Vahşi Hayvanlar

Çeşitli nedenlerle evcilleştirilmemiş hayvanlar “vahşi hayvanlar” olarak bilinir. Bu bölüm, bir ansiklopedi gibi, farklı türler hakkında bilgi sağlayacaktır: amfibiler, kuşlar, omurgasızlar, memeliler, balıklar, sürüngenler ve daha fazlası.

Bok Böceği: Gübrelerin Kralı

Bu yazımızda bahsedeceğimiz canlı, dünyanın her yerinde bok böceği olarak biliniyor. Adının çirkinliği bir yana, bu yazıda bu böcek hakkında size açıklayacağımız pek çok bilgi var. Bu ilginç hayvanın tüm sırlarını keşfetmek için okumaya devam edin!

Hayvanlar Alemi: En Mükemmel Toplu Göçler

Hayvanlar alemi denince neredeyse her şey ilginç geliyor. Ancak doğada meydana gelen ve her şeyden daha çok göze çarpan olağanüstü bir olgu var: toplu göçler. Daha iyi bir iklim veya yiyecek arayışı içinde bütün bir okyanus ya da kıtayı aşmak.…

Sarı Kardinal: Tatlı ve Ahenkli Şarkıcı

Sarı kardinal, güzel şarkıları ve göz alıcı rengi başına dert açan bir kuş türü. Bu durum sarı kardinali kuşseverlerin en çok aradığı kafes kuşlarından biri yapıyor. Bununla birlikte, bu türe sahip olmak aslında yasa dışıdır.

Gözlüklü Gibi Görünen 5 Hayvan

Bu yazımız görme problemi olan hayvanlarla ilgili değildir. Tüyleri ya da renklerinin desenleri yüzünden gözlüklü gibi görünen hayvanlarla ilgilidir. Bu hayvanlar hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Okumaya devam edin.

İstenmeyen İstilacı: Boğa Kurbağası

Boğa kurbağası, neredeyse dünyanın her noktasında yaşayan istilacı bir türdür. Doğum oranları yüksek olduğu gibi, aynı zaman da agresiftir. Bu yüzden, diğer zayıf türleri ortadan kaldırma gücüne sahiptirler.

Ekidne Adındaki Bu Hayvanı Hiç Duydunuz mu?

İlk görüşte kirpi gibi gözükse de, ekidnelerin karakteristik özellikleri tamamıyla eşsizdir. Ekidne (Tachygloussus aculeatus) şüphesiz benzersiz bir hayvandır. Tachyglossidae familyasına ve Tachyglossa alt türüne aittir. Aslında, bu alt türe ait tek hayvandır.

Dev Armadillo Hakkında Her Şey

Dev armadillo, Cingulata takımından bir memelidir ve Dasypodidae ailesine aittir. Bilimsel adı Priodontes Maximus’tur. Priodontes Maximus, Güney Amerika’ya özgü monotipik bir cinsteki tek üyedir ve günümüzde yer yüzünde bulunan en büyük armadillo’dur. Adı, vücudunun büyük bir bölümünü kapsayan güçlü kabuğunu…

Bayağı Fok ve Özellikleri

Fok balıkları, benekli fok veya bayağı fok olarak da bilinirler. Ilık ve soğuk sulu kıyıları tercih eden bu tür, dünyaya en çok yayılmış yüzgeçayaklı türüdür. Foklar hakkında daha fazlasını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Bofa Balığı: Yaşam Alanı ve Morfolojisi

Bofa balığı, çevremizdeki biyoçeşitliliğe en güzel örneklerden bir tanesidir. Çenesiz bu balığı fark etmek çok kolaydır. Korkutucu görünüşü ve kan ile beslenmesi sebebiyle, “denizlerin vampiri” ününü kazanmıştır.

Kralı Isıran Berberi Şebeği

1920 senesinde bir maymun, Yunanistan’ın kaderini sonsuza kadar değiştirdi. Kral I. Aleksander, kaldığı Tatoi Sarayında ölümüne yol açacak bir Berberi şebeği saldırısına uğradı.

Agami Balıkçılı: Yaşam Alanı ve Özellikleri

Agami balıkçılı, Orta Amerika ve Güney Amerika’nın kuzeyinde ovalarda ve bataklık ormanlarında yaşayan eşsiz bir kuştur. Uzun süre boyunca hareketsiz kalma eğiliminden ötürü bu kuşlardan birini tespit etmek oldukça nadirdir. Genel olarak, agami balıkçılı, türünün diğer üyelerinden uzak durmayı tercih…