Sürüngenler

Sürüngenler, doğrudan dinozorlardan kökenli olan pullu omurgalı hayvanlardır. Soğuk kanlılardır ve kendilerini ısıtmak için birkaç saat güneşte uzanmaları gerekir. Bazıları otçul, bazıları hepçil, ve diğerleri de etoburdur. Bu bölümde onlar hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Timsahları Etkileyen Virüsler

Bazı virüsler bazı hayvanlar için spesifiktir, bazıları ise türler arasında yayılabilir ve hatta insanlara bile bulaşabilir. Bu yazımızda, timsahları etkileyen virüsler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca bazılarının da diğer hayvanları ve insanları da etkilediğini göreceksiniz.

Tuatara: Dinozorlar Çağından Gelen Hayvan

Yeni Zelanda’nın endemik bir türlerinden olan tuatara, Rhynocephalia ailesine ait bir sürüngendir. Sıradan bir kertenkele gibi görünseler de aslında Cenozoik çağda yaşayan sürüngenlerle çok yakından akrabadırlar. Aslında ataları 200 milyon yıldan fazla bir süre önce Triyas devribe yaşayan hayvanlara dayanmaktadır.

Yeşil Şahmeran: Özellikleri Ve Bakımı

Yeşil şahmeran göz alıcı rengiyle herkesin dikkatini çeker. Zümrüt yeşili derisinin içine yerleşmiş delici sarı gözleri, yeşil şahmeranı korkulan ve saygı duyulan bir hayvan yapar. Bu sürüngen türü, yağmur ormanlarının doğal gizemlerinden biri olarak kabul edilir. Bu yazıda, size bu…

Yılanlardaki Jacobson Organı

Çoğu omurgalı hayvan, hem burun deliklerinden hem de jacobson organlarını kullanarak havadan bilgi toplayabilirler. Yılanlarda bu yetenek oldukça gelişmiştir. Bu makalede, yılanlardaki jacobson organı hakkında bilgi vereceğiz.

Sakallı Ejderler Nasıl Hayvanlardır?

Sakallı ejderler, son on yılda evcil hayvan olarak popülerleşen küçük ve arkadaş canlısı kertenkelelerdir. Şu anda Pogonas takımındaki en bilindik türlerden biridir. Bu makalede, sakallı ejderler hakkında bilgi vereceğiz.