İki Bacaklı Kedi Able ve Yürekleri Burkan Hikayesi

23 Ocak 2021
Kedilerin de hayatın onların karşısına çıkardığı zorlukları aşma yetisi olması gerçekten harika. İki bacaklı kedi Able için de olan tam olarak bu.

Bu yazımızda her zaman mutlu, enerji dolu olan ve hayattan keyif alan iki bacaklı kedi Able ve onun hikayesini anlatacağız.

Gerçekten kalbimize dokunan hikayeler var. Özellikle de dirayet gösterme ve zorlukları aşmak ile ilgililerse. Her türün fiziksel zorlukları aşma kabiliyeti olması gerçekten de harika. Yaralı ya da engelli hayvanlar kendileri hakkında üzgün hissetmeden her gün yaşamaya devam ediyorlar.

Bu hikaye, aynı zamanda kanguru-kedi olarak da bilinen iki bacaklı kedi Able, Bangkok, Tayland’da yaşayan umarsız ve mutlu bir hayvan. Ön bacaklarını bir kazada kaybetti ama arka bacakları ile tekrar hayata tutunmayı başardı.

Daha genç zamanlarında bu kedi sokaktaki gevşek kablolardan çok büyük bir elektrik şoku yemiş. Patlama sesi o kadar yüksekmiş ki etrafta yaşayan insanlar bir bomba patladığını sanmış.

Bunu takriben, Able’ın kuyruğu ve ön bacakları düşerek onu diğer agresif sokak hayvanlarına karşı savunmasız bıraktı. Bununla beraber, kazadan yedi gün sonra, çevrede yaşayan çiftlerden biri Able’ı bir sokak arasında mahsur kalmış bir şekilde buldu. Kazanın, Able bir apartmanın çatısında bir kuşu kovalamaya çalışırken dikkat etmeden bir elektrik akım kablosuna dokunduğunda gerçekleştiği düşünülüyor.

Gürültülü patlamadan sonra

Kazanın sonucunda Able sadece iki ön bacağını değil kuyruğunu da kaybetti. Buna rağmen, başına gelen kötü şeyleri umursamaksızın hayattan pes etmedi. Birileri onu iyileştirdiğinde çok kötü yaralanmıştı. Ön bacakları ve kuyruğu çoktan ortadan kaybolmuştu. Onu bulan çift ona Able ismini verdi ve tamamen iyileşeceği konusunda hiçbir zaman umudunu kaybetmedi.

Onu birçok veteriner ziyaretiyle beraber sağlıklı hale geri getirdiler, yaralarıyla ilgilendiler ve bolca sevgiye boğdular. İki yıl sonra Able tam olarak sağlığına kavuştu ve bugünlerdeki mutlu kedi haline geldi. Basamakları çıkmayı, diğer kedileri kovalamayı ve hatta kanguru gibi zıplayarak duvarların üzerinden atlamayı bile öğrendi. Onu sahiplenen kişiler ona Able (hünerli) ismini verdi çünkü sıradan kediler gibi istediği gibi hareket edebiliyor.

İki bacaklı kedi Able ünlü oluyor

İki bacaklı kedi dino

Able’ın iyileşmesi uzun bir süreçti ama şimdilerde durmak bilmiyor. Tabi ki herkes Able’ın nasıl yürüdüğünü, özellikle de merdivenlerden indiğini duymak ve öğrenmek istiyor. Bundan dolayı Instagram profilinde 90.000’in üzerinde takipçisi var.

Able’ın kullanabileceği bazı protezler var ama sahibi onun bu protezlere ihtiyacı olduğunu düşünmüyor. Bu iki bacaklı kedi sadece arka bacaklarını kullanarak gayet güzel yürüyebiliyor. Merdivenlerden inip çıkabiliyor, yatağa girip kalkabiliyor ve etrafta hoplayarak istediği şeyi yapabiliyor.

Able’ın engelleri aşma hikayesi dünyadan gizli tutulamazdı. Tecrübeleri yolunu sosyal medya ağlarına buldu ve kendi hayatlarında aynı zorlukları yaşayan insanlar için bir ilham oldu.

Evet bu kanguru-kedi internette çok ünlü. Bununla beraber en önemlisi artık mutlu olduğu ve sevildiğini hissettiği bir evin içerisinde.

Bir tavşan ve kedi

Zorlukları aşan hayvanlar

Bu bir hayvanın zorlukları aştığı ya da kötü bir kazadan sonra hayatta kaldığı ilk sefer değil. Maalesef, dışarıda istismar ya da kazalar yüzünden uzuvlarını kaybetmiş olan birçok hayvan var.

Hayvanların olumsuz durumlarda nasıl tepki verdiği hakkında düşünmek gerçekten de bizi ilerlemeye cesaretlendiren bir durum. Bizim de karşımıza çıkan herhangi bir şeyi aşabileceğimizin farkında varıyoruz. Her şey bize karşıymış gibi gözükse de içimizde devam etmemizi cesaretlendiren çok güçlü bir hayatta kalma içgüdüsü var.

Bu iki bacaklı kedinin hikayesi bir güç gösterisi örneği. Unutmayın, hayatınızda ne olursa olsun, hala hayattasınız. Hayat, her gün tadını çıkarabileceğiniz bir hediye. Tıpkı Able gibi, her günü o gün sonmuş gibi yaşayın.