Sensiz Olmaz! Köpeğinizle yapabileceğiniz aktiviteler

Köpeğinizle yapabileceğiniz birçok aktivite ve hatta yardımcı olacak bazı uygulamalar bile vardır. Hadi biraz bunlardan bahsedelim.
Sensiz Olmaz! Köpeğinizle yapabileceğiniz aktiviteler

Son Güncelleme: 01 Ağustos, 2019

Köpeği olan insanlar için en zor şeylerden biri, bir yere gittiğimizde onları geride bırakmaktır. Maalesef birçok ülkede evcil hayvanlar hakkında hala farkındalık eksikliği var ve köpeğinizle yapabileceğiniz faaliyetleri düşünmek zordur.

Köpeklerin ayaklı hastalıklar olduğunu, virüs yayan ve herkesi öldüren varlıklar olduğunu düşünen insanlar var. Ancak, köpeğinizle birçok harika yere gidebilir ve onunla birçok harika aktivite yapabilirsiniz .

Köpeğinizle yapabileceğiniz aktiviteler

Köpeğinizle yapabileceğiniz birçok aktivite ve hatta buna yardımcı olacak bazı uygulamalar bile vardır. Hadi biraz bunlardan bahsedelim.

Şehirde

Birçok restoran, güzel açık alanlara sahip olsalar bile köpeklere izin vermez. Bu nedenle, her 4 haneden 1’inin dört ayaklı bir arkadaşı olduğu Bask’ta, köpek sahiplerinin topluluklarında halka açık hangi yerlere evcil hayvanlarıyla gidebileceklerini bilmelerine yardımcı olmak için Dog Vivant adlı bir uygulama geliştirdiler.

Diğer topluluklar için bunun gibi uygulamalar zaten vardır ve ayrıca köpeğinizin nerelere alınacağını size söyleyen sanal kılavuzlar da bulunmaktadır. Bu kuruluşlar arasında restorantlar, barlar, dükkanlar, kütüphaneler ve daha fazlası var. Köpeğinizle bir kitap okuyabildiğinizi hayal edebiliyor musunuz? Komik bir sahne olurdu.

Şehrinizde köpeğinizle gidebileceğiniz yerler için internetten araştırma yapın.

Doğa yürüyüşü

Dürüst olalım, köpeğinizi herhangi bir dağa yürüyüşe götüremezsiniz; bazı dağlar onlar için çok tehlikeli olabilir. Ancak evcil hayvan kabul eden bazı rotalar vardır.

Örneğin, Katalonya’daki  bazı dağlarda, köpeğinizle birlikte yürüyüş yapabileceğiniz parkurlar oluşturulmuştur. Bu harika! Ayrıca diğer sahipler ve köpekleriyle tanışabilir ve parkuru birlikte tamamlayabilirsiniz. Ayrıca köpeğinizle kamp yapmak için bir rehber de sağlarlar.

köpeğinizle yapabileceğiniz aktivitelerden biri seyahat

Köpeğinizle seyahat edin

Köpeklerle seyahat etmek gittikçe kolaylaşıyor. Artan sayıda otel, daha önce bahsettiğimiz DogFriendly programına katılıyor. Affinity’nin evcil hayvanlarla seyahat rehberine göre, İspanya’da 3700 kırsal ev ve 1000 kamp alanına ek olarak evcil hayvan kabul eden yaklaşık 3500 otel var.

Fransa, Hollanda ve Almanya gibi ülkelerde bile köpeğinizin kabul edilebileceği bir yer bulmanıza yardımcı olabilecek internet siteleri bulunmaktadır.

Köpek toplantıları

Köpeğinizle yapacağınız bir diğer iyi aktivite de onu komşularıyla sosyalleşmesi için dışarı çıkarmak. Mahallenizde muhtemelen çok sayıda köpek var ve onlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için Doggy Talky adında bir uygulama bulunmaktadır.

Bu uygulama size yakın yaşayan köpek sahipleri ile bağlantı kurmanızı sağlar. Tanışmak adına sohbet odaları ve özel mesajlar aracılığıyla onlarla iletişim kurabilirsiniz. Yürüyüşte birbirinizle karşılaşana kadar beklemeden mahallede grup sohbetleri yapabilir ve köpek sahipleri ile toplantılar düzenleyebilirsiniz.

Eğlenin!

Bu aslında biraz araştırma yaparak hayal gücünüzü serbest bırakma meselesidir. Köpeğinizle etkinlik planlamanız sıkıntılı bir şey olmak zorunda değildir.

Bunu yapmanıza yardımcı olabilecek yüzlerce uygulama ve internet sitesi var. Bu harika fikirlerin ülkemizde ve başka ülkelerde de kullanılmasını umuyoruz, böylece herkes köpeklerin ailenin bir parçası olduğunu ve bizimle birlikte eğlenmeyi hak ettiklerini öğrenir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.