Barınakta Yaşayan ve Ev Bulamayan Bear'in Üzücü Hikayesi

Bazı hayvanların sahiplenilme konusunda şansı hiç yaver gitmez. Sürekli reddedilen zavallı Bear'in üzücü hikayesini öğrenmek için okumaya devam edin.
Barınakta Yaşayan ve Ev Bulamayan Bear'in Üzücü Hikayesi

Son Güncelleme: 22 Şubat, 2021

Barınakta yaşayan bir köpek olsaydınız nasıl hissederdiniz? Ya yıllarınızı diğer köpeklerin birer yuva bularak barınaktan ayrılmasını izleyerek geçirmek zorunda kalsaydınız? Amerika’nın Michigan kentinde yaşayan Bear’in durumu maalesef biraz böyle. Bugünkü yazımızda barınakta yaşayan ve kimsenin sahiplenmek istemediği Bear’in üzücü hikayesinden söz edeceğiz.

Barınakta Yaşayan ve Kalıcı Bir Yuva Bulamayan Köpek

Öncelikle iyi haberle başlayalım. Bu üzücü hikayenin baş kahramanının artık bir yuvası var. Fakat bu zamana kadar çok beklemesi gerekti.

Bear Detroit Animal Welfare Group adlı hayvan barınağında üç seneden fazla zaman geçirdi. Günler, haftalar ve aylar onu sahiplenecek kimse olmadan geçti. Barınakta geçirdiği vakit uzadıkça Bear de günbegün daha da mutsuz bir köpek olmaya başladı.

Birçok sahiplendirilme olasılığının ardından köpeğin mutsuzluğu binlerce kelimeye bedeldi.

Kimsenin sahiplenmediği, barınakta yaşayan Bear’in hikayesine kulak verin. Günlerini mutsuzluğundan kurtulma ümidiyle Michigan’da bir barınakta geçirdi. Fakat haberler iyi. Sonunda bir yuva buldu ve evinin bahçesi dahi var.

Barınakta Yaşayan Bear’in Sıkıntı Dolu Üzücü Hikayesi

Bear Michigan, Flint’te sokakta terk edilmiş olarak bulundu. O zaman yalnızca yedi aylıktı. Oradan da kendini Detroit Animal Welfare Group’ta buldu. O kadar tatlı bir köpekti ki barınaktakiler hemen ev bulabileceğini düşündüler.

Bear geçici evinde bir süre vakit geçirdi. Fakat tekrar barınağa dönmesi gerekti. Çünkü sahiplenen aile ona bakamıyordu.

Sonrasında da üzerine adeta bir lanet çöktü. Onu sahiplenmeyi düşünen herkes daha sonra son anda fikrini değiştirdi.

Bear barınak tarafından düzenlenen sahiplendirme etkinliklerine de katıldı. Orada da kendine bir dost bulmaya gelen insanların görmezden geldiği köpeklerden oldu. Hatta birinde ev bulamayan tek köpek oydu.

Bir Fotoğraf ve Bir Bakış Bear’in Kaderini Değiştirdi

Barınakta yaşayan mutsuz köpek

Detroit Animal Welfare Group direktörü Bear’in üzgün halini görüyor ve fotoğrafını çekip barınağın sayfasında paylaşıyor. Fotoğraf viral oluyor ve Bear’in hikayesi tüm internet sitelerinde yayılıyor.

İşte bu Bear’in hayatında bir dönüm noktası oluyor. O andan itibaren bir aile onu sahiplenmeye karar verene dek yığınla insan Bear için akın ediyor.

Artık Bear yeni ailesiyle çok mutlu. Yeni evinde gönlünce oynayabileceği kocaman bir bahçesi dahi bulunuyor.

Bear Bu Mutlu Sonu Fazlasıyla Hak Ediyordu

Bunu açıklamak biraz zor. Bear neden onu alacak bir aile bulmakta bu kadar zorlandı?

Köpeğin yetişkinlerle ve çocuklarla son derece iyi anlaştığı biliniyor. Ayrıca oyuncu ve insanlarla vakit geçirmekten çok hoşlanan bir köpek. Temel ev kurallarından ve davranışsal olarak uyması gereken komutlardan bile anlıyor.

Tek sorunu diğer hayvanlarla birlikte yaşayamaması. Tabii sahiplenilmemesinin başlıca sebebi bu değil.

Yeni evindeki sahipleri bir eğitmenden yardım alıyorlar. Eğitmen Bear’in yeni eve kolaylıkla uyum sağlaması için onu eğitiyor.

Yani artık Bear terk edildiği üzücü hayatını geride bırakmışa benziyor. Onu sevecek ve onunla ilgilenecek bir aileyi zor bulmuş olsa da yeni bir yaşam kurmak için asla geç değildir.

Tabii dünya çapında binlerce barınakta sahiplenilmeyi bekleyen Bear gibi bir sürü köpek var. Bunun yanında her gün birçok köpek sokağa bırakılıyor ve sokaklarda başıboş hayata tutunmaya çalışıyorlar. Tüm bu köpeklerin Bear gibi mutlu bir sonunun olmasını umut ediyoruz.

İlginizi çekebilir ...
Hayvan Sahiplenmenin Bekar İnsanlar için Yararları
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Hayvan Sahiplenmenin Bekar İnsanlar için Yararları

Akşamları birisi tarafından karşılanıyor olmak harika bir deneyimdir. Bu makalede, hayvan sahiplenmenin bekar insanlar için yararlarından bahsedeceğiz.