Türler Arası Dostluk: Bir Kedi, Bir Köpek ve Bir Sıçan

Bu; bir kedi, bir köpek ve bir sıçan arasındaki türler arası bir dostluğun hikayesidir.
Türler Arası Dostluk: Bir Kedi, Bir Köpek ve Bir Sıçan

Son Güncelleme: 05 Mayıs, 2021

Çoğu insan, bazı türlerin ölümcül düşman olduğunu ve asla anlaşamayacağını düşünse de, bu türler arası dostluk hikayesi, bize sevgi ve arkadaşlık konusunda tatlı bir ders veriyor. Bugün size üç ayrılmaz dost hakkında bildiklerimizi anlatacağız: Bu dostlar bir köpek, bir kedi ve bir sıçan.

Sahipleri onlara Üç Silahşörler diyor. Bu hikayenin bu kadar ilginç olma sebebi; son derece farklı doğaları nedeniyle bir köpeğin bir kedi ile iyi geçindiğine çok rastlanmaması, ve kemirgenle bir kedi için bu durumun çok daha nadir olmasıdır. Elbette kuralların her zaman istisnaları vardır.

Bu güzel hikayenin ana karakterleri, Jack ismine cevap veren iki renkli bir kedi, Sasha adında bir köpek ve sevimli küçük siyah bir sıçan olan Tweaks’tir. Bu kemirgen sanki ortada hiç tehlike yokmuş gibi takılıyor ve etrafta dolaşıyor. Ve bunun nedeni, gerçekten de bu ortamın onun için hiç tehlikeli olmaması! Bu üç hayvan bir miras nedeniyle kendilerini Wisconsin’deki Oshkosh Area Humane Society’de (OAHS) buldular.

Türler arası dostluk

hep beraber takılan üç sevimli hayvan

Bu arkadaşların hayatı, bildiğiniz herhangi bir evcil hayvanın hayatı gibiydi. Üçü, sahiplerinin onları sevdiği ve onlara değer verdiği bir evde birlikte yaşıyordu. Kışın asla üşümüyorlardı, asla aç kalmıyorlardı ve hiç istismara uğramamışlardı. Maalesef aileleri 2008 ekonomik krizi nedeniyle finansal istikrarını kaybetti. Artık hayvan dostlarına bakamıyorlardı.

Üç hayvanı yerel bir barınağa bırakmanın zor ve acı verici kararının nedeni buydu. Bununla birlikte, sonunda, üç arkadaş bir ev buldu ve oldukça iyi bir hayata sahip oldular.

OAHS İletişim ve Eğitim Koordinatörü Cheryl Rosenthal, “Ailenin evlerinin boyutunu küçültmesi gerekiyordu ve üç hayvan için yer yoktu. Bu yüzden onları burada bıraktılar. Bu üç dostun birbirinden ayrılması imkansız,” diyor.

Barınak işçilerine göre bu köpek, kedi ve sıçan birlikte yaşamayı ve iyi geçinmeyi öğrendi. Bu yüzden birbirlerinden bir an bile ayrılamazlar, yani onları farklı ailelerin evlat edinmesi söz konusu değil. İnsan ailelerinin onları barınağa bırakmasının nedenlerinden biri de tam olarak buydu zaten.

Üç arkadaşın yeni evlerine gelişi

Köpek, kedi ve sıçanın sahipleri onları OAHS barınağına yerleştirdiklerinde, sağlıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için onları bazı testlere tabi tutmak zorunda kaldılar. Arkadaşlarını birkaç dakikalığına terk etmek zorunda kalan kediyle başladılar. Bunu yaptıklarında, davranışlarında ani bir değişiklik fark ettiler. Cheryl’a göre kedi çok korkmuştu. Hayvan, veterinerle işbirliği yapmamış ve ona her dokunma girişiminde tıslamıştı. Asistanlardan biri köpeği yanlarına getirmeyi tavsiye etti ve Sasha’yı gören Jack’in tavrındaki değişiklik inanılmazdı. Köpek içeri girer girmez, arkadaşının yanında olduğunu bilen kedi rahatlamıştı.

Buna şahit olduktan sonra, ayrılmaz üçlünün üçüncü üyesini de muayene odasına getirmeye karar verdiler. Gönüllüler, Tweaks’in Sasha’ya doğru nasıl koştuğuna ve birbirlerini nasıl hemen yalamaya başladıklarına hayran kaldılar.

Daha sonra, personel onları izlemek için üç hayvanı bir odada yalnız bıraktı. Bunu yaptıklarında, kemirgenin o sırada uyumakta olan kedinin bacaklarının altında bir noktayı seçtiğini gördüler. İki dost bu şekilde yattılar ve hatta kedinin bu küçük kestirmesine sevimli sıçan da katıldı.

Üçlü yeni bir yuva buluyor

O andan itibaren, barınaktan sorumlu kişiler onlara “Rat Pack” (Sıçan takımı) demeye başladılar ve onların kalıcı olarak bu barınakta yaşamalarına karar verdiler.

Bir gün, bir köpek ve bir kedi sahiplenmek isteyen bir çift barınağa geldi. Sasha ve Jack’i evlerine götürmeyi çok istiyorlardı. Ancak, bu minik grubun bir sıçan da içerdiğini öğrenir öğrenmez reddettiler. Fareleri sevmeyen sahip adayı Kathy, “mümkün değil” dedi. Ancak daha sonra fikrini değiştirdi. Barınaktaki gönüllüler onu Tweaks ile tanıştırdı ve Kathy bu sıradışı kemirgene aşık oldu.

Yeni evlerinde, yer ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabilen sevgi dolu bir aileyle sonsuza dek mutlu yaşadılar. Bu hikayenin iyi yanı, sonunda birlikte kalmaları ve türler arası dostluklarını sürdürebilmeleri!

İlginizi çekebilir ...
Kedi ve Köpeklerin Dostluğu: Üç Harika Örnek
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Kedi ve Köpeklerin Dostluğu: Üç Harika Örnek

Bazı insanlar kedi ve köpeklerin dostluğu söz konusu olamaz der. Bu makale, hem köpek hem de kedi sahiplenmek isteyenlere adanmıştır.