Kanserli Hayvanlar İçin Doğal Çözümler

Kanserli evcil hayvanlara etkili bir şekilde yardımcı olabilecek bir dizi özel doğal alternatif vardır.
Kanserli Hayvanlar İçin Doğal Çözümler

Son Güncelleme: 25 Temmuz, 2019

Hayvanlar, insanların muzdarip olduğu hastalıklara oldukça benzeyen hastalıklara sahip olabilir çünkü vücutları bizim vücutlarımıza benzemektedir. Ne yazık ki, kanser evcil hayvanlarda en sık görülen hastalıklardan biridir. Kemoterapi kanserden kurtulmak için bir seçenektir. Bununla birlikte, yan etkileri nedeniyle, çoğu insan, kanserli hayvanlar için faydalı herhangi bir doğal çözüm olup olmadığını merak etmektedir.

Kanserli hayvanlar için faydalı doğal çözümler nelerdir?

Kanserli evcil hayvanlara etkili bir şekilde yardımcı olabilecek bir dizi özel doğal alternatif vardır. Ancak kemoterapinin yerine geçmemelidirler. Aksine, hasta hayvanın ihtiyacına bağlı olarak farklı yöntemler kullanılarak uygulanabilir.

Kimyasal kemoterapi, hastanın kanı yoluyla verilen sıvı bir kimyasal bileşik olsa da, doğal çözümler birkaç şekilde uygulanabilir, çünkü asıl önemli olan nihai sonuçtur. Bu nedenle, kanserden kurtulmak için evcil hayvanınıza enjekte edilebilecek bazı mucizevi şişeler bulmayı beklemeyin.

Farklı seçenekleri araştırmanız ve analiz etmeniz gerekecek ve veterinerinizin yardımı ile evcil hayvanınız için hangi alternatiflerin veya kombinasyonun etkili olacağına karar verebilirsiniz.

Kanserli hayvanlar için faydalı doğal çözümler nelerdir?

Akupunktur

Geleneksel Çin tıbbına göre, tümörler, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilecek önceden mevcut bir tıkanma nedeniyle ortaya çıkar. Katı hale geldiğinde kan ve balgam içinde dolaşıma karışır. Bu, dokular içerisinde birikebilir ve kütle oluşturarak kötü huylu bir tümör haline gelir.

akupunktur yaptıran french bulldog

İlk olarak, veteriner blokajı tespit etmeli ve tümörü bulmalıdır. Sonrasında ise akupunktur ile ondan kurtulmak mümkündür. Bunu hayvanın adaptif/homeostaz/immünolojik kontrol sistemini uyararak yaparlar. Buna karşılık, tümör hayvanı değil, hayvan tümörü kontrol edecektir.

Böylece hayvanlarda kanserden kurtulmak için akupunktur kullanımı, birkaç nokta etraflıca tedavi edilerek yapılacaktır. Tabii ki, evcil hayvanınızın sahip olduğu tümör tipinin bu teknikle uyumlu olup olmadığını bilmek için veterinerinizle konuşmanız gerekmektedir.

İyi Beslenme

Bu korkunç hastalıkla başa çıkmak için tasarlanan özel bir diyetin bazı kötü huylu tümör türlerinden arındırdığını iddia eden vakalar olmuştur. Kanserli hayvanlar için faydalı bu doğal çözüm yolları, tümörleri önleme amaçlıdır. Aynı zamanda, kontrolden çıkmış bir bağışıklık sisteminin yönetilmesine de yardımcı olabilir.

Bu “saldırı”, aşağıdakiler gibi çeşitli takviyeler yoluyla gerçekleşir:

  • Vitaminler ve mineraller. Vitaminler arasında, doğrudan kanser hücrelerine saldıran yıldız mineraller olan A, D3, C, E ve selenyum vardır.
  • Omega-3 yağ asitleri.
  • Flavanoidler. Bunlar buğday veya üzüm gibi bazı yiyeceklerde bulunur. Alternatif olarak, bunları bir besin takviyesi olarak kapsül şeklinde de verebilirsiniz.
  • Amino asitler. Arginin, glutamin ve melanin bağışıklık sisteminin işlevselliğini artırabilir. Ayrıca, bu asitlerin kanser büyümesini yavaşlattığı ve kanser hücrelerine karşı savaştığı bilinmektedir.

Homeopati

Homeopati, otlar ve doğal takviyeler kullanan bir tedavi yöntemidir. Tümörün büyümesini yavaşlatma, ağrı ve kaygıyı hafifletme ve metastazı önleme gibi farklı hedeflere ulaşmak anlamına gelir.

kanserli hayvanlar için alternatif tedaviler

Bu durumda, hayvanın yaşadığı ıstırabı hafifletmeye yardımcı olabilecek bir dizi takviye bulacaksınız. Homeopati konusunda uzmanlaşmış farklı veterinerler vardır. Sizinki onlardan biri değilse, bu konuda uzman bir veteriner tanıyıp tanımadığını sorabilirsiniz.

Doğal ilaçlar birçok durumda iyi sonuçlar vermiştir. Ancak, Benimhayvanlarım’ın bu terapi versiyonunu başka tedavilerin yerine  tavsiye etmediğini de netleştirmek istiyoruz. Size sadece her hayvan sahibinin kullanabileceği bilgiler sağlıyoruz.

Doğal çözümlerin birçok durumda etkili olduğu doğrudur, ancak her şeyden önce, geleneksel yöntemin ikincil etkilerini önleme seçeneği olarak görülmektedir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.