Son Haberler

Hayvanlar hakkında en son haberleri öğrenin. Bu bölümde, üreme, beslenme, sağlık, evlat edinme, yasal prosedürler ve daha fazlası ile ilgili haberleri bulacaksınız.

Köpeklerin Sevmediği 7 Davranış

Kimse birlikte yaşamanın kolay olduğunu söylemedi, hele bir de söz konusu farklı türlerse. Köpekler ve insanlar çok farklı canlılardır. Nasıl köpeğiniz hakkında sevmediğiniz yönler varsa, aynı şey köpeğiniz için de geçerlidir. Köpeklerin sevmediği bu noktalara dikkat ederek köpeğinizle ilişkinizi geliştirebilirsiniz.

Vali’nin Uzun Yolculuğu

Yolculuk kelimesini duyduğunuzda aklınıza ilk gelen şey tatiller, hayallerinizi süsleyen plajlar veya dinlenmek ve hiçbir şey yapmamaktır. Fakat, Vali’nin uzun yolculuğu bundan çok daha farklı. Bu yolculuk, bir takım olumlu sonuçlar doğursa da aslında kimsenin yaşamasını istemeyeceğimiz türden bir yolculuk.…

Güvercinleri Korkutmak İçin 7 Yol

İnsanlar şehirde yaşayan kuşlardan fazla hoşlanmazlar, çünkü sayıları çok fazladır ve her yere pislerler. Bu yazıda, güvercinleri evinizden uzak tutmak konusunda size bazı yöntemler sunacağız.

Yunuslar Nasıl Uyur? Keşfedin!

Yunuslar bütün zamanlarını suyun içinde geçirirler, ama solunum yapmak için yüzeye çıkmak zorundadırlar. Acaba yunuslar nasıl uyur? Bu yazıda, memeli deniz hayvanlarının uyuma alışkanlıkları hakkındaki her şeyi sizlerle paylaşacağız.

Tekis: Terk Edilmiş Köpekleri Kurtaran Adam

Yunanistan’daki ekonomik kriz insanlar açısından korkunçtu ama bu durumdan hayvanlar da çok kötü bir şekilde etkilendiler. Yiyecek alacak para, satın alınacak yiyecek olmayınca her şey kaotik bir hal aldı ve insanlar terk edilmiş köpekleri değil kendilerini düşünmeye başladılar.

Bradley, tasmasından asılan köpeği kurtaran genç adam

Bradley isimli 13 yaşındaki bir çocuğun hızlı düşünmesi, tasmasından asılan bir köpeğin hayatını kurtardı. Bu olay Birleşik Krallık’ta gerçekleşti ve medya gencin kahramanca tavrını haklı bir şekilde vurgulasa da, aynı zamanda bizi köpeğimizle ilgilenmeye ve onu hayati tehlike oluşturan kazalardan…

Bichon Maltese: İspanya’nın En İyi Köpeği

İnsan ya da hayvan olsak da yaşam her birimize farklı eller dağıtır. Örneğin bazı köpekler terk edilmiştir ve birazcık bile sevgi alabilmek için bir barınakta beklerler. Diğerleri ise çalışan köpekler olarak eğitim alırlar. Bazıları günlerini lüks yastıklara yatarak geçirir. Ayrıca…

Hachiko’nun İzinden Giden 4 Köpek

Hachiko; sadakatin, sevginin ve sonsuz fedakarlığın bir sembolu olarak kalplerimizde yer almaya devam edecek. Hikayesi o kadar etkileyiciydi ki filmlere konu oldu. Bu makalemizde, Hachiko’nun izinden giden diğer köpeklerden bahsedeceğiz.

Köpeğinizle Gidebileceğiz 5 Avrupa Şehri

Yaz kapıya dayandığına göre köpeğinizle beraber dışarıda güzel havanın tadını çıkararak yapabileceğiniz aktiviteler ve seyahatler planlamaya başlayabilirsiniz. Bugünkü yazımızı okurken nefes kesici manzaralar eşliğinde unutulmaz bir vakit geçirebileceğiniz size uygun bir Avrupa şehri bulabileceğinizi umuyoruz.

İber Kurdu Yok Olmakla Karşı Karşıya

Çoğunlukla İspanya ve Portekiz’de yaşayan İber kurdu ciddi bir tehlike altında. Soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan bu türü, Avrupa Birliği’ne bağlı bazı kuruluşlar korumaya çalışıyor. Ancak İspanya’daki koruma girişimleri bir şekilde yetersiz kalmakta; ekosistemin ve canlı çeşitliliğinin sürdürülebilmesi için…

Sokak Hayvanları Sorunu

Amerika Birleşik Devletleri’nde Bronx’taki birkaç farklı polis operasyonu sırasında, görevliler birçok başıboş hayvanı kurtarmayı başardı. Yavru köpeklerden yaşlı köpeklere kadar birçok farklı ırk ve yaştan sokak hayvanları vardı.

Sarı Köpek Projesi: Köpeklere Alan Tanımanın Önemi

Sarı Köpek Projesi, köpeğinizi okşamak isteyen insanları, yabancılarla fiziksel temastan hoşlanmadıkları konusunda uyarmayı amaçlar. Köpekler de tıpkı insanlar gibi kendi alanlarına ihtiyaç duyar. Bu proje ve amaçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Bir Hayvan Barınağında Gönüllü Olmak

Hayvan barınakları, her toplum için önemli olan kurumlardır. Terk edilmiş ve istismara uğramış hayvanların bakımından, korunmasından ve savunmasından sorumlu yerlerdir. Bu merkezler, gönüllü olan kişilerin yardım hizmetleri sayesinde ayakta durmaktadır. Bu makalede, hayvan barınakları ve gönüllü olarak neler yapabileceğiniz hakkında…