Çevrimiçi Hayvan Bakıcılarını Duymuş Muydunuz?

Evcil hayvan sahibiyseniz tatile çıkmak zorlayıcı olabilir. Siz evden uzaktayken işleri kolaylaştırmak için çevrimiçi hayvan bakıcılarını deneyebilirsiniz.
Çevrimiçi Hayvan Bakıcılarını Duymuş Muydunuz?

Son Güncelleme: 04 Haziran, 2020

Tüylü dostlarımız konusunda ne yapacağımızı bilemediğimiz için evcil hayvanı olan herkes tatile çıkmanın ne kadar zor olduğunu bilir. Evet, köpek evleri bulunuyor fakat ikamet ettiğiniz şehirde bulunmayabilir ya da koşulları yeterince iyi olmayabilir. Fakat endişelenmeyin! Artık çevrimiçi hayvan bakıcılarını çağırarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Kısıtlı koşullar altında hayal gücümüzün daha çok çalıştığı söylenir. Ekonomik krizlerin yaşandığı bazı bölgelerde gerçekten de oldukça yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Girişimciler işlerini ilerletmek ya da en azından geçimlerini sağlamak için yeni yeni meslekler icat etmek zorunda kaldılar. Çevrimiçi hayvan bakıcıları da bu gibi koşullar altında ortaya çıktı.

Bu yazımızda, tatile çıkarken köpeğinizi yanınıza alamayacağınız zamanlar için bu ilginç seçenek hakkında bilmeniz gereken her şeyden söz edeceğiz.

Çevrimiçi Hayvan Bakıcılığı Nedir?

Caddede beyaz bir köpek gezdiren kadın

Çevrimiçi hayvan bakıcıları genellikle hayvanlardan hoşlanan genç insanlardır. Küçük bir ücret karşılığında evcil hayvanınızla birkaç saat, gün ya da ne kadar ihtiyaç duyuyorsanız o kadar vakit geçirebilirler.

Genelde onları almak için evinize gelirler ya da alternatif olarak evcil hayvanınızı onlara siz götürebilirsiniz. Tabii bir yabancıya güvenmeden önce onunla yüz yüze tanışmalı ve içinizin rahat etmesi için evlerini ziyaret etmelisiniz.

Sonrasında onlara evcil hayvanınızın beslenmesi, egzersizleri ve eğer kullanıyorsa ilaçları konusunda talimat vermeniz gerekir.

Çevrimiçi Hayvan Bakıcılarına Neden İhtiyacınız Var?

Evcil hayvanınızı hayvan bakıcılarına bırakmanın pek çok avantajı bulunuyor. Bunlardan bazıları şu şekilde:

  • Hayvanınız günlük egzersizlerini yapmış olur. Barınaklarda hayvanlara oldukça iyi bakılır fakat muhtemelen yürüyüşe çıkarılmazlar. Hayvan bakıcıları ise genellikle çok fazla köpekle ilgilenmek zorunda olmadıkları için köpeğinizi yürüyüşe çıkaracaktır. Böylelikle köpeğiniz özel bir ilgi görmüş olacak.
  • Evde yalnız olmayacak. Evcil hayvanınızın köpeklerle dolu bir yerde olmakla kişisel olarak ilgi göreceği rahat bir evde olması aynı şey değildir. Köpeğiniz size bunun için minnettar kalacak.
  • Ayrılık anksiyetesi daha az yaşanır. Köpeğiniz yanında olmadığınızı bilse de barınak yerine evde olmak onu daha rahat hissettirecektir. Ayrıca kişisel ilgi göremediği başka köpeklerle dolu bir köpek evinde kaldığı koşullara göre daha az ayrılık anksiyetesi yaşayacaktır.

Çevrimiçi Hayvan Bakıcılarını Nerelerde Bulabilirsiniz?

Çevrimiçi hayvan bakıcılarını bulmak

Çevrimiçi hayvan bakıcılarını bulabileceğiniz pek çok internet sitesi bulunuyor. Size ve köpeğinize en uygun kişiyi seçmek için sonuçları istediğiniz gibi filtreleyebilirsiniz.

Şehir dışında yaşadıkları için büyük köpeklerle daha kolay ilgilenecek ya da apartman dairesinde kaldıkları için yalnızca küçük köpeklere bakabilecek bakıcılar vardır. Bakıcıların sigara içip içmediklerini, evde başka hayvan olup olmadığını ve bu hayvanların diğerleriyle nasıl geçindiklerini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bakıcının kalitesi hakkında bilgi edinmek adına onlarla çalışan diğer insanların yorumlarını da görebilirsiniz. Böylelikle içiniz çok daha rahat edecektir.

Yapmanız gereken tek şey arama motoruna hayvan bakıcısı yazmak ve karşınıza çıkan çeşitli internet sitelerini incelemek. Tabii önce arkadaşlarınız ve komşularınızla konuşmalısınız. Mahallenizde hali hazırda köpekleri gezdiren ve daha rahat güvenebileceğiniz birileri olabilir.

Görebileceğiniz üzere, artık tatile çıkacağınızda kara kara düşünmenize gerek yok. Köpek otelleri, barınaklar ve diğer seçeneklerin yanı sıra, köpeğinizin evinde hissedeceği bu seçeneğe de yönelebilirsiniz. Bu yeni iş kolunun evcil hayvanı olan herkese son derece yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Bir sonraki hafta sonu kaçamağınızda nasıl bir çözüm bulacağınız konusunu çok da dert etmenize gerek kalmayacak.

This might interest you...
Köpeğinize En Uygun Köpek Otelini Nasıl Seçmelisiniz
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Köpeğinize En Uygun Köpek Otelini Nasıl Seçmelisiniz

Köpek oteli köpeğimizi birkaç günlüğüne bırakabileceğimiz ve onun için mümkün olan en iyi bakımı garantileyebileceğimiz bir yer.