Hayvanlar

Evde beslediğimiz evcil hayvanlara ek olarak, hayvan krallığı binlerce farklı türden oluşuyor. Bu bölüm, atlar, domuzlar ve kuşların yanı sıra aslanlar, balinalar ve maymunlar gibi vahşi hayvanlar da dahil olmak üzere en iyi bilinenlerden bazılarını inceliyor.

Yavru Köpekler: Henüz Yapmayı Bilmedikleri 5 Şey

Çoğu insan köpek almaya karar verdiğinde yavru köpek edinmeye karar verir; çünkü yavru köpekler eğlenceli, sevimli ve çok arkadaş canlısı olur. Ancak yavru köpeklerin henüz nasıl yapılacağını bilmedikleri bazı şeyler vardır. Yavru köpeğinizi kendi hızınıza göre eğitmek söz konusu olduğu…

Siyah Leoparlar Hakkında İlginç Bilgiler

Siyah leoparlar, insanların dikkatini çeken ve onları korkutan gizemli ve güzel hayvanlardır. Bu harika hayvana daha yakından bakmak ve hakkında her şeyi öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin. Yoksa hala dikkatinizi çekemedik mi?

Kedilerin Kuyrukları Bize Ne Anlatır?

Kedigiller beden dilleriyle ve çıkardıkları sesler ile duygularını rahatça ifade ederler. Kedilerin kuyrukları yakından incelendiği zaman, kedilerin duyguları hakkında çok şey ifade eder. Siz de bu duruma göre hareket edebilirsiniz.

Kayıp Bir Evcil Hayvan Bulduğunuzda Yapmanız Gerekenler

Biz hayvanseverler, medyada reklamlarını gördüğümüzde kayıp köpeklerin bir an önce sahiplerini bulmasını umarız. Ancak siz kayıp bir köpek bulursanız ve kime ait olduğunu bilmiyorsanız, ne yapmanız gerekir? Nasıl tepki vermelisiniz? Ne yapacaksınız? Köpeğin ailesini bulmak için atabileceğiniz birkaç basit adım…

Hamilelik ve Kediler ile İlgili Mitler

Hamilelik ve kediler ile ilgili pek çok yanlış kanı vardır. Bunların çoğu istisnai durumlara dayanır. Şu anda hamileyseniz ya da bir çocuk sahibi olma gibi bir planınız varsa, evcil hayvanınızdan vazgeçip onu evlatlık vermek yerine bu makaleyi okumak isteyebilirsiniz!

Filler Hakkında İlginç Bilgiler

Filler, devasa hayvanlar olmasına rağmen nazik görünümlüdürler ve insanları korkutmaya çalışmazlar. Uysal ve yaklaşılabilir olmaları nedeniyle de çok popüler hayvanlardır. Peki, filler hakkındaki bazı ilginç bilgileri öğrenmek ister misiniz? Öyleyse yazımızı okumaya devam edin!

Köpek Balıkları Ne Zaman Saldırır?

Çoğu insan, güçlü ve acımasız dişleri nedeniyle köpek balıklarından korkuyor. Ancak gerçek şu ki köpek balıkları hakkında çok fazla şey bilmiyorlar. Mesela, birçok insan köpek balıklarının ne zaman saldırdığını bilmiyor.

Kedinizle Oyun Oynamak İçin İpuçları

Belki de yakın zamanda bir kedi sahiplendiniz ve yeni arkadaşınızla zaman geçirmenin en eğlenceli yollarını merak ediyorsunuz. Kedinizle oyun oynamak, neleri sevdiğini ve onu nasıl mutlu edeceğinizi bildiğiniz sürece yapabileceğiniz en eğlenceli aktivite olabilir. İşte bu yazıda kedinizle oynamak için…

Köpeğinizle Birlikte Sıcak Havaların Tadını Çıkarmak

Sıcak havalarda yürüyüşe çıkmak, egzersiz yapmak, yüzmek veya sadece temiz havanın tadını çıkarmak gibi aktiviteler için dışarı çıkmayı seviyoruz. Köpeğiniz de öyle! Bu makalede, köpeğinizle birlikte sıcak havanın tadını nasıl çıkaracağınıza dair bazı tavsiyeler paylaşacağız.

Hayvanlar İçin Zeka Testleri ve Özellikleri

Çoğu insan, hayvanların zeki varlıklar olduğunu ve her türün farklı yetenekleri olduğunu bilir. Hayvanların entelektüel kapasitelerini inceleyen bir bilim var. İşte bu makalede, zeka testleri aracılığıyla hayvanların zekasının nasıl ölçüldüğünü öğrenebilirsiniz.

Sinek Kuşunun İnanılmaz Hayatı

Bu küçük, canlı renkli kuş, genellikle nektar veren çiçeklerin olduğu bahçelerde görülür. Uçarken hızı ile dikkat çeker – kanatlarının hareket ettiğini göremezsiniz! Bu makalede, çok güzel küçük bir kuş olan sinek kuşunun büyüleyici yaşamını öğrenebilirsiniz.

Mızrakla Avlanan Fongoli Şempanzeleri

Primatlar, bu aracı kullanan az sayıdaki türden birine aittir ancak mızrak kullanan Fongoli Şempanzeleri özel bir örnektir. Bu şempanze kültürü, diğer şempanzelerin türünden çok farklıdır ve gizemli bir şekilde insanlara benzemektedirler.

En Ölümcül Hayvanlar

Binlerce yıl boyunca, doğa gerçekten zarif ve harika ölüm makineleri üretmeyi başardı. Dinozorlarda olduğu gibi, büyük bir çoğunluğunun artık soyu tükenmiştir. Ancak bu, bugünün dünyasındaki en ölümcül hayvanlar hakkında bilgi edinmek için çok geç olduğu anlamına gelmez!

Kediler ve Köpekler Arasındaki Farklar

İlk bakışta, kediler ve köpekler arasındaki fiziksel farklılıkları görebilirsiniz. Ancak duyguları, davranışları ve diyetleri ile ilgili de farklılıkları vardır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu makaleyi kaçırmayın.

Daha Önce Hiç Görmediğiniz Vahşi Hayvanlar

Dünyada sayısız hayvan türü vardır. Bu, hala daha önce hiç görülmemiş çok sayıda hayvan olmasının sebeplerinden biridir. Ve bu daha önce görülmemiş hayvanları gördüğümüz zaman, hala şaşırmaya devam ediyoruz! Muhtemelen daha önce hiç görmediğiniz vahşi hayvanlar ile ilgili bu makaleyi…

Kedilerin Beden Dili Hakkında İlginç Bilgiler

İnsanlar genellikle kedilerin kendini çok fazla ifade etmediğini ve hastayken bile duygularını gizlediklerini söyler. Bununla birlikte, bu hayvanları seviyor ve hareketlerine dikkat ediyorsanız, onları daha iyi anlamayı çabucak öğreneceksiniz. İşte bu yazımızda, kedilerin beden dili hakkında konuşacağız.

Kediler Sahiplerinin Giysilerini Neden Çiğner?

Kedilerin kıyafetlerinizi çiğneme nedenlerinin yıkıcı olmaları ve giysileri sevmemeleri olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bunun için farklı bir açıklama var. Bu yazıda size nedenini anlatacağız ve evcil hayvanlarınızı biraz daha iyi anlamanıza yardımcı olacağız.

Kedi Yetiştirirken Yapılan Hatalar

Bir kedi yetiştirmek basit bir iş değildir. Hatta, birlikte uyum içinde yaşayacak ve onlara temel komutları öğretecekseniz çok zaman ve çaba gerektirir. Kedi yetiştirirken yapılan hatalar, birçok insanın düştüğü hatalardır ve siz de bunları yapmamalısınız.