Köpekler ve Büyücülük: Kısa Tarihi

Bugün, köpekler ve büyülerin tarihi üzerine hızlı bir tur atmak istiyoruz. Köpeklerin bizim için sıradan gündelik işlerden çok daha fazlasını yaptıklarını birazdan göreceksiniz.
Köpekler ve Büyücülük: Kısa Tarihi
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan Aavukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 08 Kasım, 2022

Bugün, köpekler ve büyücülük tarihi üzerine hızlı bir tur atmak istiyoruz. Köpeklerin bizim için sıradan gündelik işlerden çok daha fazlasını yaptıklarını birazdan göreceksiniz.

Köpekler çok eski zamanlardan bu yana sadık yoldaşlarımızdır. Bir insanın en iyi arkadaşı, sahibinin yanında günlük işlerden, daha sıra dışı olanlara kadar her konuda ona yardım edendir. Bu yüzden, bugün köpekler ve büyücülerin tarihine daha yakından bakacağız. Köpeklerin her zaman basit günlük işlerden çok daha fazlasını yaptıklarını yakında göreceksiniz.

Büyücülerin her zaman hayvanlarla çok yakın ilişkileri olmuştur. Aslında köpekler ve büyücülerin tarihi zengin ve karmaşık bir konudur. Bu ikilinin nasıl bir araya gelerek bağlandığını anlamak için bu sıra dışı işbirliğinin önde gelen tarihi olaylarına bir bakmanız önemlidir.

Büyücüler ile hayvanlar arasında genel olarak her zaman yakın bağlar vardır. Farklı türler büyücülerle farklı yollarla bağlıdır. Hayvanların insanlardan çok farklı olarak, özel bir tür enerji yaydıkları söylenir. Bu enerjinin büyücülükte çok çeşit kullanımları vardır.

Köpekler ve Büyücülük: Kısa Tarihi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, medyumlar ile hayvanlar arasında özel bir bağ vardır. Köpekler özellikle yüzyıllardır büyücülükte benzersiz bir rol oynamaktadır. Medyumlar ile köpeklerin arasındaki bağı doğru bir şekilde anlamak için, büyücülüğün ilk başladığı binlerce yıl öncesine gitmemiz gerekmektedir.

kurt köpek

İlk olarak, iki farklı tür büyü olduğunu ayırt edebilmek önemlidir; beyaz büyü ve kara büyü. Beyaz büyüde, köpekler genellikle partner veya yardımcı olarak görev alırlar.

Beyaz büyü sadece iyilik veya kendimiz ile alakalı eylemler için kullanılırken, kara büyü şeytani veya kötücül amaçlar için kullanılır. Hatta, büyücüler beyazda olduğu gibi kara büyüde de (ne yazık ki) köpekleri kullanırlar.

Köpekler ve büyücüler arasındaki bağ

Ama köpekler ile büyücüler arasındaki bağlantı nedir? Ve bu sıra dışı ilişkiden nasıl bir iyilik çıkabilir?

Birçok insan köpek enerjisinin gücüne inanmaktadır. Hayvanlar yükseltilmiş hassasiyetleri ile iyi tanınırlar, özellikle köpeklerin insanoğlu ile çok özel bir ilişkisi vardır. Çok eski zamanlardan beri, büyücüler hem enerji hem de korunmak için bu bağı kullanırlar. 

Büyücülük ve medyumluk

Medyumluk dünyasında, köpeklerin pozitif enerji getirdiklerine inanılır. Bu enerjiyi büyücüler dizginleyebilir ve korunmak için kullanabilir. Medyumluk öğretilerine göre, köpekler negatif enerjiyi kapı dışında tutmak yeteneğine sahiptir. Bu inanışlar sebebiyle köpekler büyücüler ile el ele çalışmaktadır.

Köpek hisleri

Köpekler ve büyücüler konusu birkaç diğer soruyu akıllara getirmektedir. Büyücüler her zaman köpeklerin duyguları ve insanların hissetmediği diğer duyu ötesi bilgileri algıladığına inanırlardı. Örneğin, büyücüler sıklıkla yüksek güçlerle bağlantı kurmak için köpeklerin duyu ötesi algılarını kullanmayı denerlerdi. Ama bunu yapmak için köpek dilinin karışıklıklarını anlamak önemlidir.

Beyaz büyüde, köpekler sıklıkla kendi güvenliklerine hiçbir risk taşımayan büyülere yardımcı olurlar. Ancak kara büyüde durum her zaman bu şekilde değildir, sıkça tehlikeli ritüeller ve hatta hayvanların feda edilmesi gerekebilir. Bu şekilde feda ederek, büyücüler onların saf ilahi enerjilerine erişebileceklerine ve bunu kullanarak kara büyü elde edebileceklerine inanırlar.

Kara büyüde köpeklerin kullanımı yaygın olarak bilinmemektedir. Aslında kara büyü daha çok kediler ile ilişkilidir. Kediler karanlık ritüeller yapılırken genellikle seçilen hayvanlardır.

Büyücülük için kullanılan köpek türleri

Ancak, büyücü kadınlar her tür köpekle kolayca bağlantı kurabilir. Hayvanların belirli bir çeşit enerjiye sahip olmaları gerekir. Bu genellikle evcil köpekler veya insanların dünyası ile bir çeşit ilişki kurmuş onlarlar anlamına gelir.

köpeğe sarılmış kız

Birçok insan köpeklerini onları kötü ruhlardan korumaları için eğitir.

Büyücü kötü enerjinin eve girmesine durdurması için hayvanları eğitirdi. Ancak, köpekleri böyle bir görev için hazırlamak dikkatli ve çok derin ruhsal eğitimler gerektirir. Bugün bile, hala birçok insan büyücülere inanmaktadır.

Gördüğünüz üzere, bu çok sıra dışı bir konudur. Ama bize gösterdiği şey şudur ki; köpekler bizim hayatlarımızda her zaman çok kilit bir rol oynarlar.
İlginizi çekebilir ...

İnsanlar ve Köpekler, Sonsuza Kadar En İyi Arkadaşlar
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
İnsanlar ve Köpekler, Sonsuza Kadar En İyi Arkadaşlar

İnsanlar ve köpekler neden bu kadar yakın arkadaşlar? Aramızda kesinlikle çok özel bir kimya var, ama bu nereden geliyor?  • Houston, J. (2004). Mystical dogs: Animals as guides to our inner life. New World Library.
  • Ayaz, H., & Teamoori, A. (2022). Application of allegorical and symbolic concepts of dogs in epic, lyrical and mystical works Based on Ferdowsi’s Shahnameh, Khamseh Nezami and Rumi’s Masnavi (Mouvlavi). Journal of Pedagogic and Lyric in Persian Language and Literature Studies Quarterly, 14(51), 54-81.

Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.