileşmek yerine yeni davranışsal problemler geliştirirler.

Neden Köpeğinizle Oyun Oynamalısınız?

Kış yolda olduğuna göre, eskisi gibi köpeğinizi dışarıya çıkaramayacaksınız. Ancak bu yüzden köpeğinizi egzersizlerinden ya da oyunlarından etmenize gerek yok. Durumu köpeğiniz ile oyun oynayarak tersine çevirebilirsiniz!

Köpek Eğitiminde Uygulamalı Psikoloji

Köpeğinizi düzgün eğitmek, gelecekteki davranışlarını etkileyeceği için gereklidir. Köpek eğitiminde uygulamalı psikoloji çok önemlidir. Köpek psikolojisi, köpeğinizi daha iyi eğitmek için onun düşüncelerini ve duygularını daha iyi anlamanızı sağlayan bir uygulamadır.

Köpeğinizin Davranışını Nasıl Düzeltebilirsiniz?

Köpeğinizin davranışını düzeltmek için iki yöntem olduğunu düşünebilirsiniz: olumlu ve olumsuz. İlki ödüllere dayalıyken, ikincisi basitçe bağırmaya yöneliktir. Bazı eğitmenler ikisinin bir karışımının gerekli olduğunu ileri sürmektedir. Makalemizde, bu konu hakkında daha fazlasını öğrenebilirsiniz.