Memeliler

Memeliler sıcakkanlı omurgalılardır. Bunların büyük çoğunluğu vivipardır, yani annelerinin rahminde embriyo olarak gelişmeye başlarlar. İnsanlar bu sınıfa aittir. Bu bölümde, her şekil ve büyüklükteki memelileri, nerede yaşadıklarını, nasıl ürediklerini ve alışkanlıklarını öğreneceksiniz.

Opossum: Karakteri ve Davranış Şekli

Opossum, dünyadaki en meşhur keseli hayvandır. Sadece Amerika kıtasında bile bu memelinin neredeyse 100 farklı türü bulunmaktadır. Farelere olan benzerliklerinden dolayı, bazı insanlarda tiksinti uyandırmaktadır. Ancak, bu dost canlısı hayvanlar, sıçanların taşıdığı riskleri taşımamaktadır.

Sevimli Kavrayıcı Kuyruklu Kipri ile Tanışın

Kavrayıcı kuyruklu kirpi, Yeni Dünya’da yaşayan 12 kirpi türünden biridir. Güney Amerika’da yer alan Venezuela, Guyana, Brezilya, Bolivya, Paraguay ülke ormanlarına ve Arjantin’in kuzeyindeki bazı bölgelerine özgü türlerdir. Bu hayvanlar mükemmel tırmacıdırlar ve zamanlarının çoğunu ağaçlarda geçirirler. Birçok gececi hayvanda olduğu…

Ekidne Adındaki Bu Hayvanı Hiç Duydunuz mu?

İlk görüşte kirpi gibi gözükse de, ekidnelerin karakteristik özellikleri tamamıyla eşsizdir. Ekidne (Tachygloussus aculeatus) şüphesiz benzersiz bir hayvandır. Tachyglossidae familyasına ve Tachyglossa alt türüne aittir. Aslında, bu alt türe ait tek hayvandır.

Kralı Isıran Berberi Şebeği

1920 senesinde bir maymun, Yunanistan’ın kaderini sonsuza kadar değiştirdi. Kral I. Aleksander, kaldığı Tatoi Sarayında ölümüne yol açacak bir Berberi şebeği saldırısına uğradı.

Balinalar Strese Girer mi?

Esaret altındaki hayvanların strese girmesi, bugünlerdeki en büyük endişe konusudur. Bugünün makalesinde, her ne kadar inanılmaz gözükse de, strese giren balinalar hakkında bilgi vereceğiz.

Otçul Hayvanların Önemi

Genelde doğadaki besin zincirini dengelediği için etçil hayvanların ekosistemdeki en önemli hayvanlar olduğunu duyarız. Ancak, Alp Dağlarında gerçekleştirilen bir deneye göre, otçul hayvanların önemi de göz ardı edilmemeli.