Varlığından Haberdar Olmadığınız 13 Kedi Cinsi

Eğer benzersiz hayvan cinsleri görmeyi seviyorsanız okumaya devam edin! Bugün size varlığından haberdar olmadığınız 13 kedi cinsinden bahsedeceğiz. O yüzden şaşırmaya hazır olun.
Varlığından Haberdar Olmadığınız 13 Kedi Cinsi

Son Güncelleme: 22 Şubat, 2021

Kediler tahmin edilemez varlıklar ve bazıları için de oldukça gizemli hayvanlar. Varlığından haberdar olmadığınız 13 farklı kedi cinsi bugün sizlerle paylaşacağımız konu olacak.

Bu varlığını bilmediğiniz kedi cinslerinin her birinde özel bir güzellik varBizimle beraber bir göz atmak ister misiniz?

Varlığından haberdar olmadığınız 13 kedi cinsi

Japon Bobtail

Eğer Hello Kitty’i biliyorsanız, bu Japon kedisi ona çok benziyor. Hatta bu ülkenin bir sembolü haline gelen bu oyuncakla ilişkilendiriyorlar.

British Shorthair

Bu kedilerin tüyleri kısa ama o kadar yoğun ki sonu gelmez gibi gözükür. Bu da onları çok hantal gibi gösterse de gerçekte aslında sadece çok tüylüdür. Bu tür ilgi odağı olmaya bayılır.

Donskoy Kedisi

Yavru russian blue

Bu kedinin herkese uygun olduğunu söyleyemeyiz. Kendine has görünüşü herkese çekici gelmeyebilir.

Hiç tüyleri yokturama soğuk havalarda da yaşayabilirler. Buna ek olarak, çok uslu ve ilgi seven bir kedi olarak bilinirler.

Norveç Orman Kedisi

Donskoy kedisinin tüysüzlüğünden çok ama çok tüyü olan bir kediye geçiyoruz. Bu kedinin, onu yaşadığı bölgedeki düşük sıcaklıklara hazırlayan kocaman bir kürkü vardır. Aynı zamanda çok enerji dolu olmasıyla da öne çıkar.

Sibirya Kedisi

Bu kedi ailesi kedi tüyüne alerjisi olan kişiler için idealdir. Alerji sorunu yaşamanız mümkün değil çünkü bu kedi kimsenin hapşırmasına sebep olmaz.

Mısır Mausu

Bu kedi bir kaplana hızı da dahil olmak üzere çok benziyor. Saatte 50 kilometre hıza ulaşabilir. Tüylerinde siyah benekleri ve delici bakışları vardır.

Cornish Rex

Bu da neredeyse tüysüz olan ve kocaman kulaklara sahip, şahsına münhasır bir kedi daha. Bu kedilerin sizi kesinlikle etkileyecek ciddi bakışları vardır. Aynı zamanda oldukça ilgi sevicilerdir.

Onları diğer cinslerden ayıran en büyük özellikleri, müthiş mesafelerde olanları duymalarını sağlayan kulakları.

Man Kedisi

Bu kedi, İskandinav kedisine çok benzese de kendisi Birleşik Krallık’tan gelir. Dikkatinizi çeken ilk şey tüyleri olsa da kendine has çok küçük bir kuyruğu da vardır. 

Devon Rex

Eğer oldukça alışılmadık görünüşlü bir kediye hazır değilseniz, sakın bu kediden edinmeyi düşünmeyin. Bu kediler kendilerine has görünüşleri ile ünlüdür. Kısık gözleri vardır ve suratları da sanki sürekli öfkelilermiş gibi asıktır.

Bununla birlikte, karakterleri hiçbir şekilde görünüşlerine benzemez. Oldukça yaramaz ve eğlenceli hayvanlardır. 

Devon rex kedisi

Singapura

Bu kedi Singapur’dan gelir ve devasa gözleri ile sivri kulakları vardır. Oldukça hoş ve sevecenlerdir. Belki de bu keyif dolu karakterleri 15 yıla kadar yaşamalarını sağlayan şeydir.

Scottish Fold

İsminden de anlaşılabileceği gibi, bu kedi İskoçya’dan gelir. Bu küçük kulaklara ve yoğun tüylerine kesinlikle aşık olacaksınız. Gözleri her zaman açıktır ve bir kedidense bir baykuşu anımsatırlar.

Korat Kedisi

Birçok insan bu kedilerin mistik ve paranormal güçleri olduğuna inanıyor. Tayland’da bu hayvanın iyi şans getirildiği inancı var. Birine bu cinsten bir kedi vermek, sevdiğiniz birine iyi dileklerinizi yollamak için sıradan bir gelenek.

Sfenks Kedisi

Çoktan birçok ilginç gözüken kediden bahsettik biliyoruz ama şu kediye bir bakın! Üzerinde bir tane bile tüy yok! Aynı zamanda devasa kulakları ve oldukça asil bir duruşları vardır.

Hiç tüyleri olmamasına rağmen bu kediler aşırı soğuk havalara bile dayanabilirler. 

İşte varlığından haberdar olmadığınız birkaç kedi cinsini sizlere anlattık. Eğer siz de kendine has bazı kedi cinsi biliyorsanız ve bizimle paylaşmak istiyorsanız durmayın!

İlginizi çekebilir ...
Dünyadaki En Küçük 10 Hayvan
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Dünyadaki En Küçük 10 Hayvan

Bugün, size dünyadaki en küçük 10 hayvan üzerine bir yazı paylaşarak doğanın ne kadar da harika olduğunu size göstermek istiyoruz.