Çiftlik hayvanları

Çiftlik hayvanlarının hayatlarımızdaki yeri giderek artıyor. Atlar, koyunlar, tavuklar, keçiler, ördekler… Hepsi özel ilgi gerektirir, onların uygun yetiştirilmesi, hastalıkları ve veteriner bakımı onların refahını sağlamak için temeldir. İnsan tarafından evcilleştirilen bu türler de bize sevgi ve hayranlık verir. Bu bölümde size bu özel hayvanlar hakkında en iyi bilgileri sunuyoruz.

Yaz Aylarında Atınızı Serinletmek İçin İpuçları

Atların vücut ısısı diğer hayvanlara kıyasla daha hızlı artar ve bu yüzden de ısıya karşı daha duyarlı olurlar. Atınızın hasta olmasını istemiyorsanız, yaz aylarında atınızı serinletmek için ne yapmanız gerektiğini bilmeniz çok önemlidir.

Şehirde Tavuk Beslemek için 7 İpucu

Yıllar önce, şehirlerde ilaçsız ve kimyasal madde içermeyen kaliteli meyve ve sebzeler yetiştirmek için kentsel bahçe akımı başlamıştı. Şimdi ise, şehir manzarasını tavuk çiftlikleri ele geçiriyor. Çoğu kişinin hayali artık arka bahçesinde tavuk beslemek.

Keçi Bakımı: Bilmeniz Gereken 4 Şey

Keçi bakımı çok eğlenceli olabilir. Birçok insan sütleri için veya yabani otlarla mücadele başarılı olmaları nedeniyle keçi bakımı yapmaktadır. Ancak bu hayvanlar aynı zamanda fantastik evcil hayvanlardırlar ve sahiplerine sonsuz bir eğlence sunarlar.

Başkır Atı: Gizemli ve Hipoalerjenik

Atlar, çok görkemli hayvanlar. En çarpıcı özelliklerinden birisi ise her türlü renk ve desende karşımıza çıkabilecek olan tüy ve yeleleridir. Bu tüy ve yelelerin de başkır atı ırkını bu kadar farklı bir ırk haline getiren özelliği: Yün gibi olan tüy…

Atların Günlük Bakımı ile İlgili Her Şey

Atınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız, düzenli olarak fırçalamalı ve günlük bakımını ihmal etmemelisiniz. Atın tüylerini ve cildini temizlemek, sadece estetik amaç taşımaz. Hastalıkların önlenmesi ve atın fiziksel ve bilişsel performansını arttırmak için de gereklidir. Bugün, atların günlük bakımı ile ilgili her…

Atlar Ayakta mı Yatarak mı Uyur?

Tüm hayvanların uykuya ihtiyacı vardır ancak nasıl uyudukları farklılıklar gösterebilir. Atların nasıl uyuduğunu merak ediyor musunuz; yatarak mı ayakta mı? Okumaya devam edin ve öğrenin.

Atınız Sizi Seviyor mu?

Bir at sahiplenirseniz, karşılıklı güven ve arkadaşlığa dayalı güçlü bir ilişki kurmak istersiniz. Ancak, atlarının sevgi gösterisinde bulunduğunu anlayan sahipler olduğu gibi bu duyguları nasıl anlayabileceklerini bilmeyen birçok sahip de vardır. Atınız sizi seviyor mu sevmiyor mu, öğrenmek için bu…