Köpekler

Kimse köpeklerin insanın en iyi arkadaşı olduğunu inkar edemez. Köpekler kurtlardan türemiştir ve binlerce yıl boyunca evcilleştirilmiştir. Dünyada yüzlerce cins köpek vardır ve her birinin kendine has özellikleri vardır. Bu bölümde köpekler hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Köpeğin Bağışıklık Sistemi Nasıl Çalışır?

Hayvanların da bir iç savunma mekanizması olduğunu biliyor muydunuz? Virüs, bakteri, protozoa ve parazit gibi patojenlere karşı savaşır. Peki bu savaşan nedir? Tabii ki köpeğin bağışıklık sistemi! İnsanın bağışıklık sistemine benzer bir şekilde çalışmaktadır. Vücutları saldırıya uğradığında, bağışıklık sistemi patojenin…

Köpeklerin Yaptığı Bazı Harika Şeyler

Köpekler bir harikalar. Bundan hiç kimsenin şüphesi olamaz. Ama eğer hala onların “süper güçlerinin” farkında değilseniz, bu yazıyı okumanızı öneriyoruz, böylelikle bu güçlerden haberdar olabilirsiniz. Haydi köpeklerin yaptığı ve hiç üzerinde düşünmeye bile gerek olmadan otomatik olarak hayata geçirdikleri şeylere…

Köpeğinizle Uçak Yolculuğu İçin Hazır mısınız?

Evcil hayvan sahiplerinin şansına, havayolu şirketleri, son dönemde evcil hayvanların taşınması ile ilgili koşulları iyileştiriyor ve modernleştiriyor. Bu da, daha fazla evcil havyan sahibinin hayvanları ile birlikte yolculuk yapabilmesi anlamına geliyor. Bu yazıda, köpeğinizle uçak yolculuğu için nasıl hazırlanacağınızla ilgili…

Neden Köpekler Dudaklarını Yalar?

Köpekler neden dudaklarını yalar hiç düşündünüz mü? Eğer bir köpeğin bu hareketi yaptığını gördüyseniz, bir şeyler yediğini ya da ağzının sulandığını düşünebilirsiniz. Ancak, ya yemek ile ilgili değilse?

Tüysüz Küçük Köpek: Arjantin Pila

Arjantin Pila köpeği, tüysüz Peru köpeği ve tüysüz Meksika köpeğine çok benzerdir. Bu üç ırk, Latin Amerika’ya özgüdür. Tahmin edebileceğiniz gibi, asıl özellikleri tüysüz olmalarıdır.

Köpekler İnsanların Yüz İfadelerini Anlayabilir mi?

Evet, köpekler insanların yüz ifadelerini anlayabilir. Köpeği olan herhangi birisi köpeklerin, duyguları okumakta usta olduğunu bilir. Çoğu köpek sahibinin, üzgün olduğu ve bir sarılmaya ihtiyaç duyduğunda köpeklerinin onları nasıl teselli ettiğiyle ilgili hikayeleri mutlaka vardır.

Kozmetik Deneyler Ve Köpek Kozmetiği

Köpekler üzerinde kullanılan kozmetiklerden ve kozmetik deneylerden bahsederken iki farklı noktaya açıklık getirmekte fayda var, aksi takdirde kafanız karışabilir. İlki, laboratuvar ortamında hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik deneylerle ilgili ve en karmaşık olan konu da bu. İkincisi ise köpekler ve diğer…

Köpekler Kelimeleri ve Komutları Nasıl Algılar?

Çoğunlukla köpekler bizim söylediklerimizi anlıyor gibi gözükür. Ancak köpekler kelimeleri nasıl algılar? Yeni bir çalışmanın deneysel sonuçlarına göre, köpeklerde öğrendikleri kelimelerin anlamlarının tam karşılığı olmayan sinirsel bir betimleme oluşmaktadır.

Shiba Inu: Bakımı ve Beslenmesi

Shiba Inular normalde çok nazik ve arkadaş canlısı köpeklerdir. Ayrıca, cüretkar, tetikte, güçlü iradeli ve özgüvenleri yüksek hayvanlardır. Yani kısaca, ne yapılması ve nasıl yapılması gerektiğine dair kendi fikirleri vardır.

Köpeklerde Yön Bulma Duygusu

Köpeklerde yön bulma duygusu ile ilgili hala öğrenmemiz gereken birçok şey vardır. Tarih boyunca, köpeklerin yol bulmalarıyla ilgili sayısız efsane ortaya atılmıştır. Belki sebebi mantıklı bir açıklamanın olmamasıydı ancak köpek davranışları konusunda uzmanların hep merak ettiği bir konu olmayı sürmüştür.