Büyük veya Küçük Köpek: Bir Çocuğun En İyi Arkadaşı

Köpekler çocuklara sorumluluk, şefkat ve işbirliği öğretebilir.
Büyük veya Küçük Köpek: Bir Çocuğun En İyi Arkadaşı

Son Güncelleme: 27 Temmuz, 2021

Hayvanlar ve çocuklar genellikle uyumludur. Küçüklerimizin çoğu köpekleri sever ve bu sevgi karşılıklıdır. Bununla birlikte, bazı ortak yönleri nedeniyle çocuklarla yaşamaya daha uygun ırklar vardır. Hangi köpeğin çocuğunuzun daha iyi arkadaşı olabileceğini belirleyen faktörler nelerdir?

Daha fazla bilgi edinmek için makalemizi okuyun!

Bir çocuğun en iyi arkadaşı hangi köpektir?

Bazı çocuklar diğerlerinden daha aktiftir ve daha fazla dikkat ve özen gerektirir. Bunlar, koruyucu olarak hareket edebilecek bir köpeğin yanlarında olması gereken çocuklardır. Diğer yandan, yaşıtlarından daha büyük veya daha küçük olan bazı çocuklar da vardır. Hepsi için belirli köpek ırkları önerilir.

Aşırı aktif çocuklar için en iyi köpek ırkları

Hiperaktif çocukların yanlarında aynı özelliklere sahip bir evcil hayvana ihtiyaçları vardır. Uzmanların küçük olanlar için kendileri gibi, şiddetle tavsiye ettiği iki köpek ırkı vardır. Bu ırklar Labradorlar ve Beagle’lardır. İkisi de arkadaş canlısı, hiperaktif ve eğlenceli doğalarıyla tanınan köpeklerdir.

mutlu labrador suyla oynuyor

Labrador

Bu, en enerjik ve hiperaktif köpek ırklarından biridir. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi ilişki kurar. Ayrıca agresif olmak yerine çok naziklerdir. Labradorlar asil, sevecen, kibar ve koruyucu köpeklerdir. Çocuklarınızla bir aile olarak birlikte yaşamanıza yardımcı olacak en iyi köpek olabileceğine şüphe yok.

Beagle

Beagle’lar, özellikleri bakımından Labradorlarla hemen hemen aynıdır. Ancak, bu daha küçük bir ırktır ve aynı zamanda aile yaşamı için mükemmeldir. Ayrıca, Beagle’lar çocuklarla mükemmel bir şekilde geçinirler. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, onların sosyal doğasından kaynaklanmaktadır.

Çocuklar için en iyi koruyucu köpek ırkları

Birçok ebeveyn, çocukları için koruyucu olabilecek köpekleri aramakla ilgilenir. Bu durumda, çok aktif köpekleri önermiyoruz. Bakıcılık rolünü çok iyi yerine getiren bazı köpek ırkları vardır. Boksörler ve Collie’ler özellikle favorilerdir.

Boksör

Bu eğlenceli bir doğaya sahip bir cins. Bununla birlikte, Boksörün doğal içgüdüsü her zaman sürülerini korumak olacaktır. Bu köpekler harika koruyucular olarak hareket ederler. Bir Boxer köpeği, çocuğa ne olduğu konusunda her zaman çok dikkatli olacaktır. Hiçbir şeyin veya hiç kimsenin yanlarına gitmesine izin vermezler.

Collie

Bu oldukça büyük bir köpek ırkıdır ve bir aile ile birlikte yaşamayı seven bir cinstir. Ayrıca, çok iyi koruyuculardır. Bu hayvanlar evlerini ve sevdiklerini koruma konusunda çok ciddi olurlar. Aslında, bazı uzmanlar bir Collie köpeğinin tanımadığınız birine veya yabancılara çok yaklaşmasını önermez. Boksörlerle birlikte, çocuklarınız için başka bir mükemmel koruyucu köpek ırkıdır.

Küçük çocuklar için en iyi köpek ırkları

Küçük çocuklar söz konusu olduğunda, çok dikkatli olmalıyız. Küçük çocuklar kırılgan, savunmasız ve çok oyuncudur. Onlara kesinlikle daha sabırlı, sakin ve nazik karakterli köpek ırkları eşlik etmelidir. Bu konudaki ironi, bu tür bir doğanın tipik olarak daha büyük köpek ırklarında bulunmasıdır.

Saint Bernard

St. Bernard en büyük köpek ırklarından biridir. Sakar bir hayvandır ve biraz da vahşi görünebilirler, ancak şüphesiz karakterleri benzersizdir. St. Bernard son derece uysal bir köpek, harika bir koruyucu ve arkadaş canlısı bir evcil hayvandır. Bu köpekler, çocuklar için dadı rolünü mükemmel bir şekilde yerine getirir. Her geçen gün daha fazla aile, en küçük çocuklarına sağladıkları iyi bakım nedeniyle bu tür köpeklere sahip oluyor.

Alman Kurdu

Alman Kurdu, son derece çok yönlü bir köpektir. Mükemmel bekçi köpekleridir, eğitilmesi kolaydır, itaatkardırlar ve iyi bir karaktere sahiptirler. Ayrıca çocuklarla iyi ilişkileri ile tanınırlar. Bu cins, bekçi köpeği rolünü çok ciddiye alır.

Bir çocuğun en iyi arkadaşı

Çocuklarınız için en iyi evcil hayvanı seçerken, küçük olanın karakterini ve kişiliğini dikkate almak gerekir. Dışarıda birçok farklı köpek ırkı var ve her zaman çocuğunuz için doğru olanı bulabileceksiniz.

Küçük köpeklerin daha çocuksu ve olgunlaşmamış olma eğiliminde olduklarını akılda tutmakta fayda var. Öte yandan, büyük köpekler daha ciddi, huzurlu ve sessiz olmaları ile karakterize edilir. Bu makalenin çocuğunuzun en iyi arkadaşını bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz! İlginizi çekebilir ...

Çocuklar ve Evcil Hayvanlar Neden Harika Anlaşır
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Çocuklar ve Evcil Hayvanlar Neden Harika Anlaşır

Çocuklar ve evcil hayvanlar çok özel bir ikili. Eğer bu dinamiğin nelere kadir olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.