Çiftlik hayvanları

Çiftlik hayvanlarının hayatlarımızdaki yeri giderek artıyor. Atlar, koyunlar, tavuklar, keçiler, ördekler… Hepsi özel ilgi gerektirir, onların uygun yetiştirilmesi, hastalıkları ve veteriner bakımı onların refahını sağlamak için temeldir. İnsan tarafından evcilleştirilen bu türler de bize sevgi ve hayranlık verir. Bu bölümde size bu özel hayvanlar hakkında en iyi bilgileri sunuyoruz.

Maremmano At Irkının Kökeni

Maremmano at ırkının orjinal hali neredeyse yok olmuştur, ancak varlığını modifiyeli bir ırk olarak sürdürmeye devam etmektedir. Napolitan atı ve diğer avrupa ırklarından evrilmiştir. İlk başlarda çiftlik işlerinde ve Roma’nın kuzeyindeki Maremma’nın Toskana bölgesinde hayvancılıkta kullanılmaktaydı.

Pembe Peri Armadillosu Nedir?

Bu yazımızda sizlere anlatacağımız hayvan, kulağa çok öyle gelmese de, dünyadaki en nadir ve sıra-dışı canlılardan biridir. Pembe peri armadillosu, hakkında çok az şey bilinen, ilgi çekici bir hayvandır.

Şehirde Tavuk Beslemek için 7 İpucu

Yıllar önce, şehirlerde ilaçsız ve kimyasal madde içermeyen kaliteli meyve ve sebzeler yetiştirmek için kentsel bahçe akımı başlamıştı. Şimdi ise, şehir manzarasını tavuk çiftlikleri ele geçiriyor. Çoğu kişinin hayali artık arka bahçesinde tavuk beslemek.

Keçi Bakımı: Bilmeniz Gereken 4 Şey

Keçi bakımı çok eğlenceli olabilir. Birçok insan sütleri için veya yabani otlarla mücadele başarılı olmaları nedeniyle keçi bakımı yapmaktadır. Ancak bu hayvanlar aynı zamanda fantastik evcil hayvanlardırlar ve sahiplerine sonsuz bir eğlence sunarlar.

Başkır Atı: Gizemli ve Hipoalerjenik

Atlar, çok görkemli hayvanlar. En çarpıcı özelliklerinden birisi ise her türlü renk ve desende karşımıza çıkabilecek olan tüy ve yeleleridir. Bu tüy ve yelelerin de başkır atı ırkını bu kadar farklı bir ırk haline getiren özelliği: Yün gibi olan tüy…

Atlar Ayakta mı Yatarak mı Uyur?

Tüm hayvanların uykuya ihtiyacı vardır ancak nasıl uyudukları farklılıklar gösterebilir. Atların nasıl uyuduğunu merak ediyor musunuz; yatarak mı ayakta mı? Okumaya devam edin ve öğrenin.

Atınız Sizi Seviyor mu?

Bir at sahiplenirseniz, karşılıklı güven ve arkadaşlığa dayalı güçlü bir ilişki kurmak istersiniz. Ancak, atlarının sevgi gösterisinde bulunduğunu anlayan sahipler olduğu gibi bu duyguları nasıl anlayabileceklerini bilmeyen birçok sahip de vardır. Atınız sizi seviyor mu sevmiyor mu, öğrenmek için bu…