Balıklar

Balıklar, suda yaşayan pullarla kaplı omurgalılardır ve solungaçları sayesinde sudan çıkmaya ihtiyaç duymadan nefes alırlar. Balıklar tuzlu sularda, tatlı sularda, ılık sularda veya soğuk sularda bulunur. Bu bölümde akvaryum balıkları ve vahşi balıklar hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

lk Kez Akvaryum Kurmak

İlk defa bir akvaryum kurmak, sadece bir tanka bir miktar su ve çakıl dökmek ve ardından balığınızı suya bırakmak anlamına gelmez. Gerçekte, ilk süreç birçok insanın düşündüğünden çok daha yavaş olabilir. Bu sadece bir günde yapabileceğiniz bir şey değil. Balığınızın…

Palyaço Balığı Neden Turuncudur?

Tropikal kuşağın mercan resiflerinde, yüzlerce çarpıcı balık türü vardır. Bu, bir araştırma ekibini palyaço balığına turuncu rengini ve çarpıcı desenlerini neyin verdiğini bulmaya karar vermeleri için etkiledi. Palyaço balığı neden turuncudur? Palyaço balığı hemen hemen tüm farklı türlerinde turuncudur. Anemonlarla…

Pulsuz Balıklar Var Mıdır?

Bu kulağa garip gelebilir, ancak tüm balıkların pulları yoktur. Onları iskeletlerine, çenelerine, yaşam alanlarına ve pullu bir ciltleri olup olmadığına bağlı olarak sınıflandırabildiğimiz için balıklar çok fazla çeşidi olan bir omurgalılar grubunun bir parçasıdır. Pulsuz balıklar hakkında her şeyi öğrenin!

3 Muhteşem Uçan Balık Türü

Uçan balık gezegen üzerindeki her okyanus ve denizde yaşar ve birçok türü var. Sanki bir kuş gibi sudan çıkışları gerçekten görmeye değer bir manzara. Peki bunu nasıl beceriyorlar? Uçabilmek için kusursuz bir şekilde adapte olmuş bir vücutları ve kanatları var.

Bir Akvaryumun pH Değerinin Önemi

Akvaryum balıklarınızın ve bitkilerinizin refahını garanti etmek için akvaryumlarını uygun şekilde korumanız gerekir. Isı, tuzluluk, su sertliği ve pH gibi birçok farklı faktörü hesaba katmanız gerekecek. Bir akvaryumun pH değerinin önemine daha yakından bakarken okumaya devam edin.