Son Haberler

Hayvanlar hakkında en son haberleri öğrenin. Bu bölümde, üreme, beslenme, sağlık, evlat edinme, yasal prosedürler ve daha fazlası ile ilgili haberleri bulacaksınız.

Kleptoparazitizm Örnekleri ve Diğer İlginç Bilgiler

Size bazı kleptoparazitizm örnekleri vermeden önce, muhtemelen bu terimin ne olduğunu merak ediyorsunuzdur. Kleptoparazitizm ‘Daha önce başka bir birey tarafından yakalanan avın veya yiyeceklerin diğer bireyler tarafından çalınması’ olarak tanımlanmaktadır. Bilim adamları da buna “gıda parazitizmi” adını verirler. Bu kavram,…

Denizde Avlanan Aslanlar

Kedigiller oldukça adapte olabilen yırtıcılardır ama yine de pek azımız denizde avlanan aslanlar olabileceğini hayal edebiliriz. Bu aslanlar Namibya’nın çöl kıyılarında yaşar ve çok özel bir beslenme stiline sahiptir.

Galapagos Adaları İçinde Vahşi Yaşam

Galapagos Adaları sadece jeolojik oluşumu yüzünden değil, içerisinde barındırdığı hayvan türlerinden ötürü de dünyada özel bir yerdir. Okyanusun ortasında küçücük bir alan içine yayılan ve nüfusu az olan Galapagos Adaları’nda tamamen benzersiz bir vahşi yaşam var. 

Domuzun Evcilleştirilme Tarihçesi

Domuzun evcilleştirilme tarihçesi, bütün çiftlik hayvanlarına kıyasla daha ilginçtir. Aslına bakarsanız, insanlar ile domuzların ilişkisi binlerce yıl eskiye dayanmaktadır ve iki uzak bölgede evcilleştirildikleri düşünülmektedir.

Köpekler için Araç Koltuk Kılıfları

Seyahat etmek halihazırda olağanüstü bir deneyimdir ve bunu tüylü dostunuz ile gerçekleştirmekse, bu deneyimi iki kat değerleştirir. Ancak yola çıkmadan önce, köpeğinizin rahatını ve güvenliğini sağlamanız gerekir. Bu makalede, köpekler için en iyi araç koltuk kılıfları nelerdir, onlardan bahsedeceğiz.

Ölümsüz Bitki ve Hayvanlar

Sonsuz yaşam arayışı, insanların hayal ettiği veya uydurduğu bir şey değildir. Doğa bize zaten çoktan ölümsüz bitki ve hayvanların bazı örneklerini göstermiştir. Bu nedenle, bir şekilde, insanlar da bu organizmaların ayak izlerini takip etmeye çalışırlar. Bugünün yazısında, bu şaşırtıcı organizmalara…

Güncel Olaylar: Hindistan’da Makak Krizi

Bu gezegende insanların ve yerel yabani hayvanların çatışma içine girdiği pek çok yer var. Yaşam alanlarını işgal etmemiz, genelde çatışmalara neden olan şeydir, ancak çok azı Hindistan’daki makak krizinin ulaştığı noktalara ulaşmıştır.

Afrika için Büyük Bir Tehdit: Palmiye Yağı

Palmiye yağı, işlenmiş gıdaların çevreye ve sağlığa nasıl zarar verebileceğini ve bunu nasıl gizleyebileceğini açıkça göstermektedir. Bu yağ, Hindistan’daki balta girmemiş ormanların tahribine yol açmasıyla ünlüdür ve etkisi Afrika’ya kadar da uzanmaktadır.

Mutlu Olmak için Evcil Hayvan Sahiplenin

Bir evcil hayvan sahibi olarak hayvanların eve mutluluk getirdiğini çok iyi biliyorsunuzdur. Hayvanların insanları gündelik sorunlardan uzaklaştırarak daha mutlu ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Henüz evcil hayvanınız yoksa mutlu olmak için bir tane sahiplenebilirsiniz.

Hayvan Sahiplenmenin Bekar İnsanlar için Yararları

Yıllarca süren bir dostluk istiyorsanız, hayvan sahiplenmek en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Özellikle bekar insanlar için akşam eve geldiklerinde bir evcil hayvan tarafından karşılanıyor olmak harika bir deneyimdir. Bu makalede, hayvan sahiplenmenin bekar insanlar için yararlarından bahsedeceğiz.

Kediler için plaj var mıdır?

Pek çok insan tatile gittiklerinde evcil hayvanlarını özler. Evcil hayvanlarınızı, özellikle kedinizi, yanınızda tatile götürmek; insanlar, kum ve denizle dolu yerlerde pek kolay bir seçenek gibi görünmez. İyi haber şu ki, Sardinya’da kediler için bir plaj var.