Kediniz İçin 14 Yaratıcı İsim

15 Ağustos 2020
Eğer yakın zamanlarda bir kedi sahiplendiyseniz ama henüz ismini ne koyacağınıza karar vermediyseniz, size yardım etmek için buradayız. İşte kediniz için 14 yaratıcı isim.

Kedinizin karakterine uyan yaratıcı, hoş bir isim bulmak zor olabilir. Eğer kedinize isim vermekte zorlanıyorsanız, okumaya devam edin. Doğru ismi seçme konusunda size yardım edebilecek, kediniz için yaratıcı isimler topladığımız bir liste oluşturduk.

Kediniz için yaratıcı isimler: dişi kediler

Kedinizin ismini öğrenip tepki vermesinin aşağı yukarı 10 gün süreceğini aklınızda tutmalısınız. Yani, ona bakarken ismini tekrar etmenizi öneriyoruz ki onunla konuştuğunuzu anlasın. Bununla birlikte, anlaması kolay olan kısa bir isim seçmenizi tavsiye ediyoruz.

1. Alka

Bu İbranice’de ‘güzel’ anlamına gelmektedir… aynı hayatınıza henüz girmiş güzel kediniz gibi. Ya da başka bir dilin ‘güzel’ anlamına gelen kelimesini de seçebilirsiniz.

2. Felicia

Mavi gözlü bir kedi

Eğer yeni kediniz eve geldikten birkaç gün bile geçmeden ele avuca sığmaz olduğunu anladıysanız, o zaman Felicia onun için ideal isim olabilir. Bu Brezilya’nın muhteşem fare detektifi Profesör Ratigan’ın düşmanlarını yok etmekle görevli kedinin adıdır.

3. Freyja

Bu tatlı ve sevecen bir kedi için kusursuz bir isimdir. Freyja İskandinav mitolojisinde aşk ve dişilerin doğurganlığı üzerine olan güçleri için saygı gösterilen bir tanrıçaydı.

4. Zula

Bu aslında Eritre’de küçük bir kasabanın adıdır ama kediler için de muhteşem bir isim. Aynı zamanda kısa ve güzel!

5. Fiona

Shrek filmindeki prensesi hatırladınız mı? Evet evet, gerçek aşkıyla beraber olabilmek için yeşil bir deve dönüşen. Bu güçlü bir karaktere sahip ve biraz da kilolu olan kediler için muhteşem bir isimdir.

6. Düşes

Animasyon film sevenler için işte harika bir isim daha ama bu biraz daha eskilere dayanıyor. EğerAristocats’ izlediyseniz, Düşes’in emekli opera sanatçısının evinde üç bebeğiyle yaşayan güzel beyaz kedi olduğunu hatırlarsınız.

7. Cersei

Yeşil gözlü, güzel, kırmızı ve biraz da yaramaz olan bir kediniz mi var? O zaman ona Taht Oyunları serisinden alınmış bu ismi verebilirsiniz. Kral Baratheon’un hırslı karısı Cersei Lannister’ın ismidir.

Kediniz için yaratıcı isimler: erkek kediler

Eğer bir erkek kediniz varsa ve ona mümkün olan en iyi ismi vermek istiyorsanız, sizin için bazı önerilerimiz var. Onun fiziksel özelliklerine ve karakterine en uygun olanı seçebilirsiniz ki bu çok orijinal olacaktır.

1. Ali

Bu isim Arapçadan gelir ve ‘yüce’ anlamına gelir. Bizim için çok benzersiz olan bir kedi için ideal bir isimdir ve bize neleri ifade ettiğini çok iyi anlatır.

2. Figaro

Bu Pinokyo filmindeki marangozun kedisinin adıdır, eminiz ki hatırlıyorsunuz. Arkadaşları bir balık (Cleo) ve bir çekirgeydi. Disney’in diğer işlerinde de görülebilir.

3. Hasan

Bu da ‘iyi’ anlamına gelen bir başka ilginç Arapça isimdir. Yani eğer kediniz sakin, sevecen ve her zaman güzel bir dostsa, bu onun için en iyi isimdir. 

4. Dago

Küçük beyaz kedi yavrusu

Bu isim İspanyolcadan gelir ve ‘Diego’ isminin bir çeşididir. Bu ismi önermemizin sebebi az harften oluşması ve söylemesinin kolay olması. Dago ‘bilge’ ya da ‘bilgili’ anlamına gelir.

5. Sheldon

“The Big Bang Theory” dizisini hiç izlediniz mi? O zaman Sheldon isminin kaprisli ve mızmız bir kedi için kusursuz bir isim olduğuna katılırsınız.

6. Mambo

Eğer hiç kendi kediniz kadar tez canlı ve oyuncu bir kedi görmediyseniz, Mambo onun için ideal bir isimdir. Küba’daki müzik tarzı gibi sizi parmak uçlarınızda yürütecektir!

7. Cheshire

Bu ‘Alice Harikalar Diyarında’ romanında gözüken kedinin adıdır – istediği zaman kaybolup tekrar ortaya çıkabilen kedinin. Eğer kediniz sürekli saklanmaya yatkınsa ona Cheshire ismini vermek isteyebilirsiniz.

Burada gösterdiğimiz, kediniz için yaratıcı isimler hakkında ne düşünüyorsunuz? İsim seçmeden önce baştan sona iyice düşünmeye dikkat edin. Birinin ismi onun karakterini ve kaderini belirler derler.