Hayvanlar

Evde beslediğimiz evcil hayvanlara ek olarak, hayvan krallığı binlerce farklı türden oluşuyor. Bu bölüm, atlar, domuzlar ve kuşların yanı sıra aslanlar, balinalar ve maymunlar gibi vahşi hayvanlar da dahil olmak üzere en iyi bilinenlerden bazılarını inceliyor.

Pembe Peri Armadillosu Nedir?

Bu yazımızda sizlere anlatacağımız hayvan, kulağa çok öyle gelmese de, dünyadaki en nadir ve sıra-dışı canlılardan biridir. Pembe peri armadillosu, hakkında çok az şey bilinen, ilgi çekici bir hayvandır.

Medeniyette Fillerin Rolü

Fillerin uygarlıktaki rolü değişkendir, ancak çok eski zamanlara kadar uzanır. Aslında, 4500 yıl önce esaret altında filler olduğuna dair kanıtlar vardır. Dolayısıyla, eski ya da modern uygarlıkların kullandığı fillerin çoğu doğal yaşam alanlarından gelmektedir.

Köpeklerde Hırlama – Sebepleri

Köpeklerin inandığımızdan çok daha karmaşık olduğunun farkındayız. Köpeklerin neden bu şekilde davrandıkları hakkında birçok çalışma vardır. Bu harika bir haber çünkü bir gün bize ne anlatmaya çalıştıklarını anlayabileceğiz. Köpeklerde hırlama, iletişim kurmak için kullandıkları birçok yolun sadece küçük bir parçasıdır.…

Kara Leylek: Korunması Ve Özellikleri

Geleneksel inançlar ve halk hikayeleri söz konusu olduğunda, beyaz leylekler çoğu insan tarafından iyi bilinen bir kuş türüdür. Ancak kara leylek söz konusu olduğunda durum oldukça farklı; kara leylekler muhtemelen geçmişte beyaz leylekler kadar fazlaydı ancak insanlar bu kuş türünü…

En Uzun Ömürlü Evcil Hayvanlar

Hepimiz hayvanlarımızın uzun ve mutlu bir ömür sürmelerini isteriz, ancak her hayvanın ortalama ömrü aynı olmaz. Aynı türe ait farklı ırklarda bile bu değişiklik göstermektedir. Bugün, en uzun ömürlü evcil hayvanları sıralayacağız: