Köpek Parkları - Yürüyüşlerinizi Daha Heyecanlı Hale Getirin

Evcil hayvanınız köpek parklarını sever ve siz de onları oraya götürmeyi seveceksiniz.
Köpek Parkları - Yürüyüşlerinizi Daha Heyecanlı Hale Getirin

Son Güncelleme: 24 Haziran, 2021

Bugün bazı ülkelerde bulunan köpek parkları hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Köpek yürüyüşleri,  sadece sizin için değil, onlar için de bazen sıkıcı olabilir. Aslında, hayvan sadece apartmanın etrafında yürüyerek ihtiyaç duyduğu egzersiz miktarına ulaşamıyor bile olabilir.

Canine Society, köpeğinizi yapmaya teşvik edebileceğiniz bazı sporlar öneriyor. Örneğin koşmak, hemen hemen her yerde yapabileceğiniz bir aktivitedir.

Ayrıca, suyu seviyorsa ve bir su kütlesinin yakınında yaşıyorsanız, köpeğinizle yüzmeye gidin. Veya yakınlarda açık bir alan varsa frizbi oynamayı deneyin. Şehirde yaşıyorsanız bu tür sporları yapmanın biraz zor olduğunu unutmayın. Bunu yapmak için bir yer olabilir ama yaşadığınız yerden çok uzak olabilir.

Bu yüzden umutsuzluğa kapılmayın çünkü köpeğinizle iyi vakit geçirebilmeniz için parklar var. Bu yerler, ikinizin de orada yapabileceğiniz aktiviteler sayesinde köpeğinizi mutlu etmek için harikadır.

Köpek parkları iyi vakit geçirmenin harika bir yoludur

parkta oturan köpek

Bazı ülkeler, iyi vakit geçirirken egzersiz yapmaları için özel köpek parkları yaratma konusunda öncüdür.

Aslında bu parkların bir kısmı her zaman bu şehirlerin bir parçası olmuş ve sadece evcil hayvanlar için ayrılmış bir yer olmuştur. Bu güzel alanların bazılarında ağaçlar, çimenler, banklar ve hatta çeşmeler var.

Ayrıca, köpeğinizin çöp torbalarını atmak için yeterli miktarda çöp kutusu ve engelleri olan oyun alanları bulunmaktadır. Parktaki engelleri kendi başlarına yapmaya hazır olmayabilecekleri için her zaman evcil hayvanınızla birlikte yürümelisiniz. Ayrıca yazın giderseniz sabahın erken saatlerinde veya akşamın ilerleyen saatlerinde gitmeye çalışın. Gölgeli alanlar yeterli olmayabileceğinden, dışarının çok sıcak olmadığından emin olun.

Çoğu mahallede köpek parklarının yanı sıra evcil hayvanlarınızın iyi vakit geçirmesi için başka seçenekler de bulunmaktadır.

Köpek parkına giderken akılda tutulması gerekenler

Bu muhteşem köpek parklarından birine sahip değilseniz, mahallenizdeki sokaklardan yararlanmanız gerekebilir. Ancak, uymanız gereken bazı kurallar olduğunu da bilmelisiniz.

Size kolaylık sağlamak için bunların bir listesi:

  • Köpeğinize her zaman eşlik edilmelidir. Ayrıca, büyüklükleri veya cinsleri ne olursa olsun tasmalı olmalıdırlar.
  • Kontrolü koruyun. Sadece bir sokakta olmanız, köpeğinizin işini hemen hemen her yerde yapabileceği anlamına gelmez. Komşularınızla veya yerel yetkililerle sorun yaşamamak için kontrolü elinize alın ve köpeğinizi belirli alanlardan uzak tutun.
  • Köpeğiniz, cinsi ne olursa olsun saldırma eğilimi varsa ağızlık takmalıdır.
  • Köpekler için özel olarak ayrılmış alanlar varsa, tasmasını çıkarabilirsiniz.
  • Onları gözden kaçırmayın. Köpeğiniz ne kadar tatlı ve sevecen olursa olsun, insanları rahatsız edebilir. Bu nedenle, başkalarına çok yaklaşmalarına izin vermeyin ve bazı insanların hayvanları sevmediği gerçeğine saygı gösterin.
  • Köpeğinizi açık hava spor salonlarından, çocuk oyun alanlarından ve su çeşmelerinden uzak tutun.

Nereye götürürseniz götürün evcil hayvanınızla birlikte yürümenin keyfini çıkarın ancak, her zaman kurallara uyun. İlginizi çekebilir ...

Yürüyüşte Köpeğinizi Nasıl Sakin Tutarsınız?
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Yürüyüşte Köpeğinizi Nasıl Sakin Tutarsınız?

Bu makalede, keyifli bir deneyim yaşamaları ve sağlıklı kalabilmeleri için köpeğinizi yürüyüşte nasıl sakinleştireceğiniz konusunda tavsiyeler vere...


Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.