Kötü Muamele Görmüş Köpeklerin Gerçek Arkadaşlığı

Kötü Muamele Görmüş Köpeklerin Gerçek Arkadaşlığı

Son Güncelleme: 30 Nisan, 2022

Bazen, zorluklar ve acılar iki arkadaşı bir araya getirebilir.

Bugün size arkadaşlığın bir sınırı olmadığını gösteren bir hikaye anlatıyor olacağız. Aslına bakarsanız, bazı talihsizliklerin iyi bir tarafı vardır. Bu, Sammie ve Simon’un hikayesi. Sammie ve Simon birbirleriyle tanıştıklarında her ikisi de berbat bir durumdaydı. Ne var ki, aralarında güzel bir arkadaşlık gelişti.

Sammie’nin Hikayesi

Sammie 4-aylık bir boxer yavrusu.Bir sahibi olup olmadığı bilinmiyor. Belki de Sammie dünyada terk edilmiş binlerce köpekten bir tanesi.

>Ne yazık ki, birisi yalnızca dört aylık olan bu yavruya eziyet etmiş.  Sammie’yi mavi bir sprey boya ile boyayıp, kafasından ve ayaklarından vurmuş.

Sonrasında, Arabanın arkasında sürüklemişler. Bu sırada, herkes onun öldüğünü düşünmüş. Birisi neden böyle bir şey yapar hiçbir fikrimiz yok. Ama, bu istismarcılara karşı adaletin yerini bulmasını istiyoruz.

 New York Kurtarılmış Köpekler Rock NYC Gözetmeni Sammie’nin aşırı derecede kötü olan durumundan haber olunca, derhal Paws & Claws kliniğinden yardım istedi. Aynı şehirde olan bu klinik, gözetmen ile birlikte günlerdir hayatı için mücadele eden bu hayvan için sorumluluk aldı. Ne yazık ki, yaralar son derece derindi.

Buna rağmen, yüz yıl düşünse Sammie’nin aklına gelmeyecek bir şey oldu. . . . Bir arkadaş edindi!

Simon’un Hikayesi

Maalesef, Simon da aynı şekilde istismar kurbanı bir yavru köpek.  Simon, 4 yaşında çok güzel bir Border Collie. Sahibi mi, yoksa başka birisi mi bilemediğimiz biri tarafından vücudunda büyük yaralar açılarak ölüme mahkum edilmişti.

Pek çok diğer köpekler için de olduğu gibi, kurtarılmış köpekler barınağı iyileşmek için haftalarca hastanede tedavi gören Simon’un kurtarmak için harekete geçti.

Yalnızca gözlerine bakarak bile istismarın izlerini görebilirsiniz. Yüzünde korkmuş bir ifade var, ama gözlerinde birisinin onu önemsediği, sevgi ve sabırla iyileştirileceği bir yer bulmuş olmanın verdiği mutluluk pırıltısı var. Ve en güzel tarafı da kesinlikle beklemediği bir şeydi. . . Bir arkadaş bulmak!

Sammie ve Simon’un Arkadaşlığı

Neden sadece belirli bir kişi ile arkadaş olursun? Elbette arkadaş olmak için yüzlerce kişi vardır ama sen özellikle bir tanesini seçersin. Çünkü o kişi sizi etkileyen, hayatınıza pozitiflik getiren ve sizin en iyi yönlerinizi ortaya çıkartan biri olur.

Simon’un Sammie’ye yaklaşmasının sebebi de bundan dolayı. Tedavi gören düzinelerce köpek içinde Simon Sammie’yi gördü ve ona yakınlaşmaktan kendini alamadı.

Sammie hala yürüyemiyor ve sürekli yatıyor olsa da, tanıştıkları günden beri Simon her fırsatta onu görmeye gidip saatlerce beraber vakit geçirdi.  Sadece birbirlerine bakıyorlar, ancak fotoğraftan da görebileceğimiz gibi, birbirleriyle gözleriyle konuştuklarını kesin olarak biliyoruz.

Sammie’nin üzücü ifadesi, Simon’un içten tavırları ile sergilediği arkadaşlığı sayesinde azalıyor.

Her iki köpek de , daha mutlu ve birbirlerinde iyileşme gücü bulmalarına yardımcı olan güzel bir bağ kurdular.  Sammie ve Simon’un arkadaşlık hikayesi ve koşulsuz sevgileri gözlerimizi yaşartıp, kalbimizi sevinçle kapladı.
Sevginin her şeyi iyileştirdiği söylenir. Sammie ve Simon’un hikayesinde de böyle mi olacak? Elbette, evet cevabı kulaklarımızda yankılanıyor!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.