Hayvan Telepatisi İle İlgili Her Şeyi Öğrenin

Hayal gibi görünse de, bazı insanlar özellikle de sahibi ile evcil hayvan arasında iyi bir bağ olduğu zaman telepati kullanan hayvanlar hakkında tartışıyorlar.
Hayvan Telepatisi İle İlgili Her Şeyi Öğrenin

Son Güncelleme: 15 Ağustos, 2019

İnsanların bu gezegende yaşayan diğer varlıklarla özel bağlantılar kurduğu açıktır. Bu ilişki farklı şekillerde oluşturulabilir ve hatta bu bağlantının artmasına yardımcı olan bazı terapiler ve yöntemler bile vardır. Bu yazıda, hayvan telepatisi hakkında bilgi edineceksiniz.

Hayvan telepatisi nedir?

Temel öğelerinden başlarsak, telepati farklı bireyler arasında psişik olarak fikir aktarma yeteneğidir. Bu kavram çoğu insanın düşündüğünden daha eskidir. Eski uygarlıklar ruhları ve maneviyat aracılığıyla varlıklarla daha iyi iletişim kurduklarını iddia etmişlerdir.

Bugünün modern toplumu, insanların bitkileri ve hayvanları “dinleme” yeteneği kavramını elinden almış gibi görünüyor. Ancak, bu sadece biraz pratik yapma ve hepsinden önemlisi ona inanma meselesidir.

Diğer canlılar – insanların yanı sıra – birbirleriyle kelime olmadan iletişim kurma yeteneğine sahiptir. Ayrıca insanlardan farklı olarak bazı şeyleri tanıyabilirler. Örneğin, köpekler sahiplerinin sadece koku ya da işitme duyuları nedeniyle değil, “hayvan telepatisi” olarak bilinen bir şey yüzünden evde olduklarını bilirler. Bunun sahiplerinin “farkında olmadan” eve dönmekte olduklarını bildirdikleri için gerçekleştiğine inanılıyor.

Çok ilginç durumlar bile var. Örneğin, çalmadan hemen önce telefona bakan ya da kimin aradığına bağlı olarak farklı tepki gösteren bir köpek. Ayrıca, bazı köpeklerin davranışlarının, sahiplerinin yüzlerce kilometre uzakta bir kaza geçirmesi durumunda değiştiği gerçeğini görmezden gelemeyiz.

sahibini evde bekleyen köpek

Telepatik iletişim, insanlar ve hayvanlar arasında, aralarında bir bağlantı ve şefkat olduğunda gerçekleşir. Sorun şu ki, insanlar aynı iletişim kurma alışkanlığına sahip değildir, bu yüzden evcil hayvanınıza ne olduğunu ya da yanlarında olmadığınız zamanlarda ne düşündüğünü anlayamıyorsunuz.

Hayvan telepatisi ve hafıza

Hayvan telepatisi araştırmalarına göre, bu, aileler veya kabileler arasında çalışan ortak bir hafızanın “morfik alanları” nedeniyle gerçekleşir. Köpekler telepatik olarak sahiplerine cevap verebiliyorsa, bunun nedeni duygularını veya düşüncelerini yakalayabilmeleridir, çünkü kendilerini evin bir parçası gibi hissederler.

Bazı insanlar bunun kulağa kurgu gibi geldiğini düşünebilir, çünkü onu destekleyen hiçbir bilimsel kanıt yoktur ve yalnızca literatüre veya inançlara dayanmaktadır. Bununla birlikte, dünyadaki birçok kabile topluluğu, eskiden beri grup ve aile üyeleri arasında bu tür bir iletişim kullanmıştır. Ancak, bu sadece bu türle değil, hayvanlarla da görülmüştür.

Hayvan krallığını anlayabilmek, kurgu eserlerinde görülenlerden daha karmaşıktır. Eddie Murphy’nin filminde olduğu gibi kahramanın köpekler, kediler, ördekler ve atlarla konuşabilmesi gibi bir şey değildir. Ayrıca, konuyla ilgili çok fazla çalışma olmasa da, birçok kişi bunun var olduğu konusunda hemfikirdir, ancak tüm insanlar bu yeteneği geliştirmemiştir.

kediler ve hayvan telepatisi

Telepati yoluyla iletişim kurmak, kendi manyetik alanımızda gerçekleşen ince bir ayardır. Başka bir deyişle, uzun süredir kapalı olan bir kanalı açmak gibi bir şeydir ve bir bağlantıyla alakalalı sorunlar var gibi görünür, aynı bir radyoyu açmak gibi.

İnsanlar telepatiyi nasıl kullanırlar?

Hayvanlar düşünür, seçer ve karar verir… ama insanlar onların zihinlerini nasıl okuyacaklarını bilmiyorlar. Telepati gerçekten varsa, onu nasıl kullanırsınız? Örneğin, evcil hayvanınızın başına kötü bir şey geldiğinde, belli olayları önceden tahmin edebileceksiniz ve hatta bunu tıbbi tedaviyi tamamlamak için bile kullanabilirsiniz.

Ayrıca evcil hayvanınızın davranışlarının çoğunu anlamanıza yardımcı olur. Evcil hayvanınızla birlikte daha iyi yaşarsınız, eğitimlerini geliştirir ve evcil hayvanınızı başkalarını tanıdığınızdan daha iyi tanırsınız.

Herkes zihinlerini kullanarak “konuşma” yeteneğine sahiptir. Bu sadece nasıl yapıldığını öğrenme ve telepatinin nasıl kullanılacağı ile ilgili bir meseledir. Hayvanları seviyorsanız, onlarla bağlantı kurmak ve ihtiyaç duydukları şeyi vermek için telepati kullanabilirsiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.