Köpeğimi Sevmem İçin 10 Sebep

Köpeklerimizi sevmemiz için birçok sebep var ancak biz 10 tanesini sıralamak istedik.
Köpeğimi Sevmem İçin 10 Sebep

Son Güncelleme: 07 Mayıs, 2018

Köpeğimi seviyorum… Bu cümleyi köpek sahibi olan kişilerden sık sık duymuşuzdur. Tüylü bir dosta sahip olmak, hayatta bizi mutlu edecek en güzel şeylerden bir tanesidir. 

Belki bize daha nice şey sayabilirsiniz ama “köpeğimi seviyorum” diyen biriyseniz, “Köpeğimi Sevmem İçin 10 Sebep” başlıklı yazımızda geçenlerle kendinizi özdeşleştirebilirsiniz.

Köpeğimi seviyorum çünkü…

Kimse beni onun kadar güldürmüyor.

Tek başınıza, sevgilinizle veya ailenizle yaşasanız bile, bir köpek sahiplendiğiniz zaman hayatınızın iyi yönde değişeceğinden eminiz. Yaramazlıkları ve hokkabazlıklarının yanı sıra, bizi taklit ederek tüylü dostlarımız, bizi kimsenin yapmadığı kadar çok güldürüyor.

kırmızı tasmalı köpek

Pozitif enerjisi ve umursamaz görünümüyle bizleri de kaygısız ve mutlu yapıyorlar.

Sadakati sonsuzdur

Köpek sahibi olan bir kimse, köpeklerin sahibi için karşılıksız her şeyi yapabileceğini bilir. Köpeklerin sadakati sınırsızdır. Hayatımızı kendi hayatları pahasına korurlar. Böyle bir şeyi başka kim yapardı ki?

Köpekleri seviyorum çünkü bize, sanki onları hiç incitmemişiz gibi davranıyorlar.

Otto von Bismarck

Ona her zaman güvenebilirim

Siz iyi ya da kötü zaman geçirseniz de, ne olursa olsun köpeğiniz her zaman sizin yanınızdadır. Dakikalar öncesinde onu azarlamış ya da ona kızmış olsanız da fark etmez.

Zaman fark etmeksizin her zaman yanınızda olacaktır. İşte bu ve daha fazlası sebepler “köpeğimi seviyorum” demek için yeterli.

Kimse beni onun gibi öpmez

Köpeklere has özelliklerden birisi de bizi sürekli öpmeleridir. Her an, vücudunuzun herhangi bir kısmını tekrar ve tekrar öperler.

Sevdiğiniz birisinden aldığınız öpücük gibi yoktur.

Sonunda bir oyun arkadaşım var

Köpeğiniz hayatınıza girmeden önce, hayatınız çok sıkıcıydı eminiz. Şimdi bir oyun arkadaşınız var, takılabileceğiniz ve sizi dışarı çıkmak için teşvik eden birisi.

Ayrıca çok hoşlanmasa bile, en az sizin kadar oyun oynamayı sevdiği için siz de mutlu oluyorsunuz.

Beni uyandırma şekline bayılıyorum

Dürüst olmak gerekirse, bu noktada sadece iyi duygular yok. Köpeğinizin her sabah sizi uyandırmaya gelmesi, ilgisi ve sevgisinin bir işareti ancak bunu, alarmın çalmasından dakikalar öncesinde yapması gerçekten sinir bozucu.

yatakta köpek ve topu

Yine de, uyandığınızda ilk gördüğünüz şeyin o olmasına bayılıyorsunuz, inkar edemezsiniz.

Beni karşılayacağı için eve dönmeyi hevesle bekliyorum

Çok ilginç, markete kadar gitseniz bile sizi tekrar gördüğünde yine de deliye dönüyor. Eve her geldiğinizde her yönden size sevgisini ve ilgisini verir, tüm gün ya da sadece beş dakika gidip gitmediğiniz fark etmez.

Sizi böyle mutlulukla ve gülücükle karşılayan birisine kim karşı koyabilir ki?

Bazen sinirlerimi bozsa da, kişisel alanıma girmesini seviyorum

Gelip üstünüze uzandığında, koltukta size olabildiğince yakın oturduğunda, tuvalete giderken bile peşinizi bırakmadığında çıldırıyorsunuz ama yine de hoşunuza gidiyor.

Sizi ne kadar çok sevdiğini ondan daha iyi kim gösterebilir ki?

Beni hep neşelendiriyor

Empati yeteneği çok geniş. Sizi üzgün gördüğünde, sizi mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Kimse sizin için onun kadar endişelenmiyordur ve yaptığı en ufak şeylerle de size bunu gösteriyor.

Köpeğimi seviyorum çünkü o benim arkadaşım ve dostum

Bu cümle şüphesiz hepimizin, köpeğiyle arasındaki ilişkiyi tarif ediyor. O bizim evcil hayvanımız, sadık dostumuz, arkadaşımız, bizi asla hayal kırıklığına uğratmayacak birisi ve bizim de incitmek isteyeceğimiz en son kişi.

Siz de öyle düşünmüyor musunuz?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.