Köpek Kulübesini Süslemek için 5 İpucu

27 Temmuz 2019
Köpek kulübesini süslerken zehirli olmayan ve köpeğinizi zorlu hava koşullarında koruyabilecek materyaller seçmelisiniz. Her mevsimde köpeğinizi sıcak ya da serin tutacak alanı, yatağı, örtüleri ve mama kabının yerini belirlemeniz abartıya kaçmak değildir.

Köpeğiniz rahat ve güvenli olduğu sürece kulübesinin nasıl göründüğünü umursamaz. Eğer bir köpeğiniz varsa, onlara samimi bir ev ortamı hazırlamalısınız. Köpek kulübesini süslemek için birçok yaratıcı yöntem bulunmaktadır. Bu 5 ipucunu uygularsanız, ön ve arka bahçeniz harika gözükecektir.

Tüylü dostunuzun ihtiyaçlarını karşılayan doğru malzemeyi seçmek çok önemlidir. Yeni bir moda olarak, insanlar evcil hayvanları ile yaşam alanlarını süslemekte veya yeniden düzenlemektedir.

Piyasada birçok köpek kulübesi bulabilirsiniz. Modeller, tarzlar, fiyatlar sınırsızdır. Bazı insanlar ailesiyle yeni baştan kulübe yapmayı tercih ederler. Neye karar verirseniz verin, köpeğinizin kulübesini bu 5 ipucu ile süslemeyi deneyin.

Köpek kulübesini süslemek için doğru malzemeyi seçin

Köpek kulübesini süslemek için kullanacağınız malzemeyi seçerken hava koşullarını göz önünde bulundurmak gerekir. Neme ve yüksek sıcaklıklara karşı yalıtım sağlayabilecek malzemeleri seçin.

  • Plastik: Bu malzeme dayanıklı olması ve temizlemesi kolay olmasına rağmen, çok fazla ısı çeker. Eğer köpeğinizin evi için bu malzemeyi kullanırsanız, kulübeyi gölgede iyi havalanan bir ortama koymaya özen gösterin.
  • Beton tuğlalar: Bu, harika bir malzemedir. İyi bir yalıtım malzemesi olduğu için dışarıda hava çok sıcak olsa bile kulübenin içerisindeki sıcaklık aynı kalacaktır.
  • Tahta: Sağlamdır ve köpek kulübelerinde fazlasıyla tercih edilmektedir. Ancak, hava koşullarına dayanabilmesi için tahtanın düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir.
tahtadan köpek kulübesi

Kulübe güzel olmalı ve iyi bir yere konumlandırılmalıdır

Köpeğinizin kulübesini nereye konumlandırdığınız çok önemlidir. Birçok etkeni göz önünde bulundurmanız gerekir. İlk olarak, her köpek ırkı dışarıda kalmaya uygun değildir. İkinci olarak, köpeğinizi soğuktan ve yağmurdan korumanız gerekeceği için hava koşulları önemli bir etkendir.

  • Köpeğinizin uyurken, oynarken ve yemek yerken rahat edebileceği genişlikte bir yerin olması önemlidir.
  • Kulübe şiddetli rüzgarlardan ve aşırı güneşten korunmalıdır.
  • Köpeğinizin rahatça girip çıkabileceği genişlikte olmalıdır. Çatısı, köpeğinizin boyunun iki katı olmalı ve içerisi köpeğinizin rahatça yatabileceği genişlikte olmalıdır.

Temiz bir kulübe köpeğinizin rahatı ve sağlığı için gereklidir

Köpeğinize hoş ve samimi bir ortam sağlamanız çok önemlidir. Kısacası, ihtiyaçlarını karşılayan bir yer.

Ayrıca, temiz bir kulübe köpeğinizin sağlığı ve rahatı için gereklidir. Bu sebeple, yataklarını ve minderlerini temizlemek için toksik olmayan deterjanlar kullanmalısınız. Köpeğinizi kışın sıcak tutabileceğiniz çeşitli minderler ve battaniyeler; yazın serin tutacak örtüler bulabileceğiniz özel mağazalar vardır.

Köpek kulübesini süslemek için canlı ve çekici renkler seçin

Boya, dayanıklı ve yıkanabilir olmalı, toksik olmamalıdır. Köpeğinizin kulübesini eşsiz ve çarpıcı desenlerle süsleyebilirsiniz: Kareler, çizgiler ve hatta harflerle. Ayrıca köpeğinizin hayatını açıklayan sözler, yapıştırmalar ve mağazadan alabileceğiniz başka şeylerle kulübeyi süsleyebilirsiniz.

kulübe süslemek

Çiçek kullanmak ya da ekmek her zaman doğru bir tercihtir. Seçtiğiniz bölge çok fazla güneş alıyorsa, bir şemsiye ekebilir veya renkli güneşlikler çekebilirsiniz.

Mama ve su kabı aynı yerde olabilir

Köpeğinizin mama ve su kabının her zaman yakında ve ulaşılabilir bir yerde olmasını sağlayın. Aynı şekilde köpeğinizin oyuncaklarını düzenli saklamalısınız. Bunun için bir çekmece kullanabilirsiniz.

Eğer arka bahçenizde köpek kulübesi için yeterli bir alan yoksa, evinizde bir yer ayırabilirsiniz. Sadece tüylü dostunuza ayırdığınız bir yer. İyi havalandırılan bir yer ya da pencere kenarı olmasına dikkat edin.

Köpeğinizin yerini ya da kulübesini süslerken, sevdiğiniz renkleri kullanarak evinizin tarzına uydurabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan köpeğinizin oyuncakları için bir çekmece ve sevimli bir battaniye.