Kuşlar

Kuşlar sıcak kanlı, kanatlı omurgalılardır ve birkaç istisna dışında uçabilirler. Yumurta bırakırlar, yuva yaparlar ve güzel ve büyüleyici yaratıklardır. Bu bölümdeki ana özellikleri hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Sakallı Akbaba: Özellikleri ve Merakları

Lammergeyer olarak da bilinen sakallı akbaba Gypaetus barbatus türlerine aittir. Bu kuş türü, en tanınmış kuşlardan bir tanesidir ve genellikle en az 1005 metre yükseklikteki farklı dağlık alanlarda yaşar.

Sarı Kardinal: Tatlı ve Ahenkli Şarkıcı

Sarı kardinal, güzel şarkıları ve göz alıcı rengi başına dert açan bir kuş türü. Bu durum sarı kardinali kuşseverlerin en çok aradığı kafes kuşlarından biri yapıyor. Bununla birlikte, bu türe sahip olmak aslında yasa dışıdır.

Pabuç Gagalı Leylek: Huyları ve Doğal Ortamı

Pabuç gagalı leylek, Afrika Kıtasına özgün, çok ilginç bir hayvandır. Bir National Geographic belgeselinde anlatıldığı üzere bu kuşun, leylek bacakları, pelikan gagası ve kartal kafası vardır. Pabuç gagalı leylek, bir çocuğun fantastik çizimlerinden fırlamış gibi görünen bir kuştur.

Kümes Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey

Eğer bahçenizde kümes kurmak gibi bir planınız varsa, bu işe başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Tavuk satın almak ve sahibi olmak kolay bir iş değildir ve onlarla birlikte gelen masraflara ve sorumluluklara karşı hazırlıklı olmanız gerekir. Bu makalede,…