Kediler

Kedilerin düzinelerce cinsi var: tüylü ve tüysüz, kuyruğu olmayan, çok çeşitli renklerde… Geleneksel ırklardan daha fazla egzotik kedi cinsi var! Bu bölümde onlar hakkında her şeyi öğrenin.

Köpek Gibi Davranan Kedi Irkları

İster inanın ister inanmayın bazı kedi ırkları, belirli köpek davranış örüntüleri sergilerler. Örneğin, diğer kedilere göre daha sosyal olabilir ve sahipleri ile daha fazla vakit geçirirler. Bu sosyalliği beden dillerinde de görebilirsiniz ve eğitim ile güçlendirebilirsiniz. Köpek gibi davranan kedi…

Somali Kedisi: Karakteri ve Bakımı

Somali kedisi görebileceğiniz en güzel kedilerden birisidir. Ayrıca, diğer ırklardan çok kolay ayırt edilebilir. Bu güzel kediler hakkında daha fazla şey öğrenmek için okumaya devam edin. Bu yazımızda, size bu kedilerden bahsedeceğiz. Okuyun ve sizin için uygun bir evcil hayvan…

Kedileri Korkutan Şeyler Nelerdir?

Kediler bağımsız hayvanlardır ve kendilerine çok güvenirler. Ancak aslına bakarsanız, birçok şeyden korkarlar. Bu yüzden kedileri korkutan şeyler nelerdir, onlardan bahsedeceğiz.

Sokoke: Bir Afrika Kedisi

Şık ve zarif görünümleri size vahşi kedileri hatırlatıp, onların melez bir ırk olduğunu düşünmenize yol açsa da Sokoke, Felis catus’un gerçek bir temsilcisidir. Girişken, konuşkan ve aktif, egzersiz yapmak için alana ihtiyacı olan harika bir tırmanıcıdır.