Amerika'daki En Popüler Köpek Irkları

Bugün size ABD'deki en popüler köpek ırklarından bahsetmek istiyoruz, öğrenmek için okumaya devam edin.
Amerika'daki En Popüler Köpek Irkları
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan Aavukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

İşte son anketlere göre Amerika’daki en popüler köpek ırklarının bir listesi. İlginçtir ki, bu listedeki köpeklerin çoğu büyük! Ancak istatistikler, Amerikalıların en sadık ve koruyucu olduğunu düşündükleri ırkları benimseme eğiliminde olduklarını doğrulamaktadır.

Labrador Retriever, hala ülkedeki en popüler 10 ırk listesinin başında. Ancak, Amerikan aileleri arasında birçok başka popüler köpek de var.

Amerika’daki en popüler 10 köpek ırkı

Labrador Retriever

Labrador’ları seviyoruz çünkü onurlu bir av köpeğine sahip olma fikrini seviyoruz. Nazik, oyuncu, zeki, takım oyuncusu ve aynı zamanda harika çalışanlar oldukları için onları seviyoruz. Ek olarak, çocuklarımızla ve hanemizdeki diğer evcil hayvanlarla son derece uyumludurlar.

Alman Kurdu eskiden en popüler köpekti

alman kurdu çimlerde uzanmış

Bu klasik evcil hayvanı seçen hala birçok insan var. Sadakatleri, cesaretleri, güvenleri, öğrenme yetenekleri ve insanlarını koruma istekleri başka hiçbir türe benzemez. Buna ek olarak, Alman Kurdu nihai hizmet köpeğidir.

Bu köpekler son derece zeki ve çevik olsalar da en yüksek kaliteleri insanlarına olan sonsuz sadakatleridir. Bu köpekler, çoğu ortam türüne son derece uyarlanabilir ve onları bir simge haline getirmeye yardımcı olan tüm erdemlere sahiplerdir.

Golden Retriever

Golden Retriever’ları güzel, arkadaş canlısı, kendine güvenen ve genel olarak sevimli kişilikleri olduğu için herkes sever. Golden’lar, Labrador akrabalarına kıyasla çocuklarla ve etraflarındaki diğer hayvanlarla iyi geçinirler.

Bu, bir bekçi köpeği olarak harika olan son derece güvenilir bir hayvandır. Sadece bu değil – çok yönlüdürler, her türlü durumda çalışabilirler ve ayrıca birçok beceride ustalaşabilirler. Neredeyse mükemmel, altın sarısı tüyleri olduğunu da unutmayalım.

Bulldog

Bulldog oldukça sabırlı ve hoşgörülü bir köpektir. Gergin kasları, tembel tavırları, buruşuk yüzleri ve karakteristik çene yapıları onları çoğumuz için karşı konulmaz kılıyor. Bu yüze aşık olmamak elde değil.

Çoğu Bulldog, insanlarıyla vakit geçirmeyi sever ve çocuklar için dostane, hoşgörülü arkadaşlar olabilirler. İç mekanda sahip olmak için mükemmel evcil hayvanlardır.

Beagle

Beagle’ların uzun zamandır Amerika’daki en popüler köpek ırkları arasında yer alması şaşırtıcı değil. Bugün de öyleler. Bu küçük tazılar sadece mükemmel av köpekleri ve sadık arkadaşlar olmakla kalmaz, aynı zamanda mutlu, eğlenceli ve sevimlidirler. Bu yalvaran ifadeye ve uzun sarkık kulaklara kim karşı koyabilir! Beagle’ları sahiplenenler, neden bir insanın en iyi arkadaşı olduklarını çok geçmeden anlarlar.

Kaniş

Bu, dünya çapında oldukça tanınan bir ırktır. Fino köpeği, yüksek zarafeti, zarif bir fiziği ve kıvırcık, genellikle bakımlı saçları ve oldukça dengeli bir karakteri ile öne çıkıyor.

Pek çok insan yanlışlıkla onları güzellik salonunda çok fazla zaman geçiren, oldukça bakım gerektiren ev sahipleri olarak yazsa da, aslında çocuklu evler için mükemmel bir arkadaş olabilirler.

Boksörler en popüler köpekler arasındadır

Boksör, popüler bir cins ve bunlardan birine aşık olmak için pek çok neden var. Güçlü vücutları veya etkileyici yüzleri  olabilir. Belki de nedeni onların doğuştan gelen zekası ve insanlarına karşı olan derin bağlılıklarıdır. İstediğinizi seçin! Her durumda, bu çok tatlı bir köpek ve çocuklu aileler için çok uygun mükemmel bir arkadaştır.

Fransız Bulldog

Onlar zeki ve şaşırtıcı derecede iyi bekçilerdir ve bölgesel bir çizgileri olmasına rağmen genellikle aşırı havlamazlar. Ancak, havladıklarında dikkat etseniz iyi olur.

Çok inatçı ve dik başlı olabilirler. Savaşı kazanabilirsiniz, ancak sabır ve tutarlı eğitim gerektirir. Ayrıca, sadece eğlenceli oldukları için değil, aynı zamanda çevrelerindeki herkesle iyi geçinen arkadaş canlısı evcil hayvanlar oldukları için de sevginize layıklar.

Rottweiler

rottweiler çimlerde oturuyor

Birçok insan tüm Rottweiler’ların aynı olduğunu düşünür, ancak Amerikan Rottweiler ile Alman Rottweiler arasında fark vardır. Her ikisi de eski Avrupa çoban köpeklerinin torunlarıdır. Bu cinsin çoğu örneği inanılmaz derecede zeki, sevecen ve arkadaş canlısıdır. Sadakatleri ve büyüklükleri onları mükemmel bekçi köpekleri yapsa da, aynı zamanda oldukça nazik ve korumacı arkadaşlardır.

Shih Tzu, refakatçi köpekler olarak çok popüler

Shih Tzu cinsi köpekler küçük olabilirler ama büyük bir kişilikleri vardır ve sadece arkadaşınız olmak isterler. Son derece sevecen, canlı ve tatlı huyludurlar. Ayrıca, her zaman mutlu ve iyi bir ruh halinde görünürler ve eğitilmeleri de kolaydır.

Shih Tzu cinsinin en belirgin özellikleri, uzun tüyler ve büyük anlamlı gözlere sahip geniş yuvarlak bir kafadır. Çok fazla havlayan birçok küçük köpek var ama burada durum böyle değil. Dikkatinizi gerektirebilecek durumlar hakkında sizi uyarmak için havladıklarını unutmayın.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.