Bir Köpek Sahiplenmek Arkadaş Edinmenize Yardımcı Olabilir!

Herkes köpeklerin sosyal yaratıklar olduğunu bilir, ancak onların sosyalliklerinin kendi sosyal hayatınıza yardımcı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu makalede bir köpeği sahiplenmenin arkadaş edinmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin!
Bir Köpek Sahiplenmek Arkadaş Edinmenize Yardımcı Olabilir!

Son Güncelleme: 11 Haziran, 2021

Bir köpeğe sahip olmanın, sosyal hayatınız söz konusu olduğunda bile birçok faydası vardır. Bugün size bir köpek sahiplenmenin arkadaş edinmenize nasıl yardımcı olabileceğini anlatacağız.

Köpekler doğal olarak sosyal yaratıklardır. Görünüşe göre bilinçsizce sizin de böyle olmanıza yardımcı olabilirler! Evcil hayvan olarak bir köpeğe sahip olmanın sonsuz faydaları listesinde bir madde daha var. Bize inanmıyor musun? O zaman, okumaya devam edin!

Bir köpek evlat edinmek, arkadaş edinmenize nasıl yardımcı olabilir?

Sohbet başlatmakta zorlanan utangaç insanlardan biriyseniz veya zor bir dönemden geçiyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bir köpeğe sahip olmak çok yardımcı olabilir.

Köpeğinizin ihtiyaç duyduğu bazı temel şeyler vardır ve bunlar size insanlarla tanışma şansı da verecektir. İşte bazı örnekler:

Yürüyüşe çıkmak

köpeği yürüyüşe çıkarmak

Köpeğinizi yürüyüşe çıkarmak sizi diğer insanların evcil hayvanlarıyla gittiği yerlere götürecektir. Doğuştan sosyal bir yaratık olarak, köpeğiniz başkalarıyla oynamaya başlayacaktır. Bu, diğer bazı sahiplerle sohbet başlatmak için harika bir an.

İnsanların köpekleriyle vakit geçirdiği hiçbir yere gitmeseniz bile, muhtemelen durup köpeğinizi sevmek isteyen insanların yanından geçeceksiniz. Bu, sohbet etmek ve arkadaş edinmek için başka bir harika fırsat.

Veterinere gitmek

Veterinerler işlerini yapıyor olabilir ama onlar da insan. Konuşmanın kendi kendine alevlenmesi için oldukça iyi bir şans var ve muhtemelen ortak bir noktanız olacak. Bu arkadaşlığa açılan bir kapı olabilir!

Bu tür şeylerde zorlanıyorsanız, örneğin köpeğinizin yaptığı aptalca bir şey hakkında konuşabilir ve buna birlikte gülebilirsiniz. Bu neredeyse her zaman başarılı bir sohbet konusu olur.

Alışverişe gitmek

Köpeğiniz için yiyecek almak için mağazaya gitmek, orada çalışan insanlarla veya diğer alışveriş yapanlarla sohbet başlatmanıza ve potansiyel olarak onlarla arkadaş olmanıza yardımcı olabilir.

Örneğin, belirli bir oyuncak veya belirli bir şampuan türü hakkında soru sorabilirsiniz ve bu, daha uzun bir sohbete hatta zamanla bir arkadaşlığa bile başlamanızı sağlayabilir.

Günümüzde evcil hayvanınızla gidebileceğiniz pek çok yer var. Köpeğinizle gitmek harika bir fikir. Hem yalnız olmayacaksınız hem de, yeni insanlarla tanışabileceksiniz.

Sevimli köpeğiniz sayesinde bir sürü insanın size gülümsemesi ve durup merhaba demek istemesi iyi bir fırsat.

Yapabileceğiniz şeyler

Köpeğinizle yapmak zorunda olduğuunuz bazı şeyler var, diğer yandan gerekli olmayan ama kesinlikle arkadaş edinmenin harika bir yolu olan başka şeyler de var.

  • Hayvan barınakları ile çalışın. Hayvanları seviyorsanız, dünyaya yardım etmede üzerinize düşeni yapmak ve aynı zamanda birkaç arkadaş edinmek istiyorsanız, bu harika bir seçenek. Bir hayvan barınağında gönüllü olmak sadece başkalarına (bu durumda hayvanlara) yardım etmenin bir yolu değildir, aynı zamanda sosyal hayatınızı da hızlandıracaktır.
  • Bir spor kulübüne kaydolun. Köpek spor kulüpleri şu anda çok popüler ve köpeğinizin sağlığı için harika. Orada egzersiz yapacak ve komutları takip etmeyi öğrenecek. Diğer tüm sahipler köpeklerini oraya götürdüğü için yeni arkadaşlar edinme şansınız da olacak.
  • Başkalarının gittiği yerleri arayın. Köpeğinizi çevrenize gezdirmek en kolay seçenek olsa da, yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız bu her zaman en iyi yöntem değildir. Bu yüzden, gerekirse arabanıza binin ve yakındaki her zaman köpeklerle dolu olan parka, büyük bir açık alana veya diğer insanların olacağını bildiğiniz herhangi bir yere gitmeyi deneyin.

Bu ipuçlarını takip ederseniz, kelimenin tam anlamıyla kendinizi ne kadar az yalnız hissettirdiğini hemen göreceksiniz. Ayrıca, köpekler size hayatta başka hiçbir yerde bulamayacağınız tonlarca başka şey verebilir. İlginizi çekebilir ...

İnsanlar ve Köpekler, Sonsuza Kadar En İyi Arkadaşlar
My Animalssayfasında okuyun My Animals
İnsanlar ve Köpekler, Sonsuza Kadar En İyi Arkadaşlar

İnsanlar ve köpekler neden bu kadar yakın arkadaşlar? Aramızda kesinlikle çok özel bir kimya var, ama bu nereden geliyor?