Köpekler

Kimse köpeklerin insanın en iyi arkadaşı olduğunu inkar edemez. Köpekler kurtlardan türemiştir ve binlerce yıl boyunca evcilleştirilmiştir. Dünyada yüzlerce cins köpek vardır ve her birinin kendine has özellikleri vardır. Bu bölümde köpekler hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Köpeklerin Horlaması ve Sebepleri

Köpeklerin horlaması görülen bir durumdur ve sebebini anlamak önemlidir. Öncelikle şunu anlamalıyız ki, çoğu durumda horlamak çok normal ve zararsızdır. Bazen köpek sahipleri köpeklerinin horlamasını komik bulabilir. Diğer durumlarda ise bu rahatsız edicidir, özellikle de uyurken aynı odayı paylaşıyorsanız! Eğer…

Köpekler Neden Hapşırır?

Köpekler oldukça oyuncudur. Çok fazla enerjileri vardır ve uzun süre hareketsiz kalamazlar. Bu ekstra canlılık bizi hastalanmayacaklarına inandırıyor ve bu yüzden aniden hapşırdıklarında bizi şaşırtıyor. Bununla birlikte, köpekler aşağıda belirttiğimiz gibi birçok farklı nedenden dolayı hapşırır.

Neden Köpekler Dudaklarını Yalar?

Köpekler neden dudaklarını yalar hiç düşündünüz mü? Eğer bir köpeğin bu hareketi yaptığını gördüyseniz, bir şeyler yediğini ya da ağzının sulandığını düşünebilirsiniz. Ancak, ya yemek ile ilgili değilse?

Tüysüz Küçük Köpek: Arjantin Pila

Arjantin Pila köpeği, tüysüz Peru köpeği ve tüysüz Meksika köpeğine çok benzerdir. Bu üç ırk, Latin Amerika’ya özgüdür. Tahmin edebileceğiniz gibi, asıl özellikleri tüysüz olmalarıdır.