Beyninde Tümör Olan Köpek, Sahibinin Düğününe Katıldıktan Sonra Öldü

Beyninde Tümör Olan Köpek, Sahibinin Düğününe Katıldıktan Sonra Öldü

Son Güncelleme: 14 Haziran, 2018

Genellikle hayatın o kısacık anlardan ibaret olduğu söylenir. O anlar ki bizim çok çeşitli ve bazen de karmaşık duygular hissetmemizi sağlar. Bunun yanı sıra, bir evcil hayvanın sahibine duyduğu sevginin karşılıksız bir sevgi olduğu da insanlar tarafından sıklıkla dile getirilen bir gerçektir. Bu yazımızda bu gibi anlar, duygular ve daha fazlasından bahsedeceğiz. Hikayemiz, Charly Bear adında beyninde tümör olan bir köpekten bahsediyor. Bu köpek, sahibi Kelly O’Connel’in evlendiği günü görebilmek için duyanları derinden etkileyen bir hayatta kalma çabası gösteriyor.

Veterinerlik Öğrencisi ve Terk Edilmiş Bir Köpek Yavrusunun Karşılaşması

köpeğini öpen gelin

Charly ve Kelly’nin ilk karşılaşması bundan 15 yıl önce gerçekleşmişti. O zamanlar Kelly yalnızca 19 yaşındaydı ve New York şehrinde bir veterinerlik okuluna gidiyordu. Aynı zamanda da yuvasız hayvanlar için bir hayvan barınağında çalışıyordu.

Bir gün Charly Bear’ı barınağa getirdiler. O zamanlar Charly Bear henüz 12 haftalık bile değildi ve birisi bu yavruyu kışın ortasında bir alışveriş sepetinin içine bırakıp gitmişti.

Kelly, Labrador Retriever kırması olan bu köpeği gördüğünde, birbirleri için yaratıldıklarını biliyordu. Böylece, Kelly her ne kadar bir evcil hayvan evlat edinme planı yapmamış olsa da, Charly’i sahiplenmeye karar verdi. Hayat bazen sürprizlerle doludur.

Düğün Organizasyonunun Tam Ortasında Konulan Kanser Teşhisi

Charly ve  Kelly’nin hikayesi burada bitmedi. Bir süre sonra bu ikili Amerika’nın Colorado eyaletine taşındı. Kelly orada, iş arkadaşı olan James Garvin’le tanıştı ve 2010 yılında bir ilişki yaşamaya başladılar.

Düğünlerini planlarken Kelly ve James için her şey mükemmel gidiyordu. Ancak geçtiğimiz bahar ayında Charly Bear bir yürüyüş esnasında birden bire şiddetli bir kasılma yaşadı. 

Bu olayın hemen ardından Charly’e farklı farklı testler yapıldı ve ne yazık ki Charly için haberler pek iyi değildi. Charly’nin beyninde tümör vardı. Ve hastalığın seyri iyi görünmüyordu.

Verilmesi Gereken Zor Bir Karar: Bir Evcil Hayvanı Uyutmak

Kelly ve James, Charly’e yüksek kalitede bir yaşam sunamadıkları için onu uyutmaya karar verdiler. Tek sebep tabii ki bu değildi. Aynı zamanda Charly’nin nöbetleri de artarak devam ettiği için, köpeğin daha fazla acı çekmesini engellemek istiyorlardı.

Düğün günü gittikçe yaklaşıyordu. Ve çok uzun yıllar boyunca Kelly’nin sadık bir dostu olan Charly’e ötanazi yapılacak olması hem Kelly hem de James için çok büyük bir darbe oldu. Ancak aynı zamanda sevgili köpeklerinin acı çekmesine şahit olmaları da onlar için çok üzücüydü.

Bununla birlikte, Cheryl, düğün töreninden birkaç gün önce hastalığı ile ilgili iyileşme belirtileri göstermeye başladı. Bu nedenle Kelly ve James çifti köpeği uyutma kararını ertelediler.

Beyninde Tümör Olan Köpek Charly, Sahibinin Düğününü Kaçırmak İstemedi

Beyninde tümör olan bu köpek, Charly Bear, işte bu şekilde çok sevdiği sahibinin düğününe katılmayı başarabildi.

Kelly, köpeğinin düğüne kadar hayatta kalmak için mümkün olan her şeyi yaptığından emindi. Charly Bear, Kelly için çok önemli olan bu günde ona eşlik edebiliyor olmak istemişti.

Düğünden çok kısa bir süre sonra köpeğin sağlığı çok hızlı bir şekilde kötüye gitti. Artık köpeğe ötenazi uygulanmasını ertelemek imkansız bir hale gelmişti.

İnsanlara Ulaşan ve Çoğunu Derinden Etkileyen Hikaye

düğünde köpekler

Ancak, düğün için bir fotoğrafçı işe alınmasaydı ya da işe alınmış olan fotoğrafçı başka biri olsaydı, insanlar ve evcil hayvanlar arasındaki koşulsuz sevgi ile ilgili diğer pek çok öyküde olduğu gibi Kelly ve Charly’nin hikayesi de kimse tarafından bilinmeyecekti.

Jen Dziuvenis, Kelly ve köpeği Charly’i görünce ve köpeğin hastalığıyla ilgili ayrıntıları duyunca, bu durumdan derinden etkilendi. Bu nedenle fotoğrafların bazılarını kendi internet sitesinde ve sosyal medya hesabında paylaşmak için Kelly’den izin istedi.  

Beyin tümörü olan ve kalan tüm enerjisini sahibinin düğününe katılmak için toplayan köpek ile ilgili haberler işte bu şekilde medyaya ulaştı. Charly’i kollarında neredeyse hiç gücü kalmamış bir şekilde taşıyan gelinin kız kardeşi Katie Lloyd’un fotoğrafını görüp de bundan etkilenmemek gerçekten de neredeyse imkansız.

Fotoğrafların kaynağı: Fotoğrafçı Jen Dziuvenis’in Facebook Sayfası


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Billedkilde: Fotografens facebook, Jen Dziuvenis


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.