Vampir Kirpi Huff ile Tanışmış mıydınız?

Hem internet hem de hayvanlar bizi şaşırtmaya devam ediyor. İkisini bir araya koyduğunuzda eğlenceye doyum olmaz. Bugün, "vampir" kirpi Huff'tan bahsedeceğiz.
Vampir Kirpi Huff ile Tanışmış mıydınız?

Tarafından yazılmıştır Editör Ekibi

Son Güncelleme: 11 Aralık, 2023

İnternette yüzlerce belki binlerce güzel kedi ve köpek fotoğrafı görmüşüzdür. Bazıları komik, bazıları garip ve bazıları da çok eğlenceli… Bugünkü makalemizde, interneti kasıp kavuran başka bir hayvandan, vampir kirpi Huff’tan bahsedeceğiz!

İnternette inanması güç iki arkadaşın arkadaşlığı üzerine birçok hikaye okumuşuzdur. Aynı zamanda hayvanların bizi güldüren birçok davranışıyla karşılaşmışızdır. Bugün de o hayvanlardan birisi olan Huff’tan bahsedeceğiz.

Karşınızda Vampir Kirpi Huff!

kirpi

Evcil hayvan olarak kirpi beslemek çok yaygın olmasa da, giderek birçok insan kirpi sahiplenecek cesareti kendinde buluyor. Aslına bakarsanız, kirpi tehdit edilmediği sürece ve genç yaştan itibaren insanlarla yaşamak için sosyalleştirilirse gayet de nazik bir canlı olabilir.

“Vampir” kirpi Huff tatlı, sevimli ve oldukça ünlüdür. Instagram hesabında halihazırda 25.000 takipçisi bulunmaktadır.

Kirpilerin yüzleri oldukça tatlıdır. Onlardan o kadar korkmasaydık, sadece birinin yüzüne bakarak bile aşık olabilirdik. Ancak, daha önce de söylediğimiz gibi evcilleştirilmiş bir kirpi, tıpkı herhangi bir evcil köpek veya kedi kadar nazik olabilir. İlginç bir şekilde, kirpilerin diğer dişlerinden daha önde olan iki ön dişi vardır. Huff da adını bu özellikten almıştır.

İnternet yıldızı Huff

Huff’un sahibinin internete koyduğu fotoğraflar harika. Çok iyi düşünülmüş ve çekilmiş. Bu yüzden de Instagram’da oldukça çok sayıda takipçisi var. Buna ek olarak, Huff da fotoğraf çekimlerinden hoşlanıyor gibi çünkü bütün fotoğraflarda yüzünde mutlu bir ifade var.

Yine de Huff’ın hayatındaki her şey bu kadar değil. Eski sahibi tarafından kötüye kullanıldığı için hayvan derin bir depresyona girmişti. Şimdiki sahibi Carolyn, Huff’ın durumunu öğrendiğinde onu sahiplenmiş ve Huff’ın da kendi duygusal problemlerinde ona yardımcı olduğunu söylemiştir. Carolyn şöyle anlatıyor:

“Instagram hesabını açma sebebim, benim gibi birçok insanın duygusal bozukluklardan muzdarip olduğunu bilmem. Bu yüzden onları her gün  gülümsetecek bir şeyler paylaşmak istedim. Huff biraz inatçı ve huysuz olsa da içi sevimli, şefkatli ve yürekli. Belki de bu yüzden kirpiler giderek popülerleşmektedir.”

Carolyn bu fikrin bu kadar zirveye ulaşacağını hiç düşünmemişti. “Vampir” kirpi Huff dünya çapında bilinmektedir. Ayrıca, Instagram’da yapılan yorumlara göre fotoğraflarıyla birçok insanı gülümsetmektedir.

Sosyal medyadaki diğer ünlü hayvanlar

kirpi

Sosyal medyadaki tek hayvan Huff değil. Farklı makalelerde diğer birçok hayvandan bahsettik. Bunlardan bazılarına değinelim:

  • Tüylü ikili. Kör bir köpek ve onun rehber köpeği arasındaki dostluk, sosyal medyayı sallamaktadır. Onların güzel ilişkisi ve rehber köpeğinin yaptığı iş binlerce kişinin yüreğinde yer edinmiştir.
  • Somurtkan köpek. Bir hastalık dolayısıyla (çok ciddi bir şey değil neyse ki) kızgın bir surata sahip olan yavru köpek, kızgın suratıyla internet alemini kendine hayran bırakmıştır.
  • Balkabağı rakun. Kendini köpek sanan bir rakunun etrafı köpeklerle çevrili bir fotoğrafı, kendisine binlerce takipçi kazandırmıştır. Köpeklerin etrafında o kadar rahat olması ve onları taklit etmesi de kendisine hayran bırakan cinsten!

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.