Kesinlikle Bayılacağınız 7 Kedi Cinsi

8 Temmuz 2020
Bu yazımızda size kesinlikle bayılacağınız 7 kedi cinsi göstereceğiz. Hepsini okuyun ve sahiplenmeyi düşünün!

Eğer bir kedi severseniz, kesinlikle bu yazıyı okumalısınız. Hatta eğer köpekleri daha çok seviyorsanız, en sevdiğimiz kedi cinsleri hakkındaki bu yazı sizi tekrar düşünmeye itebilir.

Kedigiller sürüsüne hazır mısınız? Seveceğinize emin olduğumuz kedileri yazımızda tanıyın!

Kesinlikle bayılacağınız kedi cinsleri

Artık dünya ilerlediğine göre, o gördüğünüz hayvanlardan, köpek ya da kedi olsun bir tane de siz sahip olabilirsiniz.

Ama bugün spesifik olarak aşık olacağınızı düşündüğümüz birkaç kedi cinsine odaklanacağız. Belki bir tanesini beğenir ve almak istersiniz!

Bengal kedisi

Bu bir leopar mı? Hayır o bir ev kedisi! Evet Bengal kedisini ilk gördüğünüzde gerçek bir yırtıcı hayvan olduğunu düşünebilirsiniz. Bunun sebebi bu cinsin kedi ve leopar melezi olmasıdır.

Hepsinin benekli kürkü ve sarı-yeşil gözleri vardır.Biraz çılgın ve içe dönüklerdir ama Bengal kedileri aynı zamanda meraklı, akrobatik, sevecen ve sadıklardır. Dahası, diğer kedilerin aksine su ve banyoyu severler.

Mavi Rus

Kedi cinsi mavi Rus

Eminiz mavi bir kedi sahibi olmak isterdiniz ama maalesef bu cinsin ismi kürkünün rengiyle alakalı değil. Belki biraz. Bir çeşit platin rengidir ama ışığın geliş açısına göre gerçekten mavi gözükebilir.

Mavi Rus kedilerinin tek ton bir kürkü vardır: gözlerini daha da muazzam hale getiren tek bir renk. Ama korkmayın, oldukça oyuncu ve sevecenlerdir. Eğer izin verirseniz, tüm gün oynarlar. Ama aynı zamanda hızlıca sıkılırlar, yani en iyisi alternatif oyuncaklara sahip olmak ve halihazırda oynadıklarını saklamaktadır.

Habeş kedisi

İşte ev kedisinden çok, vahşi bir kediye benzeyen başka bir kedi cinsi. Küçük aslanlara benzemelerini sağlayan toprak tonlarına sahip bir kürkleri vardır.

Oldukça oyuncu ve çok güçlülerdir ve kedilerin Peter Pan’ı gibidirler. Peki neden böyle deniyor? Çünkü yaşları ya da boyutları ne olursa olsun, sürekli kedi olduklarını düşünmeye ve öyle davranmaya devam ederler.

Eğer kediniz büyüdüğünde artık bir yavru kedi olmayacağı için üzülen bir insansanız, Habeş kedisi muhtemelen en seveceğiniz cins olacaktır!

Scottish fold

Bu cinsin bir fotoğrafını ilk kez gördüğünüzde “bu bir doldurulmuş oyuncak mı?” diye sormadan duramazsınız. Yoğun, gür kürkleri onları şirin yapar.

Sakin ve bakılması kolay olduğu için genelde yaşlı insanlarla ilişkilendirsek de aileler ve çocukları için de harikalardır.

Komik bir özellikleri sürekli sırtüstü yatmaları. Kameranızı yakında tutun çünkü eminiz ki o haldeyken müthiş fotoğraflar yakalayacaksınız.

Ragdoll

Birçok insan bu kedilerin köpeklere benzediğini söyler. Bunun sebebi karakterleri ve davranışlarının kediden çok köpeğe benzemesidir. Hatta siz eve gelene kadar sizi kapıda bile beklerler!

Dahası, çok sadık ve sevecenlerdir. Bir ragdoll sahiplenmek iki seçeneğe de tekte sahip olmak demektir: bir köpek ve bir kedi. 

Maine Coon

Bu çok ilginç bir cinstir. Fars kedisi ve kısa tüylü değillerdir. Ama baktığınızda onlara bir taç veresiniz gelir.

Asalet ve görkemleri onlara müthiş bir güzellik verir. Hatta bunun için iyi bir sebepleri de vardır. Söylenene göre Marie Antoinette Fransa’dan kaçarken Amerika’ya yolladığı kedilerden gelirler.

Evcilleştirilmiş olabilirler ama hala avlanma içgüdüleri vardır. 

Fars kedisi

Pers kedisi

Fars kedilerini kim sevmez ki? Muhteşem kürklerini gördüğünüzde ağzınız açık kalır. Aynı zamanda herkesin güzel olduklarını düşünmelerini sağlayacak birçok çeşitli göz ve kürk renkleri vardır.

Oldukça özgür bir cinslerdir ve hiç arkadaş canlısı olmayabilirler. Yani sahiplenmeden önce iyi düşünün.