Deri Fazlalığı Olan Köpek Bir Barınak Sayesinde Artık Yüzünü Gösterebiliyor

Fazla derisi, yaraları ve görme sorunları olan küçük bir köpek olan Reggie'nin tüm hikayesini okuyun.
Deri Fazlalığı Olan Köpek Bir Barınak Sayesinde Artık Yüzünü Gösterebiliyor

Tarafından yazılmıştır Aylin Stefany Rodriguez Vinasco

Son Güncelleme: 05 Haziran, 2023

Aldığı yardım sayesinde deri fazlalığı olan bu küçük köpek dünyaya gerçek yüzünü göstermeyi başardı. Adı Reggie ve birkaç yıldır cildinin aşırı büyümesinden etkilenmişti.

Size onun dokunaklı hikayesini ve bu sağlık sorununu nasıl aştığını anlatacağız.

Deri fazlalığından muzdarip küçük köpek Reggie

Reggie, uzun süre deri fazlalığından muzdarip bir shar pei köpeğidir. Bu tür bir köpeğin doğası gereği bu genetik duruma sahip olmasına rağmen, bu tüylü arkadaşın durumu aşırıydı. Kırışıklıkları daha da kötüleşiyordu ve bunun neden olduğu yaralardan acı çekiyordu.

Başlarda bir yaşına geldiğinde cildinin düzeleceğine inanılıyordu ama bu yaşa geldi ve hiçbir şey değişmedi. Aksine yaraları ağırlaştı ve görme kaybı yaşadı.

RSPCA’dan Lauren Pearce, “Kelliydi, sırtında gerçekten hasar görmüş bir deri vardı ve gözleri iltihaplıydı.”

Reggie’nin bu barınak tarafından çok kötü bir halde kurtarıldığına da değinilmelidir. Orada onunla ilgilenen profesyoneller, uzmanlarla konuşmuş ve derisi fazla olan bu köpeğin acilen yüz germe ameliyatı olması gerektiği sonucuna varmışlardır.

Fazla derisi olan bir köpek.
Reggie, bir yuva bekleyen mutlu bir köpek olmak için fazla derisi olan bir köpek olmayı bıraktı.

Ameliyat hayatını değiştirdi ve sahiplenilmeye hazır

Barınak tarafından bildirildiği üzere, Reggie cilt germe ameliyatı geçirdi ve inanılmaz sonuçlar aldı.

“Maalesef, Reggie’nin cinsi, fazla derisi nedeniyle sorunlara eğilimlidir, ancak aldığı tedavi ile gelecekte cilt sorunlarının önlenmesine yardımcı olacağını umuyoruz .  Uzmanlar; o genç bir köpek, bu yüzden doğru kişinin ortaya çıkmasını umuyoruz, böylece yeni hayatının tadını çıkarabilecek” dediler.

Artık derisi fazla olan bu küçük köpek ameliyattan çıktı ve sahiplenilmeye hazır. Çok fazla acı çekmesine rağmen, tam bir sevgili ve hiç şüphesiz onu çok neşelendirecek bir yuva bulacaktır. “Sevgili, çok arkadaş canlısı ve herkesi seviyor. Çocuklara alışık olmadığı için sadece yetişkinlerin olduğu bir evde yaşamasını istiyoruz ve daha deneyimli sahiplerle yaşaması harika olur.”

Umarız bu dokunaklı hikayeyi beğenmişsinizdir. İşte size dokunaklı bir hikaye daha.

Bu harika makaleye de göz atın: 


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.