Yaramaz Köpeğiniz İçin On Muhteşem İsim

Yaramaz bir hayvan sahiplendiğimiz zaman ona bir isim vermek gibi basit bir karar bile çokça şüphe ve tartışmaya sebep olabilir. Bu yüzden, bugün yaramaz köpeğiniz için bazı isim önerilerinde bulunarak bu süreci sizler için kolaylaştırmaya çalışacağız.
Yaramaz Köpeğiniz İçin On Muhteşem İsim
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan Aavukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Kaynaklarınız ve yaşam stilinize uygun bir cinsi seçmenin yanı sıra, onun için doğru ismi seçmek de bir o kadar önemlidir. Seçebileceğiniz binlerce isim mevcut. Ama eğer köpeğiniz enerji doluysa, başınıza sürekli iş açabileceğini tahmin edebilirsiniz ve bu durum isim verme aşamasını daha da zor bir hale sokar. Peki özellikle yaramaz olan bir köpek için en uygun isimler nelerdir?

Ona, onu yansıtan bir isim vermek için öncelikle yaramaz köpeğinizin ona has karakter özelliklerini gözlemleyerek başlamalısınız. Bu sayede bu isim kolayca köpekle ilişkilendirilebilir ve onlara uyum sağlar.

Yaramaz köpeğiniz adapte olana kadar bekleyin

İşe yarayan yollardan birisi yaramaz köpeğinize, ismini kendisinin seçmesine izin vermektir. Yani hoşunuza giden birkaç tanesini deneyin ve onu öyle çağırarak her birine karşı tepkisini ölçmeye çalışın. İsimleri yüksek sesle söylediğiniz zaman her birine tepkisi farklı olacaktır.

Bir köpeğe isim verirken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de bu sürecin diğerleri gibi zaman aldığıdır. Eğer daha önceden karar vermediyseniz bir isim seçerken acele edemezsiniz.

İdeal olan isim konusunu çok da umursamadan köpeğin birkaç günlüğüne yeni hayatına alışmasına izin vermektir. Eğer köpek gerçekten de yaramaz ise terliklerinizi, masa bacaklarını geçen sene geldiğinde babaannenizin size verdiği eğrelti otunu çiğnemeyi bırakana kadar biraz bekleyin.

Bir köpeğe isim verirken bunları aklınızda bulundurun

Çayırda koşuşturan köpek
 • Yaramaz köpeğinizin ismini olabildiğince kısa tutun, tercihen en fazla iki hecelik isimler. bu sayede onları çağırmanız daha kolay olacaktır.
 • Bazı insanlar tek heceli isimler tercih etse de bunlar köpekler için kafa karıştırıcı olabilir çünkü bu ismi verilen komutlarla karıştırabilirler.
 • İsim verirken, kelimenin tınısı da düşünülmesi gereken bir unsur. Temiz olmalı ve başka hiçbir kelime ya da isme benzememeli. Eğer sık sık söylediğiniz bir başka şeye benzerse hayvanın kafası karışır.
 • Köpeğinizin adını bir insan ismi koymak da iyi bir fikir olmayabilir. Köpeğinize şirin bir insan ismi vermek tatlı ve komik gözükebilir ama gerçekte bir köpekle aynı isme sahip olduğu için kızabilecek, bu isme sahip birçok komşu, arkadaş ve sokaktan geçen insanla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda kafa karıştırıcı da olabilir.
 • İşin sonunda bir isim seçtiğiniz ve onu kullanmaya başladığınızda bu ismi değiştirmeyin. Buna ek olarak, küçültme ekleri ve takma adlar da kullanmayın. İsim “i” harfiyle biterse, köpek bunu daha hızlı özümser.
 • Dahası, daha önce sahip olduğunuz bir köpeğin ismini kullanmayın. İnsanlarda olduğu gibi, her köpek farklı davranışlara sahiptir. Yeni bir köpek sahiplendiğiniz zaman onun da önceki köpeğinizle aynı huylara sahip olacağı tuzağına düşebilirsiniz.
 • Buna ek olarak, cins ve boyutun da önemi var. Belirli köpeklerde kesinlikle komik olan bazı isimler var. Bir doberman ya da rottweiler köpeğini “Fifi” ya da bir pug köpeğini de “Şimşek” olarak çağırdığınızı bir hayal edin.
 • Son olarak da mitolojik isimleri ve animasyonlardaki isimleri de bir inceleyin. Bugünlerde çok modalar.

Yaramaz köpekler için uygun isim örnekleri

İş köpeğinize isim vermek olduğunda sınırınız yok:

 • Köpeğiniz için harika isimler olabilecek sadece Luck, Sunny, Smiley, Blackie, Happy gibi sadece İngilizce olan isimler değil Taco, Nacho, Handkerchief, Amé, Bijou, Esmé vs gibi farklı dillerde isimler de mevcut.
 • Aynı zamanda, Tarçın, Korsan, Şirin, Prenses, Haydut, Kara, Benek, Sarışın vb. gibi onun belirli özelliklerini belirten isimler var.
 • Buna ek olarak son zamanlar mitolojik ve tarihi isimler vermek moda ve çok fazla seçenek var: César, Asterix, Idefix, Venus, Samson, Attila, vb.
 • Filmler ve televizyon programlarından da esinlenebileceğimiz fazlaca isim var: Frodo, Bilbo, Goku, Rex, Princess, Smurfette, Scooby Doo, Sherlock, Bilma, Kristy, Ariel, Fiona, Shreck, Pluto, Pumba, Timon, Simba, Dumbo, Lassie, Bella vb.

Ünlü, yaramaz köpek isimleri

Marley and Me sahnesi
 • Beethoven, sinemanın en yaramaz ve en sevilen köpeklerinden biridir. Filmdeki köpek bir Saint Bernard ama muhtemelen boyut fark etmeksiniz her cinse uyar.
 • Hachi: A Dog’s Tale” filmindeki Hachi ya da Hachiko. Richard Gere’nin bir köpeğin sevgi ve ilgisine maruz kaldığı filmin ana konusu da gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir. Bu tatlı ve yaramaz köpekler için müthiş bir isim.
 • Lassie’yi kim unutabilir? Birçok filmin ve dizinin ana karakteri.
 • Ve ünlü Inspector Rex dizisindeki polis köpek Rex. Bu isim orta boyutlu köpekler için, özellikle de dizideki Alman kurdu gibi köpekler için ideal bir isim.

Sonuç olarak, dışınızdan söylemek istediğiniz bir köpek ismi seçin. Her söylediğiniz zaman sıcak ve hoş hissetmenizi sağlayan bir isim. Eğer her söylediğinizde tebessüm etmenize sebep oluyorsa, işte o zaman doğru olanı seçtiğinizi anlayacaksınız.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.