Kediler

Kedilerin düzinelerce cinsi var: tüylü ve tüysüz, kuyruğu olmayan, çok çeşitli renklerde… Geleneksel ırklardan daha fazla egzotik kedi cinsi var! Bu bölümde onlar hakkında her şeyi öğrenin.

Somali Kedisi: Karakteri ve Bakımı

Somali kedisi görebileceğiniz en güzel kedilerden birisidir. Ayrıca, diğer ırklardan çok kolay ayırt edilebilir. Bu güzel kediler hakkında daha fazla şey öğrenmek için okumaya devam edin. Bu yazımızda, size bu kedilerden bahsedeceğiz. Okuyun ve sizin için uygun bir evcil hayvan…

Kedi Piresi: Kedinizi Parazitlere Karşı Korumak

Pireler birçok hayvanın ve kuşun vücudunun üstünde yaşayan parazitlerdir. Isırıkları üstünde oldukları hayvana tehlikeli bakteriler bulaştırabilir, bartonelloz gibi hastalıklara neden olabilir. Aynı zamanda kedilerin ve köpeklerin pire ısırıklarına alerjik olması oldukça yaygın bir durumdur. Bu yüzden, evcil hayvanınızın kedi piresi…

Kediler ve Kaplanlar Arasındaki Benzerlikler

Kediler ve kaplanlar arasında benzerlik olduğu su götürmez gerçektir. Hatta, Bengal kedileri gibi kaplana benzeyen kedi ırkları bile vardır. Ancak benzer fiziksel özelliklerinin yanı sıra, birbirine benzeyen kişilik özellikleri de vardır.

Himalayan Kedisi: Bir Fars Kedisi ve Siyam Melezi

Siyam ve Fars kedisinin mükemmel kombinasyonu olan Himalayan kedisi dikkat çekici bir güzelliğe sahiptir. Fiziksel görünümünün ötesinde, Himalayan kedisinin rahat mizacı ve her  duruma ayak uydurabilmesi onları dünyadaki en popüler cinslerden birisi yapmıştır.

Kedileri Korkutan Şeyler Nelerdir?

Kediler bağımsız hayvanlardır ve kendilerine çok güvenirler. Ancak aslına bakarsanız, birçok şeyden korkarlar. Bu yüzden kedileri korkutan şeyler nelerdir, onlardan bahsedeceğiz.

Yarı Uzun ve Uzun Tüylü Kedi Türleri

Birçok uzun tüylü kedi cinsi vardır ve her biri yüzyıllardır yapılan seçici çiftleşme ile üretilmiştir. Bu kedilerin çoğu, yeni cinsler elde etmek için melez oluşturmuşcasına benzer görünüşe sahiptir.

Sokoke: Bir Afrika Kedisi

Şık ve zarif görünümleri size vahşi kedileri hatırlatıp, onların melez bir ırk olduğunu düşünmenize yol açsa da Sokoke, Felis catus’un gerçek bir temsilcisidir. Girişken, konuşkan ve aktif, egzersiz yapmak için alana ihtiyacı olan harika bir tırmanıcıdır.