Sizin ve Köpeğiniz İçin En İyi Beş Uygulama

Sizin ve Köpeğiniz İçin En İyi Beş Uygulama

Son Güncelleme: 13 Haziran, 2018

Yıllar boyunca teknoloji, yaşamı daha da kolay bir hale getirdi. Bugün, bir zamanlar çok can sıkıcı olan günlük görevlerde bile bize yardımcı olan her türlü uygulamaya sahibiz. Bunların içinde tabii ki evcil hayvan sahipleri için olan uygulamalar da var. Bu uygulamalar hayvanlarınızla birlikte daha güzel bir hayat yaşamanıza yardımcı oluyor. Biz de bu makalemizde siz ve köpeğiniz için yapılmış en iyi uygulamalardan bazılarını sizinle paylaşmak istedik.

Siz ve Köpeğiniz İçin En İyi Beş Uygulama

Belki de bu uygulamaların hayatınızı nasıl daha kolay bir hale getirdiğini merak ediyorsunuzdur. Ancak aşağıda yazdıklarımızı okuduğunuzda, bu uygulamaların size ne kadar çok fayda sağlayacağını göreceksiniz. Buyurun, siz de bir inceleyin:

köpekler için uygulama

Mascotas Bienvenidas (Evcil Hayvanlar Hoş geldiniz)

Royal Canin, köpek maması ve diğer evcil hayvan ürünleri satan büyük bir zincir, sizin ve evcil hayvanınız için bu uygulamayı özellikle oluşturdu. Peki bu uygulama ne işe yarıyor?

Ne yazık ki köpeğiniz sizinle her yere gelemiyor. Ancak ikinizin de birlikte gidebileceği pek çok yer var. Peki ama bu mekanların nasıl yerler olduğunu ya da nerede olduğunu nasıl bileceksiniz?  İşte bu uygulama tam da bu işe yarıyor.

Yapmanız gereken yalnızca cep telefonunuzun konum bilgisini açmanız ve bu uygulamanın köpeğiniz ile birlikte gidebileceğiniz yerleri aramasını beklemenizdir. Uygulama, evcil hayvan dükkanlarını, restoranları ve diğer evcil hayvan dostu yerleri size gösteriyor. Bu uygulama ücretsizdir ve hem Android hem de iOS ile uyumludur. Siz de bir göz atın deriz!

Petometer

Köpeğinizi evlat edindiğinizden beri tek başınıza egzersiz yapmanıza artık hiç gerek kalmamıştır. Çünkü artık birlikte egzersiz yapmaktan keyif alabileceğiniz harika bir antrenman ortağınız var.

Eğer siz de köpeği ile egzersiz yapanlardansanız, Petometer, her ikiniz için de uygun olan en iyi uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama sizin ve köpeğinizin hareketlerini, koştuğunuz kilometre sayısını ve yaktığınız kalorileri takip eder. Bunlara ek olarak, köpeğinizle birlikte yapacağınız bir egzersiz programı da içermektedir. Bu uygulama Purina şirketi tarafından oluşturulmuştur. Uygulamayı iOS ya da Android cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ayrıca, ulaştığınız başarılarınızı Facebook üzerinden göndererek arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınız büyük ihtimalle sizi geçmeye çalışacaktır.

Pet First Aid (Evcil Hayvan İlk Yardımı)

Köpekler doğuştan vahşi hayvanlardır. Dolayısı ile bazı kazalar yaşamaya da meyillidirler. Bu nedenle, bu gibi durumlara karşı hazırlıklı olmak oldukça önemlidir. Bu uygulama ise bu nedenle oluşturulmuştur. Öyle ki, her ikiniz için de en kullanışlı uygulamalardan bir tanesidir diyebiliriz.

Bu uygulamada herhangi bir acil durum karşısında neler yapılması gerektiğine dair bir liste bulunmaktadır. Ancak yine bunun bir doktor olmadığını, yalnızca bir uygulama olduğunu unutmayın. İlk yardım müdahalesini uyguladıktan hemen sonra evcil hayvanınızı bir veterinere götürmeniz gerekir.

U Pet

Bu uygulama kayıp köpekler için harika bir uygulamadır. Yapmanız gereken şey ise yalnızca köpeğinizin sisteme kaydını yapmak ve kaydın ardından köpeğinizin alacağı kişisel etiket ile uyumlu olacak bir QR kodu yaratmanızdır.

Eğer köpeğiniz kaybolursa ve biri onu bulursa, köpeğin tasmasındaki kodu okutacak ve size köpeğinizin tam olarak nerede olduğunun bilgisi gönderilecektir.  Bunun yanı sıra, köpeğinizin sağlık kayıtlarını sürekli veterinere götürmenize gerek kalmayacaktır; çünkü bütün aşı ve parazit temizliği bilgileri köpeğinize özel yapılmış olan etikette olacaktır.

Ikkible Free

Her ne kadar siz Benim Hayvanlarım  sitemizin sıkı bir takipçisi olsanız da ve köpeğiniz için uygun olan her türlü güncel bilgiyi öğrenseniz de, sizin de bazen sorularınız olacaktır. Örneğin, köpeğinizin ne yiyip ne yiyemeyeceği konusu. Düşünün ki yeni yılda bütün aileniz bir araya geldi ve siz de akşam yemeğinde köpeğinize bir jest yapmak istiyorsunuz. Bir parça keke ne dersiniz? Köpeğinize biraz kek vermek bir problem yaratır mı acaba?

Artık endişelenmenize gerek yok; çünkü bu uygulama sizin için tüm bu soruların cevaplarını verecek! Siz de bir deneyin ve kendi gözlerinizle görün.

Pet Master Pro

köpek için uygulama

Sizin de bildiğiniz gibi artık her şey internetten hallediliyor. Peki neden köpeğinizin de hayatı online olmasın ki? Bu uygulama köpeğinizin bütün bilgilerini, mikro çipini, aşı karnesini, randevularını, alerjilerini, ilaçlarını ve diğer her şeyi tek bir yerde saklayabiliyor.

Bu uygulama ile artık her şey elinizin altında ve çok iyi düzenlenmiş olacak. Bu uygulama iOS için ücretsizdir ve Android içinse 11,18 tl’dir.

Uygulamalar, size yardım eli uzatarak, sizin ve evcil hayvanınızın hayatını çok daha kolay bir hale getirmek için yapılmış şeylere dair yalnızca bir örnektir.  Yine de, aynı şekilde size yardımcı olan onlarca enteresan icat vardır. İnternet sitemize gidin ve siz de bir göz atın. Sizin de bize ve okuyucularımıza önerebileceğiniz başka uygulamalar var mı? Eğer varsa, lütfen bizimle paylaşın!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.