Vahşi Hayvanlar

Çeşitli nedenlerle evcilleştirilmemiş hayvanlar “vahşi hayvanlar” olarak bilinir. Bu bölüm, bir ansiklopedi gibi, farklı türler hakkında bilgi sağlayacaktır: amfibiler, kuşlar, omurgasızlar, memeliler, balıklar, sürüngenler ve daha fazlası.

Kriller: Okyanus Ekosisteminin Önemli Bir Parçası

Kriller, okyanusta yaşayan 86 adet farklı kabuklu türünü tanımlarken kullandığımız kapsamlı bir terimdir. Euphausiacea takımının bir parçasıdır ve okyanusta doğrudan plankton bitkisinden beslenen zooplanktonun bir parçasıdır. Krillerin ekosistemimizde de oldukça önemli görevleri vardır.

Akvaryumda Ortalama Balık Ömrü Ne Kadar?

Eviniz için bir akvaryum almaya karar verdiyseniz ve akvaryumda ortalama balık ömrü ne kadar diye merak ediyorsanız, bu akvaryumda besleyeceğiniz balık türleri hakkında biraz bilgi edinmeniz gerekecektir. Balıklar, sağlıklı bir biçimde yaşayabilmek için uygun bakım koşullarına ihtiyaç duyan ve eğer…

Tıpkı İnsan Gibi: Yunuslar Ve Davranışları

Yunuslar güzel ve akıllı yaratıklardır. İnsanlar her zaman onlara hayranlık duymuşlardır. Yunusların davranışları üzerinde yapılan pek çok çalışma ve araştırmaya göre, bu hayvanların insan gibi davranışları olduğu keşfedilmiştir. Daha fazlasını öğrenmek istiyor musunuz?

Ada Devleşmesi ve Cüceleşmesi Ne Demek?

Ada devleşmesi ve cüceleşmesi olarak bilinen şartlar, dünyanın her yerindeki adalar veya ada gruplarında yaşayan oraya özgü türlerin başına gelen evrimsel durumlar olarak biliniyor. Bu yazıda, bu iki kavrama dair bilmeniz gereken herşeyi size açıklayacağız.

Tüm Hayvanların Nesli Tükenecek mi?

25.000’den fazla nesli tükenmekte olan tür olduğunu ve birçoğunun muhtemelen 2050’ye kadar yaşamını sürdüremeyeceğini biliyor muydunuz? Bu bilgi tüm hayvanların sonunda neslinin tükenme riski altında olup olmadığı ve gelecekte gezegende tek bir tane bile olmayacağı sorusunu size sorgulatabilir. Bugün bu…

Cennet Kuşları: Türleri ve Özellikleri

Cennet kuşları, 41 farklı türden tropik, egzotik bir kuş türüdür. Bu hayvanların bazılarını Avustralya’da görebileceğiniz gibi diğer kalan çoğunluğu ise Yeni Gine’de yaşamaktadır. Cennet Kuşları, Paradisaeidae ailesine aittirler.

Quokka: Dünyanın En Mutlu Hayvanı

Quokka, yüzlerinde sürekli gülümseyen ifadelerinden dolayı “dünyanın en mutlu hayvanı” unvanını kazanmıştır. Son zamanlarda bu ünlerinden dolayı, çoğu insanda merak uyandırmaktadırlar.

Afrika Antilobu: Yaşam Alanı ve Özellikleri

Afrika Antilobu, muson rüzgarlarının peşinde, Afrika’nın dört bir yanında büyük sürüler halinde dolaşan bir hayvan türü. Afrika’nın bu en iri yapılı otoburları hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Brezilya Tapiri: Gergedanın Kuzeni

Brezilya tapirleri, çoğunlukla Brezilya’da göreceğiniz bir hayvan türüdür, ancak yaşam alanı Güney Amerika’daki tropik ormanların çoğunu kapsar. Bu yaşam alanları Arjantin’in kuzeyinden Venezuela’ya kadar değişiklik gösterir, ancak Şili’de ve And Dağları’nın hiçbir alanında varlık göstermezler.

Dev Su Samuru Hakkında Bilgiler

Dev su samuru, Amazon’da yaşayan Mustelidae ailesinin Carnivora sınıfına mensup bir memeli türüdür. Bilimsel adı Pteronura brasiliensis’tir ve bu cins içindeki tek türdür. Ayrıca, bilinen iki alt tür vardır: P. b. Brasiliensis ve P. b. Paraguensis.

Ren Geyiği İle İlgili 7 İlginç Gerçek

Ren geyiği, genellikle Noel müzikleri ve resimlerinde öne çıkarılan bir hayvan türü. Efsaneye göre, ren geyikleri, Noel Baba’nın kızağını çeker, kırmızı burunları vardır, garip isimlere sahip olurlar ve uçabilirler. Tabii ki, bu çocuk hikayelerinde yer alan bölüm. Peki, kuzeyden gelen…

Gergedanların Boynuzlarını Korumak İçin Zehir

Gergedan boynuzları, dünyada en yaygın biçimde temin edilmeye çalışılan objelerden birisi. Bu durum, bu hayvan türü için önemli bir tehdit oluşturuyor. Örneğin, hayvan ve hayvan ürünleri kaçakçıları, sadece boynuzlarını almak için bu hayvanları avlıyor. Afrika’daki yaşam alanlarından birinde, yetkililer, gergedanlarını…

Endemik Tür Hayvanlar Hangileridir?

Endemik tür hayvanlar, dünya üzerinde fazla yayılmamış veya fazla bir nüfusa sahip olmayan türlerdir. Bu türler, aynı zamanda, dünyanın sadece bir bölgesinde yaşayan hayvanlar olarak da görülebilirler. Bu yazıda, bu eşsiz tür grubunun özelliklerini ve dünya için özel statülerini inceleyelim.

Borneo Orangutanı için Koruma Stratejileri

IUCN (Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği)‘nin yayınladığı bir rapora göre Borneo orangutanı resmi olarak nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Ne yazık ki bu, son 50 yılda yapılan koruma çalışmalarının işe yaramadığını gösteriyor. 38 uluslararası kuruluştan oluşan bir ekip…

Atlantik Golyat Orfozu: Yaşam Alanı Ve Özellikleri

Bilimsel adı Epinephelus itajara olan Atlantik Golyat Orfozu, cüssesi büyük olduğu için orfoz balığı kategorisine girer. Atlantik Golyat Orfozu türünün büyük çoğunluğu Amerika kıyılarında yaşar. Ancak bu balık türünün aynı zamanda Kuzey Afrika’da da yaşadığı biliniyor. Atlantik golyat orfozu birçok…