Irklar

Safkan bir kediye veya köpeğe sahip olmak bir tat meselesinin ötesine geçer. Onlara ihtiyaç duydukları her şeyi vermek için her birinin özelliklerini bilmek çok önemlidir. Bu yüzden bu bölüm kedi ve köpek ırklarına adanmıştır.

Kaniş Cinsi: Bilmeniz Gereken Her Şey

Kaniş cinsi, Fransa’nın ulusal köpeğidir. Fransız olarak bilinseler de aslında kanişlerin kökeni Almanya’dır. Burada onlara pudel denir. Bu Almanca sözcük ‘suya sıçramak’ anlamına gelir.

Bir Kedi Ne Kadar Süre Evde Yalnız Kalabilir?

Bir aile kaçamağı planlarken genelde kedi sahipleri, kendilerine kedilerini ne kadar süre yalnız bırakabileceklerini sorar. Bu kararı verirken, yaş ve kişilik gibi bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Peki, bir kedi evde ne kadar süre yalnız kalabilir, gelin birlikte öğrenelim.

En Sosyal Köpek Irkları Hangileridir?

İşin genel kuralı, en sosyal köpek ırklarının en popüler olmasıdır. Köpeklerin çoğu insanlarla vakit geçirmekten hoşlansa da bazı ırklar dost tavırlarıyla daha çok öne çıkar.

Tüysüz Meksika Köpeği: Antik Çağlara Ait Bir Tür

Tüysüz hayvanları duydunuz mu? Tahmin edebileceğiniz gibi Tüysüz Meksika köpeği, bilimsel ismiyle Mexican Xoloitzcuintle, böyle bir türdür ve bu yazıda bu sıra dışı köpek cinsi hakkında size merak ettiğiniz her şeyi anlatacağız. Öncelikle belirtmek isteriz, bu köpek türü en az…

Hayvan Zekası: Köpeğiniz Sizi Yönlendirebilir Mi?

Köpekler, insanların en iyi dostu olarak bilinir. Ve zekalarıyla da diğer hayvanlardan ayrılırlar. Peki, köpekler bizleri kandırabilme yeteneğine sahip mi? Son bilimsel çalışmalar hayvan zekası konusunda köpeklerin yönlendirebileceğini, anlayabileceğini ve öğrenebileceğini gösteriyor.

Pomeranya Köpekleri: Bilmeniz Gereken Her Şey

Sivri kulakları, kıvrık kuyrukları ve kalın kürkleri ile Pomeranya köpekleri çok iyi görünümlü ırklardır. Bu yazı, bu köpek türü ve kurtlarla çarpıcı benzerlikleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacaktır.

Toy Fox Terrier Özellikleri

Toy Fox Terrier, küçük köpeklerin koşulsuz sevgisine ve av köpeğinin azmine sahip olan Smooth Fox Terrier ırkının torunudur. Sevimli kulakları ve keskin zekası ile pürüzsüz tüyleri Toy Fox Terrier ırkını mükemmel bir evcil hayvan haline getirir.

En Sportif Köpek Irkları

Köpekler sahiplerine çok benzerler. Hareketli ve sportif bir insan da aynı özelliklerde bir köpek isteyecektir. Birçok sportif köpek ırkı bulunmaktadır. Doğru olanı seçmek için en sportif köpek ırkları listesine bir göz atmanız gerekir. Hareketli ve enerji dolu karakterleri ile ön…

Oriental Shorthair Kedisi

Yüzlerce kedi ırkı vardır ve her biri eşsizdir. Bazı insanlar onları sever, bazıları da onlardan hiç hoşlanmaz. Ne olursa olsun, herkesin kendi fikrine sahip olmaya hakkı vardır.

Broholmer: Arkadaş Canlısı Bir Molosser Irkı

Broholmer ırkı aslen Danimarka kökenlidir ve genellikle bu bölgenin ötesinde bilinmez. Broholmer ırkının nesli yirminci yüzyılda tükenmek üzereydi, ancak bu cinsi seven bir grup insan kendisini onu geri getirmeye adadı. Neyse ki, o kadar popüler olmasa da bu cins, bir…

Mavi Gözlü Köpek Irkları

İnsanlar mavi gözlü bir köpek hayal ettiklerinde otomatik olarak Sibirya kurdunu düşünürler. Ancak, aynı özellikte olan başka köpekler de vardır. Bu makalede, bu durumun nedenlerini ve hayvanların taşıdığı riskleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca, hangi ırkların açık göz rengine sahip olduğunu da keşfedebilirsiniz.

Küçük Köpekler: Bilmeniz Gereken 6 Şey

İnsanların küçük köpekler sahiplenmelerinin sebebi çoğunlukla küçük boyutlardaki apartman dairelerinde yaşamalarıdır. “Mini” ırklar olarak da adlandırılan küçük köpekler aslında dünyadaki en popüler ırklardır. Yeni bir “XS beden” dost sahiplenmek istiyorsanız, bu yazı tam size göre.

Cesky Fousek Köpeği: Karakteristik Özellikleri

Çek Fousek ve Griffon olarak da bilinen Cesky Fousek, kıvırcık tüylü köpekler familyasının bir üyesidir. Genel anlamda sadık ve dost canlısı bir köpektir ve takma adı “üstün av köpeği”dir. Oldukça değerli bir ırktır.

Bergamasco Çoban Köpeği: Kökeni Ve Özellikleri

Bu yazıda dış görünüşü ile dikkat çeken bir köpek türünden bahsedeceğiz. Bergamesco çoban köpeği, İtalya’nın dağlık bölgelerine özgü bir türdür. Yıllar boyu çiftçiler tarafından çoban köpeği olarak kullanılmıştır. Bu köpek türünün kökeni, dış görünüşü ve karakter özellikleri hakkında size bazı…

Basset Fauve de Bretagne: Harika Bir Arkadaş

Basset Fauve de Bretagne, nispeten bilinmeyen bir köpek ırkıdır. Ancak, av dünyası bu köpek hakkındaki her şeyi bilmektedir. Bu cins, söz konusu av olduğunda büyük niteliklere sahiptir, ancak evde besleyebileceğiniz mükemmel köpeklerdir.

Thai Ridgeback Köpek Cinsinin Özellikleri

Thai Ridgeback köpeği ya da Thai Crested D adıyla bilinen bu köpek cinsi, bu cinsi seven insanlar hariç, Tayland’ın dışında pek bilinmez. Bazı sıra dışı fiziksel özellikler de taşıyan bu benzersiz cins hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam…

Nesli Tükenmiş Köpek Irkları

Nesli tükenmiş köpek ırklarının tam sayılarını bilmiyoruz. Bazı ırkların neslinin tükenmesinin birçok sebebi de olabilir. Bazıları iş hayvanları olarak artık kullanılmazken bazıları unutulmuştur. Ancak eski belgeler ve teknoloji sayesinde, bu ırklardan bazıları hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.