Irklar

Safkan bir kediye veya köpeğe sahip olmak bir tat meselesinin ötesine geçer. Onlara ihtiyaç duydukları her şeyi vermek için her birinin özelliklerini bilmek çok önemlidir. Bu yüzden bu bölüm kedi ve köpek ırklarına adanmıştır.

Doğum Kontrol Hapları Kedinizin Sağlığını Etkiler mi?

Kedinizi kısırlaştırmak hamile kalmasını önlemenin en iyi yolu olmasına rağmen, bazı hayvan sahipleri daha az zorlayıcı bazı farklı seçenekleri deniyorlar. Bunlardan bir tanesi de doğum kontrol haplarıdır. Bugünkü makalemizde doğum kontrol haplarının kedinizin sağlığını etkileyip etkilemeyeceklerini size aktaracağız.

Kedi Fobisi: Nedir ve Nasıl Üstesinden Gelinir?

Kediler çoğu insan için iyi ve arkadaş canlısı hayvanlar olsa da, onları iyilikleri karşısında büyük bir tehdit olarak düşünen kişiler de vardır. Bir kediye yakın olmak panik tetikliyorsa, o zaman kedi fobisi yaşayan insanlardan biri olabilirsiniz.

Antik Mısır Döneminde Kedilerin Tarihi

İnsanlar neredeyse tarihin başından bu yana kedilere hayranlık duymuşlardır, onları hayretle izlemişlerdir ve merak etmişlerdir. Tarihleri Mesih’ten önceki zamanlara, özellikle yaklaşık 3600 yıl önceye dayanan kediler, Antik Mısır döneminde özellikle bir ilgi noktasıydı. O zaman, evcil hayvan olarak bakılan sadece…

En Garip Köpek Irkları ile Tanışın

Doğa bazen bizi şaşırtabilir ve gerçekten ağzımızın bir karış açık kalmasına neden olabilir. Bugün size en garip köpek ırklarından bazılarını göstermek istiyoruz. Bazıları bizi güldürür, bazıları ise köpek olup olmadıklarını bize sorgulatabilir.

Somali Kedisi: Karakteri ve Bakımı

Somali kedisi görebileceğiniz en güzel kedilerden birisidir. Ayrıca, diğer ırklardan çok kolay ayırt edilebilir. Bu güzel kediler hakkında daha fazla şey öğrenmek için okumaya devam edin. Bu yazımızda, size bu kedilerden bahsedeceğiz. Okuyun ve sizin için uygun bir evcil hayvan…

Seveceğiniz 5 Sakin Köpek Irkı

Köpek edindiniz diye gününüzü koşuşturma içerisinde geçireceksiniz ya da havlamalarına katlanmak zorunda kalacaksınız diye bir durum yok. Bu durum her zaman ırkına bağlı olmasa da, bazı ırklar daha sakin mizaçlı olmaktadır. Aradığınız bu ise, bu 5 sakin köpek ırkı tam…

Maltese Terriyer Bakımı

Küçük, zarif ve zeki Maltese Terriyer cinsi köpekleri tanımlamak için kullanılabilecek en iyi üç kelimedir. Bu uzun beyaz tüylü güzel köpek harika bir eşlikçi köpek olmanın yanı sıra, ideal bir bekçi köpeğidir. Bu yazımızda sizlere Maltese Terriyer bakımından bahsedeceğiz.

Kedi Piresi: Kedinizi Parazitlere Karşı Korumak

Pireler birçok hayvanın ve kuşun vücudunun üstünde yaşayan parazitlerdir. Isırıkları üstünde oldukları hayvana tehlikeli bakteriler bulaştırabilir, bartonelloz gibi hastalıklara neden olabilir. Aynı zamanda kedilerin ve köpeklerin pire ısırıklarına alerjik olması oldukça yaygın bir durumdur. Bu yüzden, evcil hayvanınızın kedi piresi…

Hawai Tüysüzü Kohana Kedisi

Kohana kedisi “tüysüz” bir kedi türüdür. Ancak, diğer tüysüz ırkların aksine, bu tüy eksikliği belirli bir genetik mutasyondan gelir. Bu nedenle Kohana kedisi lastiksi, kırışık bir tene sahiptir.

Kediler ve Kaplanlar Arasındaki Benzerlikler

Kediler ve kaplanlar arasında benzerlik olduğu su götürmez gerçektir. Hatta, Bengal kedileri gibi kaplana benzeyen kedi ırkları bile vardır. Ancak benzer fiziksel özelliklerinin yanı sıra, birbirine benzeyen kişilik özellikleri de vardır.

Himalayan Kedisi: Bir Fars Kedisi ve Siyam Melezi

Siyam ve Fars kedisinin mükemmel kombinasyonu olan Himalayan kedisi dikkat çekici bir güzelliğe sahiptir. Fiziksel görünümünün ötesinde, Himalayan kedisinin rahat mizacı ve her  duruma ayak uydurabilmesi onları dünyadaki en popüler cinslerden birisi yapmıştır.

Kedileri Korkutan Şeyler Nelerdir?

Kediler bağımsız hayvanlardır ve kendilerine çok güvenirler. Ancak aslına bakarsanız, birçok şeyden korkarlar. Bu yüzden kedileri korkutan şeyler nelerdir, onlardan bahsedeceğiz.

Yarı Uzun ve Uzun Tüylü Kedi Türleri

Birçok uzun tüylü kedi cinsi vardır ve her biri yüzyıllardır yapılan seçici çiftleşme ile üretilmiştir. Bu kedilerin çoğu, yeni cinsler elde etmek için melez oluşturmuşcasına benzer görünüşe sahiptir.

Sokoke: Bir Afrika Kedisi

Şık ve zarif görünümleri size vahşi kedileri hatırlatıp, onların melez bir ırk olduğunu düşünmenize yol açsa da Sokoke, Felis catus’un gerçek bir temsilcisidir. Girişken, konuşkan ve aktif, egzersiz yapmak için alana ihtiyacı olan harika bir tırmanıcıdır.

Topallayan Küçük Köpek Irkları

Küçük köpek ırklarının tek ortak noktası boyları değil. Örneğin, çoğu Legg Calve Perthes hastalığı olarak bilinen bir hastalıktan dolayı topallarlar. Topallayan bu ırklar hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Canaan Köpeği: Birkaç Nesildir Vahşi

Beyaz bir çoban köpeği gibi görünebilir, ancak Canaan ırkının kuyrukları sırtlarının üstüne doğru kıvrılır, bu da bize onların çoban köpeği olmadıklarını düşündürür. İlginçtir ki, bu ırkın kendi has bir tarihi vardır.

Nesli Tükenmekte Olan 5 Köpek Irkı

Nesli tükenmekte olan hayvanlar denilince akla ilk olarak ayı veya balina gelir. Ancak, tehlikede olan bazı köpek ırkları da bulunmaktadır. Nesli tükenmekte olan bu köpek ırkları hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.