Son Haberler

Hayvanlar hakkında en son haberleri öğrenin. Bu bölümde, üreme, beslenme, sağlık, evlat edinme, yasal prosedürler ve daha fazlası ile ilgili haberleri bulacaksınız.

Domuzun Evcilleştirilme Tarihçesi

Domuzun evcilleştirilme tarihçesi, bütün çiftlik hayvanlarına kıyasla daha ilginçtir. Aslına bakarsanız, insanlar ile domuzların ilişkisi binlerce yıl eskiye dayanmaktadır ve iki uzak bölgede evcilleştirildikleri düşünülmektedir.

Köpekler için Araç Koltuk Kılıfları

Seyahat etmek halihazırda olağanüstü bir deneyimdir ve bunu tüylü dostunuz ile gerçekleştirmekse, bu deneyimi iki kat değerleştirir. Ancak yola çıkmadan önce, köpeğinizin rahatını ve güvenliğini sağlamanız gerekir. Bu makalede, köpekler için en iyi araç koltuk kılıfları nelerdir, onlardan bahsedeceğiz.

Ölümsüz Bitki ve Hayvanlar

Sonsuz yaşam arayışı, insanların hayal ettiği veya uydurduğu bir şey değildir. Doğa bize zaten çoktan ölümsüz bitki ve hayvanların bazı örneklerini göstermiştir. Bu nedenle, bir şekilde, insanlar da bu organizmaların ayak izlerini takip etmeye çalışırlar. Bugünün yazısında, bu şaşırtıcı organizmalara…

Güncel Olaylar: Hindistan’da Makak Krizi

Bu gezegende insanların ve yerel yabani hayvanların çatışma içine girdiği pek çok yer var. Yaşam alanlarını işgal etmemiz, genelde çatışmalara neden olan şeydir, ancak çok azı Hindistan’daki makak krizinin ulaştığı noktalara ulaşmıştır.

Afrika için Büyük Bir Tehdit: Palmiye Yağı

Palmiye yağı, işlenmiş gıdaların çevreye ve sağlığa nasıl zarar verebileceğini ve bunu nasıl gizleyebileceğini açıkça göstermektedir. Bu yağ, Hindistan’daki balta girmemiş ormanların tahribine yol açmasıyla ünlüdür ve etkisi Afrika’ya kadar da uzanmaktadır.

Mutlu Olmak için Evcil Hayvan Sahiplenin

Bir evcil hayvan sahibi olarak hayvanların eve mutluluk getirdiğini çok iyi biliyorsunuzdur. Hayvanların insanları gündelik sorunlardan uzaklaştırarak daha mutlu ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Henüz evcil hayvanınız yoksa mutlu olmak için bir tane sahiplenebilirsiniz.

Hayvan Sahiplenmenin Bekar İnsanlar için Yararları

Yıllarca süren bir dostluk istiyorsanız, hayvan sahiplenmek en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Özellikle bekar insanlar için akşam eve geldiklerinde bir evcil hayvan tarafından karşılanıyor olmak harika bir deneyimdir. Bu makalede, hayvan sahiplenmenin bekar insanlar için yararlarından bahsedeceğiz.

Kediler için plaj var mıdır?

Pek çok insan tatile gittiklerinde evcil hayvanlarını özler. Evcil hayvanlarınızı, özellikle kedinizi, yanınızda tatile götürmek; insanlar, kum ve denizle dolu yerlerde pek kolay bir seçenek gibi görünmez. İyi haber şu ki, Sardinya’da kediler için bir plaj var.

Şempanze Kültürü Yok Oluyor

Hayvanlar farklı davranış özelliklerine sahiptir ve her türün kültürel değerleri kendine hastır. Hayvanlar aleminde primatlar, özellikle dikkat çeken bir grup olarak kabul edilir. Örneğin şempanzeler belli kültürel özelliklere sahiptir, ancak yapılan bir çalışmaya göre şempanze kültürü yok oluyor. 

Guadalupe Bazilikası ‘nda Terk Edilmiş Sokak Köpekleri

Her yıl 12 Aralıkta, inançlı kişiler Meksika’daki Guadalupe Bazilikası ‘na yürüyerek dua etmeye giderler. Bu kişilerden bazıları köpeklerini de beraberinde getirirken, sokak köpekleriyse bu kişilere yol boyunca eşlik ederler. Bu sebeple, bu bölgede terk edilmiş sokak köpeklerinin sayısında büyük bir…

Köpeklerin Sevmediği 7 Davranış

Kimse birlikte yaşamanın kolay olduğunu söylemedi, hele bir de söz konusu farklı türlerse. Köpekler ve insanlar çok farklı canlılardır. Nasıl köpeğiniz hakkında sevmediğiniz yönler varsa, aynı şey köpeğiniz için de geçerlidir. Köpeklerin sevmediği bu noktalara dikkat ederek köpeğinizle ilişkinizi geliştirebilirsiniz.

Vali’nin Uzun Yolculuğu

Yolculuk kelimesini duyduğunuzda aklınıza ilk gelen şey tatiller, hayallerinizi süsleyen plajlar veya dinlenmek ve hiçbir şey yapmamaktır. Fakat, Vali’nin uzun yolculuğu bundan çok daha farklı. Bu yolculuk, bir takım olumlu sonuçlar doğursa da aslında kimsenin yaşamasını istemeyeceğimiz türden bir yolculuk.…

Güvercinleri Korkutmak İçin 7 Yol

İnsanlar şehirde yaşayan kuşlardan fazla hoşlanmazlar, çünkü sayıları çok fazladır ve her yere pislerler. Bu yazıda, güvercinleri evinizden uzak tutmak konusunda size bazı yöntemler sunacağız.

Yunuslar Nasıl Uyur? Keşfedin!

Yunuslar bütün zamanlarını suyun içinde geçirirler, ama solunum yapmak için yüzeye çıkmak zorundadırlar. Acaba yunuslar nasıl uyur? Bu yazıda, memeli deniz hayvanlarının uyuma alışkanlıkları hakkındaki her şeyi sizlerle paylaşacağız.

Tekis: Terk Edilmiş Köpekleri Kurtaran Adam

Yunanistan’daki ekonomik kriz insanlar açısından korkunçtu ama bu durumdan hayvanlar da çok kötü bir şekilde etkilendiler. Yiyecek alacak para, satın alınacak yiyecek olmayınca her şey kaotik bir hal aldı ve insanlar terk edilmiş köpekleri değil kendilerini düşünmeye başladılar.