En Lüks Köpek Evleri

18 Eylül 2020
Ünlülerin ve milyonerlerin tuhaflıkları bizi asla şaşırtmaz. Sadece dişlerine elmas taktırmakla kalmıyorlar, aynı zamanda altın kaplama arabaları ve telefonları var ve hatta binlerce dolar değerinde köpek evleri satın alıyorlar.

Bugünlerde pek çok köpek evi çeşidi var ve size en lüks olanlardan bazılarını anlatacağız!

Lüks Köpek Evleri

Ünlülerin, bir şeyi beğendiklerinde bunun için hiç düşünmeden para harcadıkları biliniyor. İstedikleri her şeyi, maliyetini düşünmeden alırlar. Ve hatta rakiplerinde de varsa daha da fazlasını yaparlar.

Zengin olan ünlüler arasında lüks köpek kulübeleri yaptırma eğilimi var. İşte piyasadaki en lüks ve pahalı tasarımlardan bazıları:

Tuğla Ev

Alan Mowrer, köpek evleri konusundaki en ünlü insanlardan birisidir. Tuğladan yapılmı olan “köpek konağı” nın değeri en az 25.000 dolar. Bir insan evi gibi inşa edilmiş ve su, klima, aydınlatma, ısıtma gibi imkanları bulunmaktadır.

Aslında bir insan eviyle aynıdır, sadece evcil hayvan boyutuna göre küçültülmüştür. Dahası, pencereleri ve çatısı bile var!

Paris Hilton’ın Köpek Kulübeleri

Paris’in sahip olduğu fikirlerden biri, köpekleri için dev bir ev inşa etmekti. Bu arada, bu köpeklerin oldukça kitsch isimleri var: Prada, Dolce, Marilyn Monroe, Prince Baby Bear ve Tinker Bell.

İki katlı olan bu köpek evinde, alt katta geniş bir oturma odası ve üst katta da köpek kıyafetlerini saklamak için dolaplı odalar vardır. Elbette köpeklerin bu kıyafetleri duruma göre seçiliyor.

Bbir iç mimar tarafından dekore edilmiş olan mekan pembe renktedir ve minyatür mobilyalarla tamamlanmıştır. Bu konağın fiyatı ise 325.000 dolar.

Hacienda (Çiftlik) tipi köpek evi

The Petite Maison (küçük ev) 30.000 dolar değerindedir; dış duvarları kırmızıya boyanmıştır ve çatısı terakota malzzemeden yapılmıştır. Pencerelerden sarkan saksılar ek olarak girişinde geceleri yanan fenerler bile vardır.

Bunlara ek olarak, ev o kadar büyüktür ki bir kişi eğilmeden bile içeri girebilir. Bu ev aslında aktris Rachel Hunter’ın Kaliforniya’da sahip olduğu evin küçültülmüş bir versiyonudur.

Köpek Çiftlik Evi

Hundehaus (Alman köpek kulübesi) bu tasarımın adıdır ve kırsal kesimde yaşayan ve çok parası olan insanlar için yapılmıştır! Çiftlik köpekleri, hem çiftliğe baktıkları hem de sığırları izledikleri için çok önemlidir.

kırmızı cepheli köpek evi

Kiremit çatısı, cam pencereleri ve beyaz lentoları ile kırmızı bir köpek evi… Bir çiftlikle çok uyumludur. Ayrıca bütün tarlayı gören pencereler mevcuttur.

Havuzlu Köpek Evleri

havuzlu köpek lüks evi

Eğer bazı insanlar yazın serinlemek için bir yer bulabiliyorsa, köpekleri de bulabilir. Bu ev, ABD’deki geleneksel bir eve çok benziyor, dikey yüzeyler ve kiremit bir çatı ile yapılmış.

Sadece girişi ve merdivenleri ile değil, aynı zamanda bir kemeraltı, pencereleri, bitkilerle dolu saksıları ve daha birçok özelliği ile ilginç bir şekilde, bir insan evine benziyor.

Etrafında ahşap platform bulunan, kemik şeklinde güzel bir havuza sahip olduğundan da bahsetmeyi unutmamalıyız. Muhtemelen, köpeğin havuza bir dalış yaptıktan sonra güneşin altına uzanması için mükemmeldir.

Modern ve Minimalist Köpek Evleri

Günümüzde, ev tasarımlarında doğal ışığın içeri girmesine izin veren büyük pencerelere sahip olma eğilimi vardır. Bunların çoğu kare veya dikdörtgen şeklindedir. Elbette köpekler için de bir versiyon var! Cubix olarak adlandırılır ve Bauhaus mimarisinden esinlenmiştir.

Modern tarzdaki ev bir Alman şirketi tarafından inşa edilmiştir ve herhangi bir köpeğe uyacak şekilde üç farklı ebatta mevcuttur. Fiyatı 5800 ile 6300 dolar arasında değişiyor.

Para biriktirmeye başlayın!