Köpeğinizle Yapabileceğiniz Eğlenceli Aktiviteler

Bir insanın hayalinin sınırları yoktur; konu evcil hayvanınızı eğlendirmek olduğunda aklınıza ilk gelen şeyi uygulayabilirsiniz. Tabii ki, bu gibi durumlarda evcil hayvanınızın güvenliğini riske atmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca, onlara çeşitli aktiviteler yaptırmak için tonlarca para harcamanıza da gerek yoktur.
Köpeğinizle Yapabileceğiniz Eğlenceli Aktiviteler

Son Güncelleme: 08 Mayıs, 2019

Köpek sahibi olmak kelimelere dökülemeyecek kadar olağanüstü bir deneyimdir. Mutlu olur, sevildiğinizi hissedersiniz. Köpek  edinmenin en güzel parçası ise birlikte eğlenceli aktiviteler yapmaktadır. Bu aktiviteler ne kadar çeşitliyse o kadar çok keyif alırsınız.

İşte, bu eğlenceli aktivitelerden bazıları!

Köpeğinizle Eğlenceli Vakit Geçirmek

Köpeğinizle vakit geçirmek aranızdaki bağı güçlendireceği için her ikiniz için de oldukça yararlıdır. Tabii ki, yürüyüşe çıkmak ve top getirmek gibi oyunlar iyi birer seçenektir. Peki, hiç köpeğinizin aynı şeyleri tekrar tekrar yapmaktan sıkılacağını düşündünüz mü?

Tekrar eden aktivitelerin kötü bir şey olmadığını belirtelim. Ancak, asıl sorun her yürüyüşe çıktığınızda aynı caddeden geçmek gibi tekrar eden aktivitelerden sıkılınca başlıyor.

Eğer bu durum size tanıdık geldiyse, köpeğinizle olan aktivitelerinizi nasıl daha eğlenceli hale getirebileceğinizi düşünün. Gündelik yaptığınız işlere ve nesnelere baktığınızda aslında yapabileceğiniz ne kadar çok aktivite olduğunu gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Bazen de eğlenceli vakit geçirmek için tek ihtiyacınız olan şey birbirinizdir.

mutlu görünen köpek ve sahibi

İlk olarak köpeğinizin güvenliğini sağladığınızdan emin olun. Asıl amaç onları eğlendirmek, tehlikeye atmak değil. Bu yüzden bulunduğunuz ortamı ve kullanacağınız araçları iyi seçin; böylece köpeğinizi istemeden incitmemiş olursunuz.

Basit Ev Aletleri ile Eğlenceli Aktiviteler

İkinizin güzel vakit geçirebilmesi için sadece pahalı oyuncaklar almak (ve köpeğinizin onları parçaladığını görmek) zorunda değilsiniz.

Biraz yaratıcılık ve zeka katarak basit gündelik eşyaları oyuncaklara çevirebilirsiniz. İnternette ikinizin de sevebileceği ev yapımı oyuncaklar için bolca fikir edinebilirsiniz.

Örneğin, tuvalet kağıdı rulosunu ele alabiliriz. İçine ödül yerleştirip evin ilginç noktalarına koyabilirsiniz. Ya da köpeğinizden top ya da oyuncak yerine sopa getirmesini isteyebilirsiniz.

ağzında dal olan köpek

Karton ruloların yanı sıra toplar yaparak içine ödül saklayabilirsiniz. Köpeğiniz ödüle ulaşmak için topu yırtmak zorunda kalacak; bu durumda onların neyi yiyebileceklerini ve neyi yiyemeyeceklerini anlamalarını sağlayacaktır.

Bu, köpeğinizin önüne gelen her şeyi, özellikle tehlikeli nesneleri yemesinin önüne geçecektir. Bu seçeneği mutlaka denemelisiniz.

Ev yapımı oyuncaklar yapmak istemiyorsanız, su veya kamera gibi diğer şeylerin ihtimalini düşünebilirsiniz. Pişman olmayacaksınız!

Su ile oynamak

Bir köpeğin bakış açısına göre, su dünyadaki en eğlenceli şey olabilir. Bazen tek yapmanız gereken musluğu açmak ve gerisini köpeğinize bırakmaktır.

Böyle bir aktiviteyi daha hareketli hale getirmek için suyun hızını ya da basıncını değiştirebilirsiniz. Eğer hortum kullanıyorsanız, suyu bir yerden başka bir yere fışkırtabilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz bir yandan suyu içebilir ve bir yandan suyun akışını takip edebilir.

Köpeğinizle yürüyüşler sırasında da oynayabilirsiniz. İçine atlayabileceği, yüzebileceği ve iyi vakit geçirebileceği bir su birikintisi olan yere gidebilirsiniz. Suyun içine oyuncağını atıp köpeğinizin getirmesini bekleyebilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz yüzme ve egzersiz yapma fırsatı bulacaktır.

sahibi ile eğlenceli aktiviteler yapan köpek

Bu alanların halka açık olduğunu unutmayın; köpeğinizin toplum içinde uslu davranacağından emin olmanız gerekir. Köpeğinizin eğitim eksiliğinin bedelini diğer insanlara ödetmek istemezsiniz.

Kamera ile oynamak

Fotoğraf ve video çekmek en eğlenceli aktiviteler arasındadır. 2009’da internet fenomeni olan geveze husky Mishka’yı ya da klavye çalan kediyi hatırlayın.

Köpeklerimiz her gün komik şeyler yaparlar ve bunları yaparken kaydedilmeyi de çok severler. Bu yüzden tüylü dostunuzun videosunu çekmek her zaman iyi bir fikirdir.

köpeğinin fotoğrafını çeken kadın

Eğer video çekmek size göre değilse onun yerine fotoğraf çekin. Köpekler de fotojenik olabilir. Hatta onları farklı aksesuarlarla süslemenize izin verirlerse daha da iyi olabilir.

Eğer köpeğiniz ilgi odağı olmayı seviyorsa, tarzını değiştirip birkaç fotoğraf çekin. İkinizin de iyi vakit geçireceğinizi düşünüyoruz.

Köpeğinizle Yapabileceğiniz Diğer Eğlenceli Aktiviteler

Köpek masajı mükemmel bir fikirdir. İster inanın ister inanmayın, bu konu üzerinde uzmanlaşan insanlar var. Nasıl olduğunu denemek ve köpeğinizin beğenip beğenmediğini görmek için önce siz uygulayın. Eğer yapamazsanız, birkaç uzmandan randevu alın. İkiniz de bu etkinliğe bayılacaksınız.

Beraber şarkı söylemek de bir başka eğlenceli aktivitedir. Yüksek nota içeren bir şarkı seçin ve birlikte şarkıyı baştan sonra söylemeye çalışın. Şarkıyı bitiremeseniz bile, bu durumu daha az eğlenceli hale getirmez.

Bir başka önerimiz ise, köpeğinizle beraber bir ders almanızdır. Ne tür bir ders olacağı size kalmış. Bu etkinlikler köpeğinizin disiplinini önemli ölçüde geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda sizi otorite olarak algılarlar.

Birlikte keşfedebileceğiniz birçok etkinlik vardır. Köpeğinizle yapabileceğiniz aktiviteler konusunda sınır yoktur. Monoton rutininizi değiştirmek size kalmış, bu yüzden harekete geçin ve eğlenmenize bakın!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.