Kitten Lady: Yüzlerce Kediyi Kurtaran Kadın

Sosyal medyada Kitten Lady olarak tanınan Hannah Shaw, hayatını öksüz yavru kedileri kurtarmaya adadı. Sonrasında sahiplendirilerek başka ailelere giden 100'den fazla yavru kediye baktı.
Kitten Lady: Yüzlerce Kediyi Kurtaran Kadın

Son Güncelleme: 15 Haziran, 2021

Hannah, birkaç hayvan koruma kurumuyla işbirliği yapıyor. Şu anda, profesyonel bir kedi fotoğrafçısı olan erkek arkadaşıyla birlikte Washington DC’nin dışında yaşıyor.

Üç kalıcı kedileri var (ortağına ait olan Coco, Eloise ve Haroun). Tabii ki, her zaman biberonla beslediği geçici yavru kedi yavruları da var.

Ancak “Kitten Lady” sadece evine gelen yavru kedilere yardım etmekle kalmıyor ayrıca bütün dünyaya, bir yavru kediye rastlarsanız nasıl bakılacağını öğretiyor.

Çok küçük yavru kediler, barınaklardaki herhangi bir hayvan grubu içinde ötenazi oranı en yüksek olanlardandır. Bir buçuk aylık olana kadar kendi başlarına yemek yiyemezler. Onlarla ilgilenecek bir personel yoksa, annesiz gelen yavrular ölür.

Kitten Lady’nin güzel eseri

Bu yüzden Kitten Lady hayatını, kimsenin yapamayacağı (veya yapmayacağı) şekilde bu küçükleri kurtarmaya adamaya karar verdi. Evine gelen yavru kedileri besleyerek ve bakımını yaparak başladı.

Ancak çok geçmeden insanlar bunu nasıl yapacakları konusunda bilgi ve eğitim istemeye başladılar. Böylece Hannah başkalarına yetim kedi yavrularını nasıl kurtaracaklarını öğretmeye başladı.

öksüz yavru kedi bakımı
Kaynak: “Kitten Lady” Facebook Sayfası

Şimdi Hannah herkese yavru kedilerin nasıl biberonla emzirileceğini, onlara kum kabını kullanmanın nasıl öğretileceğini, temel veterinerlik bakımının nasıl sağlanacağını ve sağlıklı büyümelerini nasıl sağlayacaklarını öğretiyor.

Ayrıca yavru kedilerin geçici evlerinde kendilerini nasıl rahat, mutlu ve güvende hissettireceklerini de gösteriyor. Tüm bunların, kalıcı olarak evlat edinilecek kadar bağımsız hale gelmeden önce gerçekleşmesi gerekir.

Eğitim

Kitten Lady, yavru kedilerin büyümesinin izlediği birçok sosyal medya platformunda aktif. Ancak artık, adım adım ilerleyen ve öksüz yavru kedileri kurtarmaya nasıl yardımcı olabileceğimizi açıklayan ayrıntılı bir web sayfasına da sahip. Bu yetmezmiş gibi, YouTube kanalında bu savunmasız küçük yaratıklara nasıl bakılacağına dair eğitici videolar paylaşıyor.

Hannah ayrıca Kuzey Amerika’daki hayvan koruma kuruluşlarına atölye çalışmaları ve kurslar veriyor. Amacı, yüzlerce gönüllü ve profesyoneli yavru kedilere ötenazi yapmayı bırakabilmeleri için eğitmektir. Bunu yapmanın bir yolu, tesisleri yeni doğan yavru kedilerin ihtiyacına göre uyarlamaktır. Ayrıca ziyaret ettiği tüm şehirlerde koruyucu aileleri işe alıyor.

Munay, Perulu kedi yavrusu

2017 yazında Kitten Lady, Machu Picchu’da tatildeyken kulağa kesinlikle kedi yavrusu gibi gelen çığlıkları duydu. Sesi takip etti ve bazı çocukların oynadığı küçük bir kedi yavrusuyla yüz yüze geldi.

Onları yavru kediyi vermeye ikna etti ve 48 saat sonra Hannah, adını Munay olarak koyduğu kedi ile ABD’ye geri dönmeyi başardı.

Perulu kedi yavrusu Munay, şu anda başka bir büyük kedi kardeşiyle birlikte kalıcı bir evde yaşıyor. Ancak bu kadar genç yaşta ABD’ye seyahat etmesine rağmen köklerini asla unutmayacaktır. Aslında Munay, hayvan koruma kuruluşları için binlerce dolar toplanmasına yardımcı oldu, böylece insanlar Peru’daki yavru kedileri kurtarmaya devam edebilecekler.

kedi munay ve kitten lady
Kaynak: “Kitten Lady” Facebook Sayfası

Chloe, Yürüyemeyen Kedicik

Bu son hikayenin yıldızı Chloe adında bir yavru kedi. Hannah, ortaya çıkan öksüz bir kedi yavrusunu almak için birlikte çalıştığı hayvan koruma kuruluşlarından birine gitti. Oraya vardığında, ona yeni kurtarılan kedi yavrusu Chloe’yi verdiler.

Kitten Lady’nin normalde aldığı kedilerden biraz daha yaşlıydı ama Chloe’nin onu ötenaziye karşı savunmasız kılan benzersiz bir özelliği vardı: Kalçalarından aşağısı felçliydi.

Gerçekten ne yapacağını bilemeyen Kitten Lady, Chloe’yi eve götürdü. Veterinerler ve uzmanlarla yapılan yaklaşık yirmi randevu ve birçok tıbbi testten sonra, kedinin bir daha yürüyemeyeceği sonucuna vardılar.

Ancak Chloe ve Hannah bize, hem güçlü hem de zayıf yanlarını kabul ederken diğer canlıları sevmenin ne kadar önemli olduğunu öğrettiler. Chloe yürüyemeyebilir ama çok canlı, zeki, bağımsız bir kedidir.

Chloe, Munay gibi, sahip olduğu aynı fiziksel sorunları olan diğer kedileri kurtarmak için para toplamaya yardım etti. Kitten Lady, felçli birkaç kedi yavrusunun terapi masraflarını karşılamanın yanı sıra felçli kedilere nasıl bakılacağına dair videolar ve eğitimler de hazırladı.

Hayat kurtarmak!

Emzirilme çağındaki yetim kediler çok savunmasız bir popülasyondur. Onlara bakacak anneleri veya ne yaptığını bilen insanlar olmadan, bir hayvan koruma örgütüne ulaşsalar bile ölüme mahkum edilirler.

Ama Kitten Lady bize günde sadece birkaç saat ayırarak yüzlerce yavru kediyi kurtarmanın mümkün olduğunu öğretiyor. Çok çalışarak ve sevgiyle, yapmayı planladığı şeyi başardı ve bugün de yapmaya devam ediyor.

Ana resim kaynağı: Kitten Lady’nin Facebook sayfası This might interest you...

Yeni Doğmuş Yetim Yavru Kedi Bakımı
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Yeni Doğmuş Yetim Yavru Kedi Bakımı

Savunmasız bir yeni doğan yavru kediyi kurtarmak saf bir sevgi eylemidir. Yeni doğmuş yetim bir yavru kedi bakımı hakkında bilmeniz gerekenleri anl...