Terk Edilmiş 30 Yaşlı Köpeğe Bakan Kadın İle Tanışın

Terk Edilmiş 30 Yaşlı Köpeğe Bakan Kadın İle Tanışın

Son Güncelleme: 25 Temmuz, 2018

Kendi kendilerine bakmaya zorlanan hasta, yaşlı köpekleri görmekten daha üzücü bir şey yoktur. Ancak, birazdan okuyacağınız bu hikayenin birçok örneğinin olması içinizi ferahlatabilir. Gelin, terk edilmiş 30 yaşlı köpeğe bakan kadın ile tanışın.

Otuz köpek o kadar da çokmuş gibi gelmiyor. O kadar köpeğin sizin evinizde olduğunu düşünebiliyor musunuz? Çok zor çünkü çok azımızın o kadar çok köpeğe bakacak kadar altyapısı ya da yeterli enerjisi vardır. Ancak, Sher Polvinale bu iyiliğin altından kalkmayı başardı. Hikayesini duymak ister misiniz?

30 yaşlı köpeğe bakan kadın

Hayvanları seven bizler gibi, bu kadın da özellikle yaşlı, terk edilmiş hayvanları gördüğünde çok üzülüyordu.

30 yaşlı köpeğe bakan kadın

Terk edilmiş yaşlı hayvanların, hayatlarının son zamanlarını tek başına geçirmek zorunda kalıyor olmaları Sher’i çok üzüyordu. Hayvan ya da insan fark etmez, yaşlıların özel bir bakımı hak ettiğini düşünüyor. 

Sher Polvinale, daha sonra köpeklerin hayatını değiştirmek ve yaşlılık çağında dinlenmeleri için iyi bir yer sağlamak amacıyla,  yaşlı hayvan barınağı  “House with a Heart”ı  kurmaya karar verdi.

Bu hayvanların çoğu, terk edilen veya kötü muamele gören ya da sahipleri öldükten sonra yalnız kalan köpekler ve kedilerdir. Barınak ayrıca, yaşlı evcil hayvanlarına gerekli bakımı sağlayamayan hayvanları da kabul eder, çünkü bu evcil hayvanların nasıl bakıma ihtiyaç duyduklarını en iyi Sher biliyor.

Yaşlı bir köpeği sahiplenmek isteyen birini bulmak çok zordur. Ancak, bu Sher’in umurunda değil çünkü bu hayvanların, kendisi ve çalışma arkadaşları sayesinde ihtiyaçlarının karşılandığını bilmek onu mutlu ediyor.

30 köpeğe nasıl bakıyor?

Bazı köpekler diğerlerine göre daha iyi durumdalar. Bazıları zar zor yemek yiyip yürüyebiliyorken, bazıları hala koşabiliyor. Bu kadar çok hayvanın takibini yapabilmek için iyi organize olmak zorundalar çünkü özellikle her hayvanın kendine has ihtiyaçları var.

Bunu yapmak için, sığınak her hayvanın kaydını tutuyor ve hangi hayvanların hangi ilaçları kullandıklarını, hangi yiyecekleri yediklerini ve hayvanların önemli tıbbi randevularını hatırlamak için takvim kullanıyorlar.

Bütün hayvanlar evlerindeymiş gibi hissediyor. Barınak çalışanlarını ve Sher’i çok seviyorlar. Hayvanlar, hayatlarının geri kalanını birlikte geçirebilecekleri bir aileye sahip olmaktan dolayı mutlular.

Barınak nasıl geçimini sağlıyor?

Bu kadar hayvanın bakımının ucuza mal olmayacağı çok açık. Sher’in barınağı bir hayır kurumudur. Sher asla para talebinde bulunmaz. Ancak bazı durumlarda, köpeklerin ihtiyaç duydukları tedavi ya da ameliyatlar 8.000 doları bulabiliyor. Bu para Sher’in ya da gönüllülerin ceplerinden çıkıyor.

Bu sebeple, barınağın çevresindeki insanlar bağışlarda bulunmaya başladılar. Bu bağışlar özellikle bu hayvanlar için uzun süreli sağlık bakımı için harcanıyor. Barınak, gelecekteki operasyonlarda veya tedavilerde kullanmak için o ayın bütçesinden artan paraları saklıyor.

İsterseniz, siz de Sher’in bizzat oluşturduğu barınağın internet sitesine bir bağış yaparak yardım edebilirsiniz. Şüphesiz ki bağış yapmak, birçok hayvanın yaşamını iyi yönde etkileyecek cömert bir eylemdir. Bağış yapmak için bundan daha iyi bir yer olabilir mi?

Keşke bu barınakları kurmak gerekmeseydi; herkes kendi yaşlı evcil hayvanlarıyla ilgilenseydi. İyi ki böylesine cömert bir ruha sahip insanlar var. Tebrikler Sher!

Fotoğrafların kaynağı: lanubedealgodon.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.