Logo image
Logo image

Dişi Köpek Terk Edilmiş Bir Bebeği Emziriyor

2 dakika
Olaylar, Şili'nin kuzeyindeki Arica kenti yakınlarındaki bir evde, polisin iki yaşında bir bebeği yalın ayak, yarı çıplak, kirli ve bariz ihmal belirtileriyle bulduğu yerde gerçekleşti.
Dişi Köpek Terk Edilmiş Bir Bebeği Emziriyor
Son Güncelleme: 06 Şubat, 2022

“Dişi köpek, terk edilmiş bir bebeği içler acısı yaşam koşullarında emziriyor”. Bu bize hem sevinç hem utanç yaşatan bir hikaye ve söz konusu bebek hayatta kalmasını kısmen bu hayvana borçlu.

Çocuklara yardım eden hayvanların bu kadar dramatik hikayelerini duymak alışılmadık bir durum ve bu durumda, Romulus ve Remus’un hikayesini akla getiriyor.

“Dişi köpek terk edilmiş bir bebeği emziriyor”: Korkunç bir keşif

Bir sonbahar günü şafak vaktinde, bir telefon yetkilileri uyardı. Bir tamirci atölyesinin otoparkında terk edilmiş bir bebek gördüğünü iddia eden ve çocuğun güvenliğinden endişe eden bir kadındı.

Olaylar, Şili’nin kuzeyindeki Arica kenti yakınlarındaki bir evde , polisin iki yaşında bir bebeği yalın ayak, yarı çıplak, kirli ve bariz ihmal belirtileriyle bulduğu yerde gerçekleşti.

Ancak en büyük tepkiye neden olan olay, polis olay yerine geldiğinde annenin orada olması ama sarhoş olmasıydı. Bebeğe, onu emziren Reina adlı bir köpek bakıyordu.

Some figure

Görünüşe göre, küçüğün annesi alkolizmden muzdarip ve bu yüzden çocuk kendi haline bırakıldı. Buna rağmen, köpeklerde yaygın olan bazı parazitlere sahip olmasına rağmen, çok ciddi yetersiz beslenme belirtileri yoktu. Bu bilgiyle, bebeğin köpek tarafından ilk defa beslenmediği sonucuna varabiliriz.

Komşulara göre, anne çocukla birlikte tek başına taşınmış ve yaklaşık bir aydır orada yaşıyorlardı.

Bebek hastaneye götürüldü ve bariz terk edilme belirtileri olmasına rağmen yetersiz beslenmediği tespit edildi. Polis, çocuğun başka bir şehirde çalışan ve hastaneye gelen babasıyla iletişim kurmayı başardı ve onunla kalma niyetinde olduğunu belirtti.

Anne, bebeği terk etmekle suçlanacak ve sadece bebeğin velayetini kaybetmekle kalmayacak, aynı zamanda beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılmak zorunda kalacak.

Reina’nın kahramanlığı

İnsanların neler yapabileceğini tam olarak yansıtan bu hikayenin dramasına rağmen, hayvanlardan ne kadar çok şey öğrenmemiz gerektiği de ortada.

Polisin aktardığına göre, annenin sürekli ihmalkar davranması ve çocuğu düzgün besleyecek kaynaklarının olmaması nedeniyle, Reina onu emzirmeseydi bebeğin ölebileceğini varsayabiliriz.

Ancak bu olayla ilgili merak uyandıran şey, köpeğin sahibi bebeğin annesi değil, şikayette bulunan komşusuydu.

Some figure

Şikayetçi olan komşu, saatlerce evinden kaybolan ve bariz bitkinlik belirtileriyle dönen köpeğin garip davranışlarını fark etmeye başlamış.

Daha sonra onu takip etmeye ve o kadar zaman nerede saklandığını bulmaya karar vermiş, ta ki köpeğin şafak vaktinde bebeği emzirdiğini anlayana kadar.

Reina’nın cesur davranışına rağmen, köpek sütü sinir sistemine yerleşebilen parazitler içerdiğinden insanları etkileyebilir.

Ancak bebek kısa süreli emzirme dönemleri yaşadığı için hayatta kaldı. İlginç bir şekilde, köpek sütü insan sütünden daha yüksek düzeyde protein içerir ve bu da onu açlıktan korudu.

Neyse ki bu küçük çocuk için, açlığını hissedebilen ve hafifletebilen dört ayaklı küçük bir meleği vardı ki bu, kendi annesinin yapamadığı veya yapmak istemediği bir şeydi.

Görselin kaynağı: Freebird

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.