Memeliler

Memeliler sıcakkanlı omurgalılardır. Bunların büyük çoğunluğu vivipardır, yani annelerinin rahminde embriyo olarak gelişmeye başlarlar. İnsanlar bu sınıfa aittir. Bu bölümde, her şekil ve büyüklükteki memelileri, nerede yaşadıklarını, nasıl ürediklerini ve alışkanlıklarını öğreneceksiniz.

Deniz Memelileri Nasıl Uyur?

Dinlenmek ve uyumak, sadece insanlar için değil doğadaki tüm canlılar için gereklidir. Ancak söz konusu deniz memelileri olduğunda, bu uyuma konusu bir hayli şaşırtıcıdır. Bu yüzden bu yazıda deniz memelilerinin nasıl uyuduğundan bahsedeceğiz.

Kutup Tilkisi: Sosyal Bir Kara Hayvanı

Beyaz tilki olarak da bilinen ve köpekgiller familyasının bir mensubu olan kutup tilkisi, dünyanın en kuzeyindeki kutupta yaşar. Bu yazımızda, kutup tilkisiyle ilgili birçok şey öğreneceksiniz.

Quokka: Dünyanın En Mutlu Hayvanı

Quokka, yüzlerinde sürekli gülümseyen ifadelerinden dolayı “dünyanın en mutlu hayvanı” unvanını kazanmıştır. Son zamanlarda bu ünlerinden dolayı, çoğu insanda merak uyandırmaktadırlar.

Opossum: Karakteri ve Davranış Şekli

Opossum, dünyadaki en meşhur keseli hayvandır. Sadece Amerika kıtasında bile bu memelinin neredeyse 100 farklı türü bulunmaktadır. Farelere olan benzerliklerinden dolayı, bazı insanlarda tiksinti uyandırmaktadır. Ancak, bu dost canlısı hayvanlar, sıçanların taşıdığı riskleri taşımamaktadır.

Kralı Isıran Berberi Şebeği

1920 senesinde bir maymun, Yunanistan’ın kaderini sonsuza kadar değiştirdi. Kral I. Aleksander, kaldığı Tatoi Sarayında ölümüne yol açacak bir Berberi şebeği saldırısına uğradı.

Balinalar Strese Girer mi?

Esaret altındaki hayvanların strese girmesi, bugünlerdeki en büyük endişe konusudur. Bugünün makalesinde, her ne kadar inanılmaz gözükse de, strese giren balinalar hakkında bilgi vereceğiz.

Otçul Hayvanların Önemi

Genelde doğadaki besin zincirini dengelediği için etçil hayvanların ekosistemdeki en önemli hayvanlar olduğunu duyarız. Ancak, Alp Dağlarında gerçekleştirilen bir deneye göre, otçul hayvanların önemi de göz ardı edilmemeli.