Köpekler

Bir Federasyonun, karakterlerine göre onları gruplandırmak için oluşturulduğu çok fazla köpek türü vardır. Kısa tüylü, uzun tüylü, kuyruklu, kuyruksuz, büyük kulaklı, küçük kulaklı, farklı renklerde, farklı boylarda, farklı şekillerde ve hatta farklı tavırlarda köpekler bulabilirsiniz. Tüm ırkların özel bir şeyleri vardır. Bu bölümde onlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Danua: Soylu Bir Cins Dev Köpek

Çok büyük boyutuna rağmen, Danua hala çok alçakgönüllü bir görüntüye sahip bir hayvan. Aslında insanlarla çok iyi geçinen çok asil, arkadaş canlısı ve sevecen bir canlı.

İki Köpek Nasıl Arkadaş Edilir

Köpek sahipleri evlerindeyken çok zaman geçiriyorsa birçok nedenden dolayı hayvan sahiplerinin evlerinde iki köpeğe sahip olmaları kendileri için en iyisi olacaktır. İki köpeğin sosyalleşmesi için gerekenler yapıldığında köpekler sıkılmayacaklar, kendi aralarında oynayacaklar, yalnız hissetmeyecekler, depresyona girmeyecekler, sosyalleşmeyi öğrenecekler, vb. Evinize…

Kaniş Cinsi: Bilmeniz Gereken Her Şey

Kaniş cinsi, Fransa’nın ulusal köpeğidir. Fransız olarak bilinseler de aslında kanişlerin kökeni Almanya’dır. Burada onlara pudel denir. Bu Almanca sözcük ‘suya sıçramak’ anlamına gelir.

En Sportif Köpek Irkları

Köpekler sahiplerine çok benzerler. Hareketli ve sportif bir insan da aynı özelliklerde bir köpek isteyecektir. Birçok sportif köpek ırkı bulunmaktadır. Doğru olanı seçmek için en sportif köpek ırkları listesine bir göz atmanız gerekir. Hareketli ve enerji dolu karakterleri ile ön…

Mavi Gözlü Köpek Irkları

İnsanlar mavi gözlü bir köpek hayal ettiklerinde otomatik olarak Sibirya kurdunu düşünürler. Ancak, aynı özellikte olan başka köpekler de vardır. Bu makalede, bu durumun nedenlerini ve hayvanların taşıdığı riskleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca, hangi ırkların açık göz rengine sahip olduğunu da keşfedebilirsiniz.

Nesli Tükenmiş Köpek Irkları

Nesli tükenmiş köpek ırklarının tam sayılarını bilmiyoruz. Bazı ırkların neslinin tükenmesinin birçok sebebi de olabilir. Bazıları iş hayvanları olarak artık kullanılmazken bazıları unutulmuştur. Ancak eski belgeler ve teknoloji sayesinde, bu ırklardan bazıları hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.

Seveceğiniz 5 Sakin Köpek Irkı

Köpek edindiniz diye gününüzü koşuşturma içerisinde geçireceksiniz ya da havlamalarına katlanmak zorunda kalacaksınız diye bir durum yok. Bu durum her zaman ırkına bağlı olmasa da, bazı ırklar daha sakin mizaçlı olmaktadır. Aradığınız bu ise, bu 5 sakin köpek ırkı tam…

Maltese Terriyer Bakımı

Küçük, zarif ve zeki Maltese Terriyer cinsi köpekleri tanımlamak için kullanılabilecek en iyi üç kelimedir. Bu uzun beyaz tüylü güzel köpek harika bir eşlikçi köpek olmanın yanı sıra, ideal bir bekçi köpeğidir. Bu yazımızda sizlere Maltese Terriyer bakımından bahsedeceğiz.

Topallayan Küçük Köpek Irkları

Küçük köpek ırklarının tek ortak noktası boyları değil. Örneğin, çoğu Legg Calve Perthes hastalığı olarak bilinen bir hastalıktan dolayı topallarlar. Topallayan bu ırklar hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Nesli Tükenmekte Olan 5 Köpek Irkı

Nesli tükenmekte olan hayvanlar denilince akla ilk olarak ayı veya balina gelir. Ancak, tehlikede olan bazı köpek ırkları da bulunmaktadır. Nesli tükenmekte olan bu köpek ırkları hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.