Rexie, Tekerlekli Sandalye Kullanan Kedi

Rexie, Tekerlekli Sandalye Kullanan Kedi

Son Güncelleme: 19 Kasım, 2018

Bugün sizin için, teknolojik gelişmeler sayesinde artık tamamen normal bir hayat yaşayabilen bir kedi hakkında sürükleyici bir hikayemiz var. Onun adı Rexie. Onun hikayesini duymak ister misin?

Rexie’nin hikayesi

Çok küçük bir kedi yavrusuykenRexie çok ciddi bir kaza geçirdi. Bir pencereden düştü, küçük olduğu ve henüz bütün eklemleri tamamen gelişmediği için arka bacaklarından çok ağır bir şekilde yaralandı.

Rexie terk edilmiş bir kedi değildi – hiçbir şekilde. Rusya’da yaşadığı ve hala sahibi olan annesi, Daria Minaeva vardı. Daria kazadan hemen sonra, Rexie’yi acil servise götürdü .

Kedi, gereken tüm testlerin yapılması için birkaç gün için hayvan kliniğine yatırıldı. Rexie’nin sahibi, Daria’nın yürek burkan haberi alması çok uzun sürmedi: Güzel kedinin arka bacakları felç olmuştu.

Doktorlar, Rexie’nin üç ay daha hayatta kalamayacağını düşünmüştü, ama dayanma gücü onları hayrete düşürdü. Daria bununla yetinmedi ve ikinci bir görüş almak istedi, ama görüştüğü kişilerin hepsi de aynı sonuca vardı: Rexie arka bacaklarını tekrar hareket ettiremeyecekti.

Daria, küçük tüylü dostunun bir gün nasıl bir normal yaşamı olabileceğini düşünmeden edemiyordu. Rexie’nin ona baktığını her gördüğünde ve arka bacağını yaladığında, her defasında kalbi kırıldı.

Ve bir umut vardı…

Daria, bu tür bir felç için hangi seçeneklerin olduğunu bilmiyor olsa da, internette arama yapıp, kedileri olan profesyoneller ve insanlarla konuşmak için zaman ayırdı.

Sonra Rexie’ye daha iyi bir yaşam kalitesi verebilecek bir şey buldu. Sadece arka bacaklarda kullanılabilecek küçük bir tekerlekli sandalye bulunduğunu öğrendi. Bu harika bir fikirdi!

Kediler için olan tekerlekli sandalye neye benziyor?

felç geçirmek

Sahibi onu iterken ya da bunun gibi bir şey yaparken, oturmuş bir kediyi hayal etmeyin. Kediler için olan tekerlekli sandalye, hayvanın hareket kabiliyetini kaybetmemesini ve aynı zamanda onun fiziksel formunu korumasını sağlar, bu şekilde  egzersiz yapmaya devam edebilir.

Felcin arka bacaklarda meydana geldiği Rexie’nin olduğu gibi durumlarda, kediler için tekerlekli sandalye, alüminyum malzeme veya her türlü hafif ve dayanıklı bir malzemeden üretilmiş olan iki çubuktan (her tekerlekte bir tane olacak şekilde) ve iki tekerlekten meydana gelir.

Tekerlekler, arkasından geçen alüminyumdan yapılmış U şeklindeki çubuğa bağlanırlar. U’nun ön tarafında, hayvanın ilerlemesini ve sandalyenin hareketini durdurmasını sağlayacak olan bir tür kemer vardır.

Ayrıca, hayvanın felç olmuş olan bacaklarının tekerleklere sıkışmasını önlemek için, onları hareketsiz hale getirecek olan bazı özel bağlantı aparatları da vardır.

Bu sandalyeler, kısmen felç olmuş olan Rexie gibi hayvanlar ve hatta bir uzvu kesilmiş olanlar için harikadır. Bu t ekerlekli sandalye, bugün sizlere bahsettiğimiz kediye nasıl yardım etti?

Rexie’nin yeni hayatı

Daria, Rexie için bir tekerlekli sandalye aldığında, her şey daha iyi yönde değişti.  Tekerlekli sandalye, kedinin normal bir yaşam sürmesine izin veriyor. Sahibi ile birlikte dışarı çıkıp parka yürüyor ve hatta kelebek ve böceklerin peşlerinden koşturuyor.

Rexie, tıpkı diğerleri gibi normal bir kedi oldu. O şimdi iki yaşında; sevildiği ve iyi bakıldığı bir evde yaşayan mutlu bir yavru kedi. Başka bir kedinin yapabileceği her şeyin aynısını yapabilir.

Neyse ki Daria, bu korkunç kazadan sonra onu uyutma kararı almadı ve bu yüzden bugün artık, Rexie’nin harika bir hayatı var. Bu hikaye tüm evcil hayvan sahipleri için bir ders niteliğinde. Acele etmeyin, ikinci bir görüş alın ve evcil hayvanınıza daha iyi bir yaşam verebilmek için elinizden gelen herşeyi yapın. Belki de bir gün, Rexie’nin muhteşem hikayesinde olduğu gibi, işe yarayabilir.

Fotoğraflar: https://noticias.terra.com.mx


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.