BarFriendly, Köpeklerin Girebildiği İlk Restoranlar

BarFriendly, Köpeklerin Girebildiği İlk Restoranlar

Son Güncelleme: 11 Kasım, 2018

Bahçesi olan yerlerde bile duyduğunuz, “Efendim, buraya köpeğiniz ile giremezsiniz” sözü artık sona erdi. Bugün Köpek Dostu olan çok daha fazla restoran ve bar var; bunlar artık BarFriendly olarak bilinmeye başladı.

Evcil hayvanınız ile girebilmenizi sağlayan restoranlar ve barlar, bazılarının bahçesi dahi olmayıp, yalnızca kapalı alandan ibaret. Şimdi size buralardan bahsedeceğiz.

BarFriendly: Köpeklerin girebildiği ilk restoranlar

Köpeklerin girebildiği ilk restoranın Belçika’da olduğu söylenir, fakat burası sadece köpeğiniz ile gidebileceğiniz bir yer değil, aynı zamanda evcil hayvanınızın da yemek yiyebileceği bir restoran.

Bu barın spesiyalitesi, üç avroluk makul bir fiyata sunulan kemik tadındaki biradır. Bu fikirin ortaya çıkma sebebi hayvansever sahiplerin, evcil hayvanları ile dolaşmaya çıktıkları zaman yorulup bir yerde içecek molası vermek istediklerinde, onlarla hiçbir yere girmelerine izin verilmemesinden kaynaklandı.

evcil hayvan dostu

Bu nedenle, köpeklerin girişine izin verilen bir yer açma fikri doğdu: Sadece köpekler için. İçeride, hem sahipleri, hem de evcil hayvanları yürüyüş sırasında bir mola vermek, ya da sadece eğlenmek amaçlı buraya gelip, birlikte içeri girip oturabilir ve huzurlu bir şekilde birşeyler atıştırabilirler.

Kısa zamanda diğer restoran ve barlar bu akımı takip etti. Her ne kadar insanlar için yapılan işletmeler olsalar da, sadece bahçe alanlarına değil, bazıları aynı zamanda köpeklerin kapalı alanlarına da girmelerine izin verdiler.

Aslına bakarsanız, İspanya’nın Marbella kentinde, Mama’nın Pastanesi adında, köpeklerin girmesine izin veren bir yer vardır. Öyle ki, köpekler ve sahipleri ile dolup taşan bir yer haline geldi. Burası hem köpeklerin, hem de sahiplerinin çok iyi ağırlandığı bir yer. Evcil hayvanınız ile birlikte geldiğinizi gördüklerinde yaptıkları ilk şey, onun için hemen bir kase su getirmek oluyor.

BarFriendly: köpeklerin girişine izin veren restoranları nerede bulabilirsiniz?

Her ülkede olmasa da, Avrupa’da köpeklerin girmesine izin veren pek çok restoran bulunabilir. Örneğin, İspanya’da, özellikle Barselona ve Madrid gibi en ünlü şehirlerinde pek çok var.

Aynı zamanda, Granada’da köpekler için hizmet veren bir restoran olduğunu da belirtmeliyiz. Burayı kuran iki hayvansever evcil hayvanınız ile gidebilmeniz için yasal yetkilerini de aldılar.  Ne başarı ama!

Barselona’da bulabileceğiniz yerler:

  • Sol Luna . Bu restoran aşırı BarFriendly. Bir köpeğiniz olmasa bile, evcil hayvanlar için su dolu bir kase bulundurdukları için kapıdan geçerken bunu hemen anlayacaksınız.
  • Calders . Köpek sevenler.Evcil hayvanınız ile gitmeye karar verirseniz, içme suyunu kaçırmayacaktır. Hatta bir ödül maması bile alması çok mümkündür.
  • Can Solé . “Ciudad Condal” ın en meşhur bölgelerinden biri olan Barceloneta’da bulunan bu restoranda, sizi o kadar iyi ağırlayacaklar ki, köpeğinizle birlikte oraya tekrar gitmek isteyeceğiniz.

Madrid’de bulabileceğiniz yerler:

köpek dostu
  • El perro y la galleta. Zaten adından da anlaşılacağı üzere köpeklerin bu işletmeye alınacağı aşikardır. Bu yerin sahibinin nihai hedefi, köpeklerin ve insanların birlikte iyi vakit geçirmeleri ve onlar ile kurabiyelerini paylaşmasıdır!
  • Frida. Evcil hayvanlarınız ile gidebileceğiniz Madrid’in Chueca semtindeki köpekler için olan restoranlardan biridir.
  • Wanda Café. Evcil hayvanınızın seveceği ve hoş karşılanacağı modern ve renkli bir yerdir.
  • Vailima. İspanyol başkentinin ayrıcalıklı bölgesinde yer alır: Puerta de Alcalá’nın önünde. Küçük bir atıştırma amaçlı açılan bir kafeterya olarak başlamış olmasına rağmen, bugün bundan çok daha fazlasını veriyor. Siz ve evcil hayvanınız burayı keşfetmelisiniz.
  • Pico de gallo. Evcil hayvanınız ile birlikte burrito yemek artık bir hayal değil, bu yerde bunu yapabileceksiniz. Evcil hayvanınızın bu kokuya bayılacağı için onun için de bir tane almanız iyi olur.

Fotoğrafların kaynağı: www.lavozdegalicia.es


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.