Son Haberler

Hayvanlar hakkında en son haberleri öğrenin. Bu bölümde, üreme, beslenme, sağlık, evlat edinme, yasal prosedürler ve daha fazlası ile ilgili haberleri bulacaksınız.

CITES Sözleşmesi ve Gelişmeleri

CITES Sözleşmesi, Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme demektir. Amacı, ticaretin hayvanların doğal ortamlarında hayatta kalmaları konusunda bir tehdit olmamasıdır. Bugünkü yazımızda size bu sözleşmenin faydalarından bahsedeceğiz.

Gıda Güvenliği Krizi ve Sonuçları

Tüketicileri korumak, her ülkenin öncelikli halk sağlığı konusu olmak durumunda. Ülkeler, gerekli önlemleri alarak, herhangi bir gıda güvenliği krizi meydana gelirse, bunun yıkıcı sonuçlarından kendilerini koruyabilirler.

Bölgenizde Köpek Gezdirme Kuralları

Her köpek sahibi, onları gittikleri yerlere yanlarında götürebilme özgürlüğüne sahip olabilmelidir. Tabii olarak, köpekler özgürce ve tasmasız olarak dolaşıp koşabilse daha da harika oluyor. Fakat, ne yazık ki, neredeyse dünyanın her yerinde ve şüphesiz ülkemizde de köpek gezdirme konusunda yasal…

Ortak Velayet: Nedir ve Nasıl İşler?

Bir evcil hayvanın ortak velayeti konusu, dünyanın pek çok ülkesinde, son dönemde ortaya çıkan nispeten yeni bir yasal durum. Ortak velayet meselesi, artık, bir evliliğin sonlandırılması söz konusu olduğunda çocukların velayeti kadar yaygın bir mesele halini alıyor. Ne yazık ki,…