Sahiplenme

Bir evcil hayvanı sahiplenmek istiyorsanız, bilmeniz gereken çok şey var. Endişelenmeyin: Bu bölümde, eve götürmek istediğiniz hayvanın türüne göre bazı önerilerle size yardımcı olacağız.

Bölgenizde Köpek Gezdirme Kuralları

Her köpek sahibi, onları gittikleri yerlere yanlarında götürebilme özgürlüğüne sahip olabilmelidir. Tabii olarak, köpekler özgürce ve tasmasız olarak dolaşıp koşabilse daha da harika oluyor. Fakat, ne yazık ki, neredeyse dünyanın her yerinde ve şüphesiz ülkemizde de köpek gezdirme konusunda yasal…

Köpeklerin Dışkıları Tanınmalarına Yardımcı Oluyor!

Son dönemde, genetik testler yardımıyla, köpeklerin dışkıları üzerinden tanımlanabileceği bir sistem geliştirildi. Günümüzde, giderek artan sayıda şehrin yöneticileri, kamusal alanlarda bırakılan köpek dışkılarının sebep olabileceği sağlık tehlikelerine son vermek için bu sistemi kullanmayı tercih etmeye başladı.

Ortak Velayet: Nedir ve Nasıl İşler?

Bir evcil hayvanın ortak velayeti konusu, dünyanın pek çok ülkesinde, son dönemde ortaya çıkan nispeten yeni bir yasal durum. Ortak velayet meselesi, artık, bir evliliğin sonlandırılması söz konusu olduğunda çocukların velayeti kadar yaygın bir mesele halini alıyor. Ne yazık ki,…

Hayvan Barınakları: Hayvanları Terk Etmeyin!

Her yıl binlerce sokak hayvanı toplanarak barınaklara götürülmektedir. Ve sayıları her geçtiğimiz gün artmaktadır. Artan bu hayvanların bakımında ve beslenmesinde hayvan barınakları her zaman istenilen performansı gösterememektedir. Peki, bu durumu nasıl geliştirebiliriz?

Köpeğiniz ve Komşularınız: Yasal İşlemler

Köpeğiniz ve komşularınız arasındaki etkileşim gayet iyidir ve genelde onlarla huzurlu bir şekilde yaşıyor olabilirsiniz. Ancak, özellikle insanların apartmanlarda yaşadığı şehir ortamlarında, genelde komşularla çatışma yaşanmaktadır. (Bildiğiniz üzere köpekler komşuları sevmeyebilir.) Durum özellikle küçük dairelerde daha da sorun haline gelmektedir.…

Mutlu Olmak için Evcil Hayvan Sahiplenin

Bir evcil hayvan sahibi olarak hayvanların eve mutluluk getirdiğini çok iyi biliyorsunuzdur. Hayvanların insanları gündelik sorunlardan uzaklaştırarak daha mutlu ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Henüz evcil hayvanınız yoksa mutlu olmak için bir tane sahiplenebilirsiniz.

Hayvan Sahiplenmenin Bekar İnsanlar için Yararları

Yıllarca süren bir dostluk istiyorsanız, hayvan sahiplenmek en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Özellikle bekar insanlar için akşam eve geldiklerinde bir evcil hayvan tarafından karşılanıyor olmak harika bir deneyimdir. Bu makalede, hayvan sahiplenmenin bekar insanlar için yararlarından bahsedeceğiz.