Tüy Dökmeyen Kedi Cinsi İster misiniz?

Tüyleri olsa da olmasa da, tüy dökmeyen birkaç cins vardır. Her kedi cinsi, tercihlerinize uyacak bir kişiliğe sahiptir.
Tüy Dökmeyen Kedi Cinsi İster misiniz?

Son Güncelleme: 26 Şubat, 2019

Birçok insanı bir kedi sahiplenmekten vazgeçiren şey kedilerin döktükleri tüy miktarıdır. Bu insanlardan biriyseniz ya da birini sahiplenmeyi düşünüyorsanız, o zaman bir tüy dökmeyen kedi cinsi sahiplenmek ister miydiniz? Eğer öyleyse, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok cins var.

Tüy dökmeyen kedi cinsi ister misiniz?

Hayatınızın bir noktasında, muhtemelen tüy dökmeyen bir kedi cinsi görmüşsünüzdür. Aşağıdaki listede, tüy dökmeyen birkaç kedi cinsi örneği vardır.

Sphynx Kedisi

Vücudunda tek bir tüyü olmayan bu Mısır görünümlü kedi cinsi hakkında bir şeyler duymuş olmalısınız. Tabii, çok çekici kediler değillerdir ama birçok insan için oldukça alımlılardır.

Dinç ve kibirli görünümlerine rağmen harika evcil hayvanlardır. Çocuklara ve ailenin geri kalanına karşı çok şefkatlidirler. Derileri neredeyse fark edilmez bir kürkle kaplanmıştır. Bu nedenle, eğer bu kediler tüy dökerse, tüylerinin izini bulamazsınız. Tüy dökmeyen, bağımsız ve şefkatli bir kedi istiyorsanız, o zaman bu sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Cornish Rex

Bu cinsin tüyleri olmasına rağmen kısa ve kıvırcıktır. Birçok kedi cinsinde olduğu gibi zaman zaman tüy dökerse bile, tüyler düğüm olup üstünde kalacaktır. Bu, onları sık sık taramanın gerçekten önemli olduğu anlamına gelir. Yumuşak kürkün cilde iyi tutunması nedeniyle evinizin hiçbir yerinde tüy bırakmaz.

cornish rex cinsi kedi

Bu kedilerin çok fazla enerjileri olması nedeniyle onlarla oynamak için zaman ayırmanız gerekecek. Ancak, onlar da son derece şefkatlidir ve birlikte tüm eğlenceli anların tadını çıkarabilirsiniz. Bu kedi cinsi, mükemmel bir aile hayvanıdır, çocuklarla bile iyi anlaşır ve her şeyden önemlisi tüy dökmez!

Tonkinese

Bu, bir Siyam ve Birman kırmasıdır ve bu cinsle ilgili dikkatinizi çekecek bir özellik varsa, o da sahip oldukları iyi hafızadır. Bu kediler çok sevecen ve eğlencelidir ve hiç de utangaç değildir. Bu kedilerden biriyle tanıştığınız anda ömür boyu dostunuz olacaktır.

tonkinese kedi cinsi

Bu kedi cinsinden birini ilk defa gördüğünüzde, bu kedinin tüy dökmediğine inanamazsınız. Ancak, bu doğrudur. Bu cins neredeyse tüy dökmez.

Devon Rex

Tüy dökme eğilimi göstermezler, bu yüzden tüy dökmeyen bir kedi cinsi arayan insanlar için mükemmeldir. Tüyleri Cornish Rex gibi hafiftir, ama bu cins çok daha fazla deriye sahiptir. Nerede başladığını ve bittiğini göremezsiniz.

devon rex cinsi kediler

Neşeli, şefkatli ve eğlenceli bir kişilikleri vardır. Aynı zamanda çok fazla enerjileri vardır, bu yüzden bir yaban kedisi gibi tüm evin içinde koştuğunu görürseniz şaşırmayın. Bu kediler her zaman dikkatinizi çekmeyi bekler, bu da kedi cinsinin çok bağımsız olmadığı anlamına gelir.

Sibirya Kedisi

Sibirya Kedisi çok fazla tüye sahiptir, ancak gittiği her yere tüylerini bırakmaz. Kürkü yağlıdır, bu yüzden vücuduna iyi bağlı kalır ve diğer ırklarda olduğu gibi en ufak bir hareketinde uçuşmaz.

tüy dökmeyen sibirya kedisi

Bu kedi, soğuk iklimler için mükemmeldir. Rusya’da, sıcaklıklar sıklıkla sıfır derecenin altına düşebilir. Sibirya Kedisi çok sakin, sade ve sevgi dolu bir kişiliğe sahiptir. Aile ile evde olmayı ve sevilmeyi sever.

Artık, tüyün bir kediye sahip olmamak için bir neden olmadığını görebilirsiniz. Tüy dökmeyen birden fazla kedi cinsi vardır. Bir tane alabilir, evcil hayvan sahibi olmaktan keyif alabilirsiniz ve evi sürekli temizlemeniz gerekmez.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.