Kendini Köpek Sanan Yeni Doğmuş Eşek!

Eşekler, hayatınızı aydınlatabilecek sevgi dolu hayvanlardır. Bu bebek atlardan birinin davranışını keşfedin!
Kendini Köpek Sanan Yeni Doğmuş Eşek!

Son Güncelleme: 13 Şubat, 2022

Eşekler, bir çiftlikte kolayca evcilleştirilebilen barışçıl hayvanlardır. Bu, bir internet kullanıcısının yeni doğmuş eşeğinin ilk tepkilerini göstermek için Facebook’ta paylaştığı sevimli bir videoyla kanıtlandı.

Bu dost canlısı yeni doğmuş eşek, hayatının ilk günlerindeydi ve sahibi, evini tanımaya başlayabilmesi için çimenlerde oynamasına izin vermeye karar verdi. Ancak, davranışı tüm beklentileri aştı.

Yeni doğmuş eşek kadını aramak için dışarı çıktı, oynamak istedi ve tüm sevgisini dile getirdi ve bir an olsun durmak istemedi! Ancak en çok dikkat çeken şey, davranışlarının bir köpeğe benzer olmasıydı.

Neden mi? Çünkü kuyruğunu sallamaya ve tıpkı bir köpek gibi kendini sevdirmek için sahibinin üzerine atlamaya başlad! Buna ek olarak, tıpkı köpeklerin yapmaya meyilli olduğu gibi, sahibinin adımlarını sürekli olarak takip etti.

Kadının bulduğu ilk açıklama, eşeğin evdeki köpeklerin davranışlarını fark etmesi ve onlar gibi davranmak istemesiydi. Sonuç olarak, hikaye sosyal ağlarda büyük bir ilgi gördü.

İşte internet kullanıcılarının aşık olduğu o büyüleyici yeni doğmuş eşek videosu.

https://www.facebook.com/watch/?v=1039742506356821

Eşeklerin özellikleri

Eşekler genellikle çöl bölgelerini tercih ederler ve soğuğa uyum sağlayamazlar. Gri, beyaz, siyah veya hepsinin bir kombinasyonu gibi birçok farklı renkte bulunabilirler.

Uzun kulakları en önemli özelliklerinden biridir. Bunun nedeni, vücut ısısını dengelemesine ve her türlü sesi algılamasına izin vermeleridir.

yan yana duran bir çift tatlı eşek

Eşeğin burnu da en gelişmiş organlarından biridir ve kokuları uzak mesafeden algılamalarını sağlar. Ayrıca, hava karardığında bile mükemmel bir görüşe sahiptirler.

Eşeklerin boyları 1,4 metreye (4,6 fit) kadar çıkabilir. Aynı şekilde, atları geride bırakarak 20 ila 40 yıl arasında yaşamalarıyla karakterize edilirler.

Eşeklerle ilgili klişelere rağmen aslında, bu hayvanlar en zeki hayvanlardan biridir. Buna ek olarak, hafızası mükemmeldir ve seyahat ettikleri yolları tam olarak hatırlamalarını sağlar.

Son olarak, eşekler otçul hayvanlardır. Bu nedenle her türlü ot, sebze ve samanı tüketirler.

eşeğe havuç yediren sahibi

Eşeklerin özel bakıma ihtiyacı var

Son zamanlarda eşekler nesli tükenmekte olan hayvanlar kategorisine girmiştir. Bunun nedeni, ağır yük taşıma işlerine maruz kaldıktan sonra kötü muamele görmeleri ve terk edilmeleridir.

Bu yüzden dileğimiz onların hoş karşılanması, bakılması ve bize gösterdikleri gibi onlara sevgiyle yaklaşılmasıdır. İlginizi çekebilir ...

Eşekler: Özellikleri, Davranışları ve Yaşam Alanları
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Eşekler: Özellikleri, Davranışları ve Yaşam Alanları

Eşekler olağanüstü derecede zeki ve uysal bir hayvandır. Eşekler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okumaya devam edin.  • Chirgwin J. Roover P. Dijkman J. El burro como animal de trabajo [Internet]. Roma: FAO; 2000 [citado 25 de agosto de 2021.

Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.