Kediler

Kediler gerçekten büyüleyici yaratıklardır. Onlar, meraklı ve bağımsız, ama aynı zamanda sevimli, eğlenceli ve düzenlidir. Bu bölüm kedilerin dünyasına adanmıştır.

Kedinizin Sağlıklı Beslenmesini Destekleyen İpuçları

Kediler, doğaları gereği etçil hayvanlardır. Doğadaki beslenmeleri kemirgenleri ve küçük kuşları avlamaya dayanır (çiğ ete). Normalde evcilleştirilmiş kediler evde çiğ et tüketmez. Bu nedenle sağlıklarını korumak için beslenme ihtiyaçlarını gidermek önemlidir. Burada kedinin sağlıklı beslenmesinin, ihtiyaç duyduğu tüm yağı ve…

Kedi Kolonileri: Neden Kontrol Edilmeli

Evcilleştirildiklerinde bile kediler, davranışlarını, vahşi doğadaki akrabalarına oranla çok az miktarda değiştirirler. Bu nedenle bir anda kedi kolonileri ortaya çıkar. Sahipleri kedileri terk ettiğinde, koloni haline gelip şehri sararlar. Bu, kulağa iyi bir şey gibi gelebilir. Aileleri onları reddetmesine rağmen…

Kedilerin Miyavlama Sesi: Bilmeniz Gerekenler

Kediler çok zeki varlıklardır ve hem kendi cinsleri hem de diğer hayvanlar, özellikle de insanlar tarafından anlaşılır olacak şekilde davranmasını bilirler. Bugün, onların kullandıkları iletişim araçlarından biri olan, miyavlama sesi hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Tırmalama Tahtaları: Kedimin Neden İlgisini Çekmiyor?

Ev kedileri içgüdülerini ve vahşi atalarından aldıkları gelenekleri kaybetmezler. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı, tırmalama tahtaları kedinizin tırnaklarını törpüleyebilmesi için gereklidir. Tek neden bu değil; alanlarını yenilemek ve işaretlemek için de sivri tırnaklara ihtiyaçları var.

Kedilerin Koku Alma Duyusu ile İlgili İlginç Bilgiler

Evcil hayvanınız varsa, evdeki her şeyi nasıl kokladıklarını fark etmişsinizdir. Bu, onların çevrelerini anlama yöntemidir. Kedilerin koku alma duyusu onlar için çok önemlidir. Eğer evinizde kedi besliyorsanız bu makalede anlatacaklarımız işinize yarayabilir!

Kedi Beslenmesi: Kedilerin Yiyebileceği Meyveler

Bir evcil hayvan sahibi olarak, klasik hayvan mamalarına ek olarak doğal ve sağlıklı alternatifler olduğunu bilmelisiniz. Evcil hayvanınızın diyetini değiştirmeden önce, araştırma yapıp, onun için hangi yiyeceklerin daha faydalı olduğunu öğrenmelisiniz. Bu yazımızdaki öneriler sayesinde, kedilerin hangi meyveleri yiyebileceklerini öğrenecek ve tüylü…

Hamile Bir Kediyi Nasıl Fark Edersiniz?

Evcil hayvanlar ara sıra evden kaçabilirler ve geri dönene kadar da dışarıda neler yaptığını bilemeyebilirsiniz. Sorunlardan kaçınmak ve kedinizin sağlığından emin olmak için, kedinizin hamile olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Bugünkü yazımızda hamile bir kediyi nasıl fark edeceğinizi anlatacağız.