Apartman Dairesinde Evcil Hayvanlarla Yaşamak

Bir apartman dairesinde evcil hayvanlarla yaşamanın tüm ayrıntılarını öğrenmenize yardımcı olacak birkaç ipucu.
Apartman Dairesinde Evcil Hayvanlarla Yaşamak

Son Güncelleme: 14 Haziran, 2021

Bir apartman dairesinde evcil hayvanlarla yaşamak, kiracıysanız çok daha karmaşık hale gelir. Başka birinin mülküne veya altyapıya verilen zararla baş etmek daha zordur. Ancak, bir apartman dairesinde evcil hayvanlarla yaşamak mümkündür.

Bununla birlikte, kiralamak için bir mülk ararken çok fazla bilgi ve sağduyu gerektirir. Kanunlar, sözleşme hükümleri ve ikametin dinamikleri dikkatle incelenmesi gereken hususlardır. Yaşamınızı kaotik bir karmaşaya dönüştürmek için yalnızca bir sorun yeterlidir.

Bir apartman dairesinde evcil hayvanlarla yaşamanın tüm ayrıntılarını öğrenmenize yardımcı olacak birkaç ipucu.

Bir yer aramadan önce yasayı inceleyin

Eğer bir evcil hayvanınız varsa yapmanız gereken ilk şey kira sözleşmelerini içeren yasaları incelemektir. Genel olarak, bu yasalar, hayvanların başka birinin mülkü üzerinde bulundurulmasını düzenlemeye en az bir madde ayırmaktadır.

parke zeminde duran yavru köpek

Her ülkenin farklı yasaları ve mevzuatı vardır. Çoğu yer, mülk sahibine evcil hayvanları kabul edip etmeme konusunda karar verme özgürlüğü verir. Örneğin İspanya’da Kentsel Kiralama Yasası mal sahiplerine bu seçeneği sunar.

Açıkçası, her şey boyut gibi unsurlara bağlı olacaktır. Bir de taşınmazın eşyalı olup olmadığı meselesi var. Bunun yanı sıra içinde bulunduğu yerin özellikleri de etkileyici unsurdur.

Satır aralarını okuyun

Sözleşme, sadece bir daire kiralamanın ticari işleminden daha fazlasını düzenleyen yazılı bir anlaşmadır. Aslında, mal sahibi, kiracı ve mahalle arasında barış içinde bir arada yaşamanın temellerini oluşturacaktır. Bir daire kiraladığınızda, topluluğun, gelişimin ve binanın kurallarını kabul etmiş olursunuz.

Bu nedenle her şeyin en baştan yazılı olarak açıklığa kavuşturulması gerekir. Ayrıca, mülk sahibi evcil hayvan beslemenize izin verirse ne bekleyeceğinizi bilmek için sözleşmenin tamamını okumalısınız.

Evcil hayvanlarıyla ilgili sorunlar olması durumunda kiracının ayrılmasını talep edebilecek sözleşmeler vardır. Ancak bu, herkesi zor durumda bırakır çünkü ev değiştirmek para, hazırlık ve planlama gerektirir. İş, çocukların okulları ve günlük aile dinamikleri gibi unsurlar büyük ölçüde etkilenebilir.

Bazı ülkelerde, köpeğinizin sebep olabileceği her türlü hasarı kapsayan evcil hayvan sigortası bile alabilirsiniz. Evcil hayvan sigortası satın almak, bazı mülk sahiplerine bir güvenlik duygusu sağlar. Bu da onları evcil hayvanı olan insanlara kiralama konusunda daha rahat hale getirir.

Mülkün dinamiği hakkında bilgi edinin

Her lokasyon birbirine benzemez. Her biri benzersizdir. Tüylü arkadaşınızla birlikte taşınmadan önce çevreyi analiz edin ve üzerinde düşünün. Apartman yöneticidi ile yapılacak bir görüşme şüpheleri ortadan kaldıracaktır.

Apartmana vardığınızda, komşuların evcil hayvanlarla yaşama konusundaki düşüncelerini analiz etmek için biraz zaman ayırın. Evcil hayvanı olan başka insanlar olup olmadığını sorabilirsiniz. Parklarda ve mahallede evcil hayvanları ilgilendiren kurallar olup olmadığını veya topluluğun evcil hayvanlardan rahatsız olup olmadığını öğrenin.

Yeni bir daire veya yaşamak için yer ararken, çok anlayışlı olmalısınız. Sakin ve yavaş bir şekilde alanı tamamen gezin, mülk hakkında bilgi edinin. Hem kendiniz hem de evcil hayvanlarınız için doğru kararı vermenize yardımcı olacak ipuçları var.

tek patisi önde uzanmış kedi

Evcil hayvanlar ve apartman daireleri: taahhütte bulunmadan önce araştırma yapın

İnternet, dört ayaklı arkadaşlarımızı kabul eden yerleri ve binaları aramamıza izin veriyor. Bu birçok insan için yararlıdır. Bu nedenle mülk sahipleri, evcil hayvanları kabul etmeye istekli veya isteksiz oldukları konusunda her zaman hızlı bir şekilde cevap verirler.

Şu anda insanların ve şirketlerin tatil evlerine evcil hayvan kabul etme eğilimi var. Hayvan sahibi olanlar, bir apartman dairesinde evcil hayvanlarla yaşamanın herhangi bir tartışmaya veya soruna neden olmaması gerektiğini bilir. Bazen çözüm, yaşam tarzınızı anlayan insanlarla müzakere etmektir.

Araştırmanıza çevrimiçi olarak başlayabilir ve hangi mülklerin ve konumların evcil hayvan kabul etmediğini öğrenebilirsiniz.

Bu ipuçlarını ve tavsiyeleri takip ederseniz, bir apartman dairesinde evcil hayvanlarla yaşamayı kolayca yönetebilirsiniz. Karar verirken hayvanınızın boyutunu ve davranış kalıplarını dikkate almanız gerektiğini unutmayın. İlginizi çekebilir ...

Apartman Yaşamı İçin En Uygun Evcil Hayvanlar ve Köpek Irkları
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Apartman Yaşamı İçin En Uygun Evcil Hayvanlar ve Köpek Irkları

Apartman yaşamı için en iyi köpek ırklarının ve bunun için pek de ideal olmayan köpek ırklarının bu listesini derlemek istedik.