Irklar

Safkan bir kediye veya köpeğe sahip olmak bir tat meselesinin ötesine geçer. Onlara ihtiyaç duydukları her şeyi vermek için her birinin özelliklerini bilmek çok önemlidir. Bu yüzden bu bölüm kedi ve köpek ırklarına adanmıştır.

İki Köpek Nasıl Arkadaş Edilir

Köpek sahipleri evlerindeyken çok zaman geçiriyorsa birçok nedenden dolayı hayvan sahiplerinin evlerinde iki köpeğe sahip olmaları kendileri için en iyisi olacaktır. İki köpeğin sosyalleşmesi için gerekenler yapıldığında köpekler sıkılmayacaklar, kendi aralarında oynayacaklar, yalnız hissetmeyecekler, depresyona girmeyecekler, sosyalleşmeyi öğrenecekler, vb. Evinize…

Köpek Gibi Davranan Kedi Irkları

İster inanın ister inanmayın bazı kedi ırkları, belirli köpek davranış örüntüleri sergilerler. Örneğin, diğer kedilere göre daha sosyal olabilir ve sahipleri ile daha fazla vakit geçirirler. Bu sosyalliği beden dillerinde de görebilirsiniz ve eğitim ile güçlendirebilirsiniz. Köpek gibi davranan kedi…

Kaniş Cinsi: Bilmeniz Gereken Her Şey

Kaniş cinsi, Fransa’nın ulusal köpeğidir. Fransız olarak bilinseler de aslında kanişlerin kökeni Almanya’dır. Burada onlara pudel denir. Bu Almanca sözcük ‘suya sıçramak’ anlamına gelir.

Toy Fox Terrier Özellikleri

Toy Fox Terrier, küçük köpeklerin koşulsuz sevgisine ve av köpeğinin azmine sahip olan Smooth Fox Terrier ırkının torunudur. Sevimli kulakları ve keskin zekası ile pürüzsüz tüyleri Toy Fox Terrier ırkını mükemmel bir evcil hayvan haline getirir.

En Sportif Köpek Irkları

Köpekler sahiplerine çok benzerler. Hareketli ve sportif bir insan da aynı özelliklerde bir köpek isteyecektir. Birçok sportif köpek ırkı bulunmaktadır. Doğru olanı seçmek için en sportif köpek ırkları listesine bir göz atmanız gerekir. Hareketli ve enerji dolu karakterleri ile ön…

Oriental Shorthair Kedisi

Yüzlerce kedi ırkı vardır ve her biri eşsizdir. Bazı insanlar onları sever, bazıları da onlardan hiç hoşlanmaz. Ne olursa olsun, herkesin kendi fikrine sahip olmaya hakkı vardır.

Mavi Gözlü Köpek Irkları

İnsanlar mavi gözlü bir köpek hayal ettiklerinde otomatik olarak Sibirya kurdunu düşünürler. Ancak, aynı özellikte olan başka köpekler de vardır. Bu makalede, bu durumun nedenlerini ve hayvanların taşıdığı riskleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca, hangi ırkların açık göz rengine sahip olduğunu da keşfedebilirsiniz.